ביקורת ברים מחוץ לעיר: ברשבסקי בר בראשון לציון

שלחנו את כתבתנו נועה בונה למעוז סצנת האלכוהול הראשל"צית - ברשבסקי. לשמחתנו היא התאהבה. הבעיה שגם בברמן

ברשבסקי, ראשל"צ (צילום: שי אשכנזי)
ברשבסקי, ראשל"צ (צילום: שי אשכנזי)
26 בפברואר 2017

 

התאהבתי בחייזר: "אתה צוחק עליי", השבתי לעורך שלי כשאמר שאני מוציאה לדרך מדור חדש שבו אבקר בברים מחוץ לעיר, כאילו אי פעם יצאתי מגבולות העיר הזאת. "את הולכת לברשבסקי", אמר העורך בביטחון, כאילו במינימום יש שם קוקטייל על שמו. גיגול קצר חשף בפניי כי מדובר בספינת הדגל של סצנת הברים בראשון לציון, לא פחות, ואני, כידוע, מכוונת לראש הפרמידה.

חמושה בדרכון, בהתנשאות וגם בשתיים מחברותיי הטובות, גם הן תל אביביות מאוד, התייצבתי במוצ"ש בברשבסקי. מיד עם כניסתנו העזו המקומיים לשלוח אלינו מבטים שיפוטיים במיוחד. לא פוסלת שצהלות "אמאל'ה אנחנו בראשון אני לא מאמינה!!11" היו הטריגר, אבל המבטים עשו את העבודה והשתיקו אותנו. אם הייתי צריכה למצוא מקבילה תל אביבית למקום המיוחד הזה, הייתי הולכת על ועד הבית, עליו השלום – אבל עם עיצוב טוב יותר. לא שופטת, אבל הייתי מוריד קצת מהאלמנטיים ה"אורבניים" של מדפי התקליטים ופוסטי הווינטג', שקצת מרגישים לא קשורים לכאן. ובכל זאת, טאץ' היפסטרי-סקייטרי מורגש בהחלט.

התיישבנו על הבר בחיוך עם ג'וינט מוכן מבעוד מועד (בכל זאת, לא כל יום יוצאים לטיול שנתי) וקיבל את פנינו ניר, ברמן סטלן חייכן שבמשך דקות ארוכות ניסיתי להיזכר מאיפה הוא מוכר לי (דומה באופן מטריד וחד מדי לסקס הראשון שלי), בזמן שאני מנסה להתעלם מהסחת דעת תמוהה במיוחד, שכן מאחורי ניר עמד מסך ענקי שהקרין את ספיישל "ימים של אוסקר" ביס 1 לאורך כל הערב. הפלייליסט היה מעט מבולבל, אבל ניכר שזה לא מנהג המקום, שכן בשלב מסוים אחד השותפים, גם הוא ניר, עלה לעמדה והביא אותה בדיפ האוס עם נגיעות של דיסקו והיפ הופ.

וחזרה לניר, הברמן. מדובר בברמן המרשים ביותר שבו נתקלתי מימיי. חזותו הרגועה והמגניבה יצרה דיסוננס מדהים כשהתגלו הידע המרשים שלו באלכוהול, השירותיות המסתחבקת, הווירטואוזיות (מישהו אמר צ'ייסרים צבעוניים?), השואו וקוקטייל המוחיטו פירות יער (42 ש"ח) שהכתירו אותו כאטרקציה של הערב, ולקריאות חוזרות ונשנות שמישהי מאיתנו צריכה לשכב איתו.

בגזרת האוכל הברשבסקי הולך על בטוח אך עושה זאת כמו שצריך. הפיצה בתוספת בולגרית (41 ש"ח) הייתה שומנית, עסיסית ובזויה כפי שפיצת בר אמורה להיות, וכשהרגשנו צורך להמשיך לרצות את המאנץ' חיזקנו בפרעצל (26 ש"ח) – בייגל ירושלמי בתוספת שמנת חמוצה, רוטב עגבניות טריות וחריף. גם הוא לא מחדש אבל לחלוטין עושה את העבודה.

אני לא חושבת שמיציתי את החוויה בברשבסקי אבל אני שמחה על כך. במהלך השבוע ובמוצאי שבת מתפקד הבר כבר שכונתי, שאכלס לידנו בעיקר דייטים חמודים ושולחנות גדולים של ימי הולדת, אבל בחמישי־שישי נפתחת בו עוד רחבה, שהופכת אותו לדאנס בר הכי חם באזור התעשייה של מערב ראשון. סביר להניח שאם הייתי מגיעה בימיו החזקים של סוף השבוע הייתי עסוקה בלקלל את קהל המקום ואת היום שבו נולדתי. הפעם, תכלס, נהניתי.

ברשבסקי בר, ברשבסקי 6 ראשון לציון, כל יום 19:00־אחרון הלקוחות, 03־9679573