בר היין החדש של הפיקוק הוא כל מה שהיינו צריכים

עוד באירופה. מיניבר (צילום: מעיין בזק)
עוד באירופה. מיניבר (צילום: מעיין בזק)

המיניבר מגיש יינות נפלאים ונשנושים כיפיים, ולמרבה השמחה מצטיין בשירות לבבי ומאיר פנים יותר מאחיו הגדול

22 בינואר 2020

חיכיתי לפתיחה של המיניבר. מדי יום בדרכי לרחוב אבן גבירול הייתי מציצה במה שהיה פעם חנות הפרחים במרמורק, מקווה שבר היין האיטלקי כבר החל לקבל לקוחות. אחרי שבועות של שיפוצים, זה סוף-סוף קרה.

המיניבר נמצא במרחק עשרה צעדים מהפיקוק. מפרידה ביניהם חנות או שתיים, אבל מהאווירה הכללית אפשר להבין שהם משתייכים לאותו הבית.

בחוץ ירד גשם שהתחזק ונחלש לסירוגין. אנחנו יושבות בטרסה המקורה, מביטות בבטחה ברחוב מרמורק הצפוף והרטוב. האווירה אירופאית. רק תנועת אוטובוסים וצופרים פאסיביים-אגרסיביים עומדים כתזכורת נצחית לכך שאנחנו בתל אביב.

בטרסה מצופפים לא מעט שולחנות. בפנים ניצבת ויטרינת מעדנייה. כן, כמו ברומא ובפירנצה ובערים מתוקנות נוספות. קיבלנו מייד שירות, והוא היה אדיב ומזמין. זה ראוי לציון, לעומת השירות בבר של אחיו הגדול. המלצרית הפגינה בקיאות מרשימה בתפריט, ואף הציעה לנו לטעום כמה יינות לפני ביצוע ההזמנה. תפריט היין מאפשר הזמנת כוס בגודל 100 מ"ל, כוס בגודל 150 מ"ל או בקבוק. היתרון בכוסות הקטנות, שאפשר לטעום מכמה סוגים של יינות מבלי לאבד את הראש, וכך עשינו. בסיבוב הראשון הזמנו ריבולה ג׳אלה (יין לבן איטלקי מאיזור פריולי 33 ש"ח) וכוס וווראי (שנין בלאן צרפתי – 35 ש"ח), שני היינות היו מעולים ורעננים.

תפריט האוכל מזכיר את זה של הפיקוק. המחירים לא גבוהים (28-43 ש"ח), והמנות קטנות, מעין נשנוש מהמעדנייה ליד היין שהוא בבירור המרכיב המרכזי בבילוי. התחלנו במאפה גאורגי ממולא בצל (21 ש"ח) שהיה נימוח ועשיר בטעמים. שמחתי לראות שהתפריט מציע ארטישוק א-לה רומאנה, עם אורוגולה ופרמז׳ן (28 ש"ח). ציפיתי לארטישוק הרומאי-יהודי המסורתי המוגש כחטיף צ'יפס והתאכזבתי לקבל ארטישוק כבוש. עדיין טעים, ועל מצע העלים והפרמז׳ן היה מתאבן כיפי.

האווירה קז׳ואלית אך בגבוה. בעוד הפיקוק הוא קפסולת זמן לתל אביב של הניינטיז, מעין מקום שכונתי שהוא גם אבן שואבת לבוהמה התל אביבית, נדמה שהמיניבר הוא מקום שגם הייטקיסטים ירגישו בו בנוח. וכך, כמו הפיקוק, גם המיניבר הוא קפסולת זמן לתקופה, והפעם לתל אביב של שנת 2020.

הווייב: גבוה וקזו׳אל

מרים: יין מדהים, שירות אדיב, אווירה אירופאית

מוריד: תנועת האוטובוסים על מרמורק

מתנגן: אקלקטי

מה חוגגים: חלומות על הגירה

מיניבר, מרמורק 16 תל אביב, 03-5607000, ראשון-חמישי ושבת 24:00-17:30, שישי 17:00-12:30