פריחת הדובדבן: קומפלקס חדש של אוכל יפני יפתח בעיר

אנשי עסקים מאוסקה ומסעדן ישראלי עובדים על קומפלקס בן שתי קומות שיכלול איזקאיה ומסעדת בנטו

בנטו בוקס. צילום: שאטרסטוק
בנטו בוקס. צילום: שאטרסטוק
2 בינואר 2019

תל אביב בקרייב עז ליפן, ובעוד כחודש וחצי התאווה הזאת תגיע לכדי מימוש, כשיפתח קומפלקס יפני מרשים. מדובר במיזם של אנשי עסקים יפניים מאוסקה, הבעלים של רשת hokka hokka ושל אורן סיעת (הבעלים של בר הפולי ברוטשילד שהיה מנכ"ל קבוצת דלאל). לאחר שסיעת טס לאוסקה על מנת ללמוד היטב את הנושא, החליטה החבורה לפתוח את הבנטו בוקס התל אביבי הראשון.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
הגלידה שמביאה אליה המונים באמצע החורף
המסעדה היפנית שהופכת את האכילה לחגיגה
סיכום השנה הקולינרית של 2018

בקומת הכניסה ניתן יהיה להזמין ולקחת בטייק אאווי או להתיישב עם קופסת פורמייקה מחולקת לתאים ובתוך כל תא מה שמרכיב ארוחת בנטו קלאסית ואותנטית: דגים טריים, אורז, עוף בטמפורה, בקר או ירקות במבחר שיטות הכנה מסורתיות, והכל ברטבים יפניים אוממיים ובמחירים נגישים במיוחד (40-45 ₪ לארוחת בנטו).

בעוד שקומת הכניסה תתנהל בזריזות וביעילות של אוכל יפני מהיר, בקומת העליונה המעוגלת צפוייה להפתח איזקאיה של ממש, כולל כל סוגי הסאקה הנדרשים והמנות הקטנות (כ-30 ₪ למנה). השף היפני אידה טרנישי שניהל 89 סניפי רשת בנטו ביפן יגיע במיוחד לארץ כדי לבשל בקומפלקס הזה.

נכון שבשנה שעברה, למרות ההתלהבות הגואה, ידעו חסידי המטבח היפני המתרבים בעיר לא מעט אכזבות וסגירות: נפרדנו משיראטויה, האיזקאיה אלי גרוסמן, מהאצ'י של אורן גולדווסאר, ממזללת יטאי שהציעה אוקונומיאקי מבולגן כהלכתו ומאוקאסן בכרמל שלימדה אותנו אוכל יפני ביתי מהו. עתה מצטייר שכזאת הבטחה ל- 2019 מארץ השמש העולה, היא בדיוק מה שהיינו מבקשים ומייחלים לקולינריה של השנה הבאה בעיר.

בנטויה, המשביר 2, פתיחה בעוד כחודש וחצי