ריאן גוסלינג מוכיח שהוא קן אמיתי וזועם בשביל גרטה גרוויג ומרגו רובי

צמד על ומחוץ למסך. ברבי וקן,"ברבי", צילום מסך, יח"צ
צמד על ומחוץ למסך. ברבי וקן,"ברבי", צילום מסך, יח"צ

הרגישו את הקנרגיה: אמש הוכרזו מועמדי האוסקר אמש, וכולם מדברים על ההתעלמות מצמד הנשים האדירות שעמדו בפרונט של הלהיט המוצדק "ברבי", אל מול המועמדות שקיבל גוסלינג. השחקן הצטרף לתרעומת, ושיחרר הודעה נוקבת למדי. אחוות הבובות

הוליווד והעולם נשארו די כועסים אתמול, אחרי שרשימת המועמדויות לאוסקר נחשפה, ונעדה צמד שמות בולטים מהשנה האחרונה – גרטה גורוויג ומרגו רובי, הבימאית והשחקנית שהפכו את הסרט "ברבי" ללהיט חסר תקדים, שובר קופות, מוערך ביקורתית ומנצח פצצות אטום. מסתבר שהבוחרים המפונפנים באקדמיה לקולנוע לא ממש עפו על הורוד, ולמרות שהסרט קיבל 8 מועמדויות בסך הכל, דווקא בשתי הקטגוריות המשמעותיות לסרט פמיניסטי שכזה – הבימאית והשחקנית הראשית – הן קיבלו גורנישט.

>> מה חדש בנטפליקס: 7 סדרות (וסרט) שבטח תרצו לראות בפברואר

לא שזה מפתיע יותר מדי, כי הוא כבר הוכיח נאמנה את היותו בן ברית, ראיין גוסלינג שגילם את קו בחר להלין על העוול, וזה למרות שהוא עצמו קיבל מועמדות לתפקיד שחקן המשנה הטוב ביותר. "אני מתכבד לגמרי להיות מועמד על ידי עמיתי, לצד אמנים יוצאי דופן כל כך, בשנה של הרבה סרטים גדולים", אמר גוסלינג בהודעה שפרסם לתקשורת. "ומעולם לא הייתי חושב שאגיד זאת, אבל אני מתכבד במיוחד וגאה בכך שזו מועמדות על גילום בובת פלסטיק בשם קן. אבל אין שום קן בלי ברבי, ואין שום סרט 'ברבי' בלי גרטה גרוויג ומרגו רובי, השתיים שהכי אחראיות לסרט עושה ההיסטוריה שנחגג בכל העולם".

"אף הכרה לא היתה מתאפשרת לאף אחד שעבד בסרט הזה בלי הכישרון, הנחישות והגאונות שלהן", המשיך השחקן. "להגיד שאני מאוכזב שהן לא מועמדות בקטגוריות שלהן יהיה אנדרסטייטמנט. כנגד כל הסיכויים – ועם כלום מלבד שתי בובות חסרות נשמה בלבוש דל ולמרבה המזל גם ללא מפשעות – הן גרמו לנו לצחוק, שברו לנו את הלב, דחפו את התרבות ועשו היסטוריה. עבודתן צריכה להיות מוערכת לצד המעמדים הראויים האחרים. ואחרי שזה נאמר, אני ממש שמח בשביל אמריקה פררה ושאר האמנים המדהימים שתרמו מכישרונם כדי ליצור סרט כזה פורץ דרך".

גוסלינג דואג להזכיר את פררה, שקיבלה מועמדות לפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר, אחת מתוך 8 מועמדויות שצבר הסרט, כולל עיצב תפאורה, עיצוב תלבושות ועל שני שירים מקוריים. וכן, "אני רק קן" לגמרי מועמד. גורוויג ורובי כן קיבלו מועמדות בקטגוריות אחרות, כאשר רובי מצויינת כמפיקה בסרט (בקטגוריית הסרט הטוב ביותר), בעוד שגורוויג מועמדת בקטגוריית התסריט המעובד, למרות שגם כאן מדובר בהחלטה די שערוריות, שכן ממה הם בדיוק עיבדו את התסריט? מבובה? אז כן, שוב האוסקר מוכיח כמה מנותק ומיושן הוא, ושוב ראין גוסלינג מוכיח שהוא מותק של בן אדם, ובעיקר הקן האולטימטיבי.