השף יאיר יוספי חוזר לסצנה הקולינרית עם בר יין חדש

השף יאיר יוספי חוזר לסצנה הקולינרית עם קבוצת שותפים מרשימה, ופותח בחלל של בר יין בר אוכל חדש בשם ברוט

ברוט. צילום: זיו ממון
ברוט. צילום: זיו ממון
18 בינואר 2015

איש היין והאלכוהול, אבירם כץ (כתב היין והאלכוהול האהוב של מגזין זה), נהג יותר משנה לצאת בלילות מעבודתו כסומלייה במסעדת טוטו, ולסגור את הלילה עם כוסית או אפילו עם מחצית ממלאי הבר במסעדת אלבה ז"ל, השוכנת במרחק דקות הליכה מטוטו. בשעות הקטנות הייתה המסעדה של השף יאיר יוספי הופכת לבית שתייני חם לאנשי תעשיית היין, שהיו עורכים בה מפגשים ספונטניים רוויי אלכוהול. חברות אמיצה ותובנות קולינריות נולדו באותם מפגשים, וכץ ויוספי החלו להיפגש בבר יין לטעימות, לדיונים ולהחלפת דעות. מדי פעם יוספי גם נכנס למטבח לבשל.

ולמה כל ההקדמה הזו? רק בשביל לספר שכך קרה שכץ ויוספי הפכו לשותפים של השף עופר בן גל וזוגתו ג'מה נווה (שהייתה בעברה אחמ"שית באורנה ואלה) ואליהם הצטרף בן רון, שעד לא מזמן היה הסומלייה של מסעדת מסה. החמישייה החליטה לסגור את בר יין ולפתוח במקומו את ברוט, ברוחם ובדמותם של השותפים החדשים. ולמה ברוט? לאו דווקא על שם השמפניה מהסוג היבש אלא על תקן של מקום חף מגינונים, נקי ועירום בצרפתית.

ברוט. צילום: זיו ממון
ברוט. צילום: זיו ממון

בתפריט של יוספי ובן גל יש מנות כמו סלט חסה פריזאי עם גבינה כחולה (44 ש"ח); מרק דגים מדרום צרפת (70 ש"ח); טרטר סלמון, שנקרא פה "געגוע ליועזר" ומוגש בציר דאשי עם אצות וואקמה (54 ש"ח); המבורגר אנטרקוט עם פירה ובצל מטוגן (62 ש"ח). לכל אלה מצטרפים ספיישלים של דגים בהתאם למה שמוסי הדייג מביא, טלאים מחוות צוק ונתחי בשר משתנים מהמיט מרקט. בכל מה שקשור ליין המקום נושא אופי של שליחות דתית: יש בו מגוון יינות לא מוכרים מקרואטיה ומסלובניה לצד יינות קלאסיים מבורגון ויינות נדירים מסוף שנות התשעים, של יקב קסטל ושל יקב מרגלית. כמעט את כל היינות יציעו לכם להזמין וללגום גם בכוס ולא רק בבקבוק (החל מ־30 ש"ח). תוכלו לטעום פה גם יינות אקסטרים בשווי 700 ש"ח לבקבוק. אז למי שזקוק למפגש עם אנשי מקצוע, להחליף איתם רעיונות בסופו של עוד יום עבודה שוחק בענף המסעדנות – זה בדיוק המקום.

ברוט, נחלת בנימין 36, 5102923־03, כל יום 19:00־24:00