סיבוב אולימפי: מוקדמות אליפות אירופה לברייקדאנס מגיעות לסנטר

סיבוב ניצחון. אליפות הברייקדאנס. צילום: אור דוגה
סיבוב ניצחון. אליפות הברייקדאנס. צילום: אור דוגה

ענף הספורט האולימפי החדש ברייקינג - או כמו שהוא מוכר לכם, ברייקדאנס - יוצא לדרך בסדרת אירועים חינמיים בדיזנגוף סנטר, במהלכן ייבחרו הנציגים הרשמיים הראשונים של ישראל לאולימפיאדת פריז ב-2024. מתי פעם אחרונה ראיתם ספורט כל כך רקיד?

12 בפברואר 2023

האולימפיאדה הבאה נמצאת במרחק כשנה וחצי, אבל ההכנות בעיצומן ואיתה ההתרגשות לקראת הצטרפותו של ענף ספורט חדש-ישן: ברייקדאנס. או בשם האולימפי שלו, ברייקינג. וגם ישראל מצטרפת להתרגשות הזאת, כי תאמינו או לא, ביחס לגודלנו אנחנו מעצמה בתחומי הברייקינג, ואשכרה יש תקווה להביא מדליה. אז זה הזמן לעלות על הרכבת ולהתחיל להכיר את המתמודדים על המדליה, כדי שלא תהיו כמו האנשים שנרשמו לחוג ג'ודו אחרי הזכייה של יעל ארד. ויש דרך מעולה לעשות את זה, בחינם, וממש כאן בעיר. למעשה, ממש כאן בסנטר.

קפיצה קטנה ברמה. אליפות הברייקדאנס. צילום: אור דוגה
קפיצה קטנה ברמה. אליפות הברייקדאנס. צילום: אור דוגה

החל מהשבוע יתקיימו אחת לחודש שלושה אירועים שיציגו את רקדני הברייקדאנס בסדרה של קרבות ראווה, ובמרכזם גם יתקיים אירוע המוקדמות הרשמי לאליפות אירופה, אבן דרך חשובה עבור בי-בויז ובי-גירלז שרוצים להגיע לאולימפיאדה – וכולם נגישים לקהל הרחב בחינם. כלומר, במחיר של להיכנס לדיזנגוף סנטר. האירוע הראשון יקיים ביום חמישי הקרוב (16.2) החל משעה 18:00, ויהיה אירוע ראווה בסגנון "השורד האחרון" – קרב ראש בראש בין שני אלופים ישראלים מובילים, עד שהקהל יכריע מי המנצח באמצעות סקר אינטרנטי בזמן אמת. אירוע דומה יתקיים גם ב-20.4, אז יתחרו אלופות ממקצה הנשים, כשבשני האירועים האלה יתקיים גם ג'אם סשן פתוח לרקדנים ורקדניות.

רק אל תסתבכו בדרך. אליפות הברייקדאנס. צילום: אור דוגה
רק אל תסתבכו בדרך. אליפות הברייקדאנס. צילום: אור דוגה

אבל האירוע המרכזי יתרחש ממש ביניהם, ב-16.3 בשעה 17:00, כאשר תיפתח אליפות ריקוד ארצית בענף ספורט הברייקינג כמוקדמות לאליפות אירופה. ותיקי התחום יהיו השופטים, אמסי ינחה את הטקסט ויבצע שירים, די.ג'יי ספילינטר (נשבעים) יתקלט והמנצחים ירוויחו דירוג מהותי בדרך לאולימפיאדה, וגם יטוסו לייצג את ישראל באליפות אירופה בספרד בחודש אפריל. זו הסנונית הראשונה במה שאנחנו צופים שעומדת להיות טרפת ברייקדאנס בעתיד הנראה לעין, והמלצה חמה מאיתנו – שימו לב לאשדודים. מסורת הברייקדאנס שלהם עמוקה, ואולי משם תבוא התקווה האולימפית הציונית שמסתובבת על ראשה.