בשר שהוחזק שלא כדין נמצא ב"חינאווי Wine&More" בקרליבך 25

2 ק"ג בשר טחון שהוחזק שלא לפי הנחיות משרד הבריאות נתפס במהלך ביקורת בעסק שברחוב קרליבך 25. חינאווי Wine&More בתגובה: "הנהלים נוקשים ולא תואמים את המציאות. הקצבייה שלנו מנוהלת בצורה נקייה וקפדנית". אין קשר בין העסק לעסקי האיטליז של בשארה, ג'וני וחג'יב חינאווי

בשר (צילום: shutterstock)
בשר (צילום: shutterstock)

שני ק"ג של בשר טחון שהוחזקו שלא בהתאם לחוק נמצאו ב"חינאווי Wine&More" שברחוב קרליבך 25 בתל אביב, במהלך ביקורת שגרתית של הווטרינר העירוני של תל אביב-יפו. כך קבע בית המשפט לעניינים מקומיים בעיר. לפי פסק הדין, החזיקה המעדנייה את הבשר שנמצא בטמפרטורה העולה על 18 מעלות צלזיוס, כפי שמחייב החוק. בית המשפט פסק לחברה קנס בגובה 15 אלף שקלים, במסגרת הסדר טיעון. בפסק הדין נכתב כי מדובר בעבירות חמורות, שבהן פוטנציאל גבוה לפגיעה בבריאות הציבור.

"הבשר ב'חינאווי' נתפס במהלך ביקורת שגרתית", אומר הווטרינר העירוני, ד"ר צבי גלין. "כשמדובר במוצרי מזון כמו בשר, בעיקר כשהוא טחון, רמת הסיכון היא גבוהה משום שאוספים גם חלקים של הנתח שרגישים לזיהומים ולקלקול". ד"ר גלין ממליץ לציבור הצרכנים לרכוש בשר טחון בצורה נבונה: "משום שבשר טחון מועד לזיהומים ולקלקולים, אני ממליץ לבקש לראות את טחינת הבשר כשהיא קורית ולא להכנס למקומות שלא ברור מי ה'אבא והאמא' שלהם".

מחינאווי Wine&More נמסר בתגובה: "מדובר בבשר טחון איכותי ותקין לגמרי שהיה מיועד להזמנה מראש של לקוח שמכיר אותנו וקונה באופן קבוע. לצערנו, משרד הבריאות מורה על נהלים נוקשים שלא קשורים למציאות של קצביות הבוטיק. הקצבייה שלנו מנוהלת בצורה נקייה וקפדנית. עקב נוהל יבש של משרד הבריאות והתזמון שבה הביקורת הגיעה, הדבר גורם לנו להראות כאילו יש לנו בשר לא תקין, כשבפועל ההפך הוא הנכון. הבשר שלנו תקין ואיכותי, ואנחנו מזמינים את כל הלקוחות שלנו לחזות בכך".

הבהרה:

אנו מבקשים להבהיר, למען הסר ספק, כי אין כל קשר עסקי בין חינאווי Wine&More (מרח' קרליבך 25 בתל אביב) – לבין עסקי "איטליז חינאווי" של בשארה, ג'וני וחג'יב חינאווי ביפו ובהרצליה.