לכבוד ט"ו בשבט: מה אתם לא יודעים על מי שמגדל לכם את הוויד?

גם נשים, הרוב גברים מעל גיל 40, ויש גם זוגות. אלה חלק מהנתונים שנחשפו דרך סקר של 'טלגראס' בקרב 906 מגדלי קנאביס בישראל

מי מגדל לכם את הקנאביס?
מי מגדל לכם את הקנאביס?
20 בינואר 2019

טרנד גידול הקנביס כבר מזמן היכה שורשים בעיר, ויעידו החנויות לממכר אביזרי הידרופוניקה, דשנים, תוספים וכל שאר השיט שיעזור לכם לגדל וויד אליפות. אבל מי הוא קהל המבקרים המרכזי של אותן חנויות, האם אכן מדובר רק בצעירים סטלנים חובבי בוטניקה? מסתבר שלא בהכרח.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
בילינו לילה שלם עם האיש של דיזי פרישדון
האתר החדש של טלגראס חושף מידע מפתיע
הפקת אופנה טבעונית במקלט שיקומי לבעלי חיים

בסקר שערכה טלגראס בקרב 906 חברי קהילת המגדלים שלה עולים כמה נתונים מעניינים: על פי תוצאות הסקר 43.6% מהם מעל גיל 40. מהנתונים עולה כי 8.1% בני 51 ומעלה. עוד מתברר כי שיעור המגדלים שגילם עד 25 עומד על 17.5%. ומסתבר שגם נשים מגדלות, נתוני הבדיקה מעלים כי שיעורן של הנשים שמגדלות קנאביס עומד על 14.7%. הבדיקה העלתה גם כי שיעורם של המגדלים הנשואים עומד על 38.6%. בנוסף נבדקה התפלגות מקום מגוריהם, ממנה עולה כי 37.2% מתגוררים באזור המרכז , 33.4% בצפון והיתר בדרום הארץ. במסגרת הבדיקה גם נבחנה תכלית הגידול כאשר 63.5% עושים זאת לצריכה עצמית, 22.2% לצריכה עצמית ומכירה למספר חברים מצומצם והשאר, 14.3% למטרות מסחריות.

מנחשים מי עומד מאחורי היצירה הזו?
מנחשים מי עומד מאחורי היצירה הזו?

מלבד הסקר מסתבר שבטלגראס לוקחים את ט"ו בשבט מאד ברצינות, במבצע חלוקה שעלה בערוץ הטלגרם, זכו 200 משתמשים שפנו ראשונים לקבל בדואר שקית עם חמישה זרעי קנאביס מהולנד וחוברת הנחיות לגידול. זאת במקביל למומחים מטעמה בערוץ הגידול שיספקו תמיכה מקצועית לנוטעים. בטלגראס מוסרים שבקרוב הם מתכננים להוציא לדרך מבצעים נוספים, ביניהם יחולקו זרעים בחינם לחיילים משוחררים תחת הסלוגן – "טלגראס: המקפצה שלך לסטלנות". וחלוקת זרעים לתושבי עוטף עזה שסובלים מטרור העפיפונים. חג נטיעות שמח לכולם.