ג'ין עד הבית: בר הקוקטיילים הייחודי הופך לחנות עם משלוחים

האם כולנו הפכנו לאלכוהוליסטים בקורונה? ייתכן. האם ניתן לעשות את זה בסטייל? בוודאי! הג'ין קלאב לוקח את המשקה הדודתי ועושה ממנו הרבה יותר סקסי מאי פעם

ג'ין(י) בבקבוק. ג'ין סטור סופרים (צילום: רן בירן)
ג'ין(י) בבקבוק. ג'ין סטור סופרים (צילום: רן בירן)
16 בפברואר 2021

אחרי שלושה סגרים אפשר לומר בוודאות שהקורונה תוציא אותנו אלכוהוליסטים בסטייל. לטובי הברים בעיר שמשגרים מארזי קוקטיילים מצטרף כעת הג'ין קלאב סופרים שהפך ל־Gin store supreme, חנות למשקאות ולמוצרים מקוריים על בסיס ג'ין.

הג'ין קלאב נפתח לפני כשנה וחצי בעקבות טרנד עולמי, שהפך את התזקיק הדודתי לדרינק אופנתי. קונספט מהודק נבנה בהשראת בלאקספלויטיישן, ז'אנר קולנועי מהסבנטיז שבא לידי ביטוי בעיצוב בתאורה סגולה, פלייליסט תקופתי וברמנים בחולצות נמר ושפם תואם.

ג'ין קלאב סופרים (צילום: רן בירן)
ג'ין קלאב סופרים (צילום: רן בירן)

ההצלחה נראתה מובטחת ואז הגיעה הקורונה. "בסגר הראשון היינו בהלם. בקושי דיברנו בינינו חוץ משיחת זום אחת לשבועיים לצאת ידי חובה", משחזרים הבעלים יונתן גרינברג והמיקסולוג דן קרייצר (יחד עם יובל סופר, דן ברק ורועי וולדי). עם ההקלות נפתח הבר לטייק אוויי ("עשינו שלושה-ארבעה ג'ין טוניקים בכוס פלסטיק גדולה ואנשים לקחו וישבו ברחוב. זה לא היה כלכלי אבל נתן לנו תחושת עשייה"), וכשביבי שלח את עם ישראל לעשות חיים הג'ין קלאב נסחף בקרחנה הכללית. "המקום היה מפורק. עבדנו חודשיים והייתה תקופה נהדרת, ואז סגרו אותנו שוב".

הנמר הלך, השפם נשאר. יונתן גרינברג (מימין) ודן קרייצר (צילום: יח"צ)
הנמר הלך, השפם נשאר. יונתן גרינברג (מימין) ודן קרייצר (צילום: יח"צ)

הפעם ההלם היה מעט יותר מרוכך והשותפים הבינו שכדי לשרוד צריך לחשוב על פורמט חדש. הם עשו ניסיונות על קוקטיילים מהתפריט והשיקו ליין קוקטיילים מבוקבקים, כפי שעשו ברים רבים שאינם פועלים. להבטחת האיכות הוחלט לשקשק את הקוקטיילים עם ההזמנה, דבר שהצריך איש צוות נוכח בשעות הפתיחה. מכאן קצרה הדרך לחנות מתמחה בג'ין. "אנו מכירים את כל היבואנים ומביאים מותגים מגניבים שאנשים לא מכירים. המוכרים בחנות הם אנשי מקצוע שיודעים להמליץ ולהכין קוקטיילים שמגיעים ללקוח תוך 90 דקות", מסבירים השותפים. רשימת הקוקטיילים כוללת למשל Bloody gringo מעושן על בסיס ג'ין מזקל וטינקטורת הבנרו; Suckittome בסגנון קריבי  ו־Bloody hell, שגורם לבלאדי מרי להחוויר משעמום (50 ש"ח).

קוקטיילים מבוקבקים ג'ין סטור סופרים (צילום: רן בירן)
קוקטיילים מבוקבקים ג'ין סטור סופרים (צילום: רן בירן)

הקוקטיילים מגיעים עם גארנישים תואמים והם אכן כיפיים ומגוונים, אבל אנחנו עפנו על מוצר שמביא את יכולות המיקסולוגיה של קרייצר לשיא – ג'ין בהשריית תבלינים ועשבי תיבול בשלושה טעמים: Bootsy קליל עם תות, קליפות ליים קלויות, סומאק, פלפל שחור ובזיליקום; Superfly ים תיכוני עם שקדים קלויים, ליקריץ, נענע וזוטה לבנה; ו־Black Dynamite חורפי עם הל מעושן ותבלינים מחממים (85 ש"ח ל־500 מ"ל). רק להוסיף קוביית קרח ומעט טוניק וקיבלתם מניפת טעמים עשירה ומפתיעה וערב שתייה מהמהנים שחווינו בבית. עוד אפשר להשיג בחנות טוניקים, תבלינים וכוסות וכן מארזים מלווים בפלייליסט שהורכב במיוחד. השפה המיתוגית מלווה את המוצרים ומביאה את הקונספט עד פתח הדלת, כך שלמרות שכיום הוא מתפקד כחנות סאחית – הג'ין קלאב נותר בתודעה חי, בועט וסקסי לפחות כמו שאפט.
קינג ג'ורג' 83 תל אביב, ראשון-חמישי 13:00-22:00, שישי 11:00-17:00, הזמנות באתר