ירוק ומיועד לכולם: גינת ההסתדרות בארלוזורוב נפתחת לציבור

במטה ההסתדרות מסירים את הגדרות שהקיפו את המבנה במשך שנים רבות. בקיצור, ממחר יש לכם עוד מרחב ציבורי לרבוץ בו (פלוס ספסלים וחיבור חופשי לאינטרנט)

מקום נחמד להפגין בו. גינת בית ההסתדרות בארלוזרוב (צילום: דוברות ההסתדרות)
מקום נחמד להפגין בו. גינת בית ההסתדרות בארלוזרוב (צילום: דוברות ההסתדרות)
28 באוקטובר 2020

גינת ההסתדרות הממוקמת ברחוב ארלוזורוב 93 בצפון העיר צפויה להיפתח החל מיום חמישי הקרוב לציבור הרחב. הגינה, שעברה בשנה האחרונה שיפוץ, צמודה לבית הוועד הפועל של ההסתדרות והיא חלק ממתחם היסטורי לשימור. בקיצור, החל ממחר יהיה לכם עוד מרחב ציבורי פתוח וירוק לרבוץ בו, רק אל תבנו על כוס תה באחת הקומות העליונות בבניין הסמוך. בסרטון: הליכי שיפוץ הגינה

הגינה החדשה כוללת, בין השאר, מדשאה רחבה, אזורי ישיבה מרווחים, חיבור חופשי לאינטרנט, שולחן עם חיבורי חשמל ו-USB, ספריית רחוב וברזייה. בקרוב גם תובא למקום 'משאית אוכל' שתציע קפה. כמו כן הוקם בה "שביל תנועות הנוער" ובו פינות מורשת של ההסתדרות, וכן עמדות שמע בעברית ובאנגלית.

הגינה החדשה. צילום: דוברות ההסתדרות
הגינה החדשה. צילום: דוברות ההסתדרות

מבנה ההסתדרות נחנך לפני 67 שנה ועד כה הגינה סביבו היתה מגודרת, ורק גורמים מורשים נכנסו למתחם. את הגינה החדשה תכננה אדריכלית הנוף חוי ליבנה יחד עם האדריכל האחראי צחי אסא, ביוזמת יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עיריית תל אביב-יפו. בטקס הפתיחה המצומצם שיערך מחר לאור מגבלות הקורונה ישתתפו ראש העיר רון חולדאי והיו"ר בר-דוד.