אינשטיין מתעורר: מזל טוב צפון תל אביב, יש לך גשר חדש

כך זה אמור להיראות. גשר אינשטיין (הדמייה: Dagan)
כך זה אמור להיראות. גשר אינשטיין (הדמייה: Dagan)

בעתיד זה אמור להיות מרכז שופינג עירוני חדש ותוסס, אבל כרגע נסתפק במעבר בטוח של הכביש: מחר ייחסם רחוב אינשטיין למשך 24 שעות שבמהלכן יונף סופסוף גשר אינשטיין, ועבור אלפי תושבי השכונות הסמוכות מתקרב הרגע שבו יוכלו לבקר בצד השני של הרחוב

העתיד של צפון תל אביב אמור להיות רחוב אינשטיין. אם הכל יעבוד כמו שצריך, בעוד כך וכך שנים ואחרי כך וכך עסקאות נדל"ן, יהפוך רחוב אינשטיין לשדרת הקניות החדשה של תל אביב שצפויה להשתרע מפאתי רמת אביב במזרח ועד לחוף הים בואכה הגוש הגדול, ובמרכזה הרכבת הקלה, באחד הפרויקטים הגדולים שישנו את פני העיר בעשור הקרוב. אבל הרבה לפני זה צריך גשר כדי שאפשר יהיה לחצות ברחוב הזה את הכביש בלי להסתכן נפשית ופיזית, והנה הגשר הזה בא.

מחר (שני, 29.5) צפויות להתבצע ברחוב אינשטיין עבודות להנפת הגשר, השלב הקריטי ביותר בפרויקט, החל מהשעה 05:30 בבוקר ולמשך 24 שעות. הרחוב ייחסם למשך יממה שלמה בין שדרות לוי אשכול לרחוב לישנסקי, ולא תתאפשר תנועת כלי רכב בשני הכיוונים במקטע זה. במהלך העבודות יוצבו שוטרים ופקחים להכוונת התנועה, לנהגות ולנהגים התקועים בפקקים באזור מומלץ להשתמש ב-Waze.

גם כך זה אמור להיראות. העתיד של רחוב אינשטיין (הדמייה באדיבות קבוצת חג'ג')
גם כך זה אמור להיראות. העתיד של רחוב אינשטיין (הדמייה באדיבות קבוצת חג'ג')

הגשר המדובר מיועד להולכי רגל ורוכבי אופניים, ואמור לחבר בביטחה ובנוחות את תושבי שכונת ל' החדשה ושכונת נופי ים אל אזורי המסחר ברחוב. אורכו יהיה כ-80 מטרים, רוחבו כ-11 מטרים, והוא אמור לכלול גם פינות ישיבה מעוצבות, תאורת רחוב דקורטיבית ובתי גידול לעצים. בחודש פברואר של השנה שעברה עתרו בעלי עסקים ברחוב נגד הקמת הגשר, אולם עתירתם נדחתה על הסף ואלפי תושבי השכונות הסמוכות יוכלו לראות החל ממחר את הצד השני של הרחוב כיעד ריאלי להגיע אליו. החזיקו אצבעות.