גשר מעריב יפוצץ ביום שישי בבוקר

הגשר הידוע לשמצה ייהרס בפיצוץ ביום שישי, 21 באוגוסט, בשעה 6 בבוקר. עכשיו רק צריך להחליט אם לקום מוקדם או להישאר ערים כל הלילה כדי לראות את זה קורה

גשר מעריב. צילום: בן קלמר
גשר מעריב. צילום: בן קלמר
19 באוגוסט 2015

ביום חמישי שעבר נחסם לתנועה גשר מעריב, ובשבוע שחלף הוא פורק בחלקו כהכנות לפיצוץ המבוקר בסוף השבוע. עכשיו יש לזה יום ושעה: שישי, שש בבוקר. על הכפתור שיביא לפיצוץ ילחץ, כמה הולם, שר התחבורה ישראל כץ.  האם התל אביבים שהתכוונו לארגן מסיבת צפייה בפיצוץ ישכימו קום עבורו?

הידיעה כי הגשר, ששמו המקורי "גשר הנשרים", עומד להיעלם מהנוף העירוני, הגיעה עם חשיפת התוכנית ולוח הזמנים לעבודות הרכבת הקלה. השמצות והספדים נכתבו, ולאירוע פייסבוק תחת השם "שמחים לאיד בחורבנו של גשר מעריב" אישרו הגעה כבר למעלה מ2,000 איש. המארגנים כבר הכריזו שינסו ליצור אירוע של ממש סביב הפיצוץ, אך יש להניח שרוב המוזמנים יעדיפו לישון.

בכתבה על הגשר שפורסמה בTime Out לפני מספר שבועות כתבה איילה חננאל: "הריסתו מסמלת עוד פרק בסיפור היעלמותה של תל אביב הישנה והלא כל כך טובה. העיתון שנתן לו את שמו, 'מעריב', כבר הספיק למות ולהיוולד מחדש בתור הגרסה המרוככת של 'ישראל היום'. המבנה שבו שכנה מערכת העיתון עומד נטוש זה שנתיים, ממתין לרוכש שיגאל אותו מעברו, ומאחוריו הדחפורים של חברת גינדי פועלים יום ולילה להקמת השכונה לעשירים בלבד – שרונה. אפילו בית הקפה תמר שבו נהגו לשבת עיתונאי "מעריב" ו"דבר" סגר לפני חודש את שעריו, ועל פי מרבית התרחישים – בעקבות עבודות הקמת הרכבת הקלה צפויים להיסגר בתי עסק נוספים, חלקם ותיקים. אפילו הדרך שמעליה עובר הגשר שינתה את שמה לאורך השנים מדרך פתח תקווה לדרך מנחם בגין.

חברת החשמל צפויה להפסיק את החשמל באזור גשר מעריב ולאורך מנחם בגין, ובכך לגרם לכיבוי תאורת הרחובות באזור, החל משעה טרם הפיצוץ. רק מספר בניינים באזור העבודות יושפעו מהניתוק. לתשומת לב ציבור הנהגים, בשל טעינת חומר הנפץ תיחסם התנועה ברחובות מנחם בגין-החשמונאים לכיוון דרום, מנחם בגין-הרכבת לכיוון צפון, מנחם בגין-דוד חכמי, המסגר-יצחק שדה ולינקולן-סעדיה גאון לכיוון הגשר ויהודה הלוי-מזא"ה לכיוון בגין. התחבורה הציבורית תופנה מבגין לרחוב המסגר.