דהרמה קווין

מסעדת מינה טומיי האסייתית מתעוררת לחיים ברחוב הארבעה, בגרסה עדכנית בשם מינה טומיי מרקט

מינה טומיי מרקט. צילום יח"צ
מינה טומיי מרקט. צילום יח"צ
1 במרץ 2014

פלאשבק מהעבר: השנה היא 2006. מסעדה אסייתית חדשנית שעל המטבח שלה אמון השף העילוי שחף שבתאי נפתחת בלונדון מיניסטור. השף, שרכש את הידע שלו ברחבי אסיה, מביא לראשונה לעיר את האוכל של דוכני הרחוב האסייתיים וחושף עולם קולינרי שלם שמעבר לנודלס, סושי וצ'יקן בגט. אלא שבעיצומה של ההתרחבות רשת מינה טומיי נסגרת, ורק השם והקונספט נותרים אי שם במסעדה בחיפה.

ונחזור למציאות. השנה היא 2014, השף משה בדישי פותח ברחוב הארבעה בעזרת קבוצת שותפים סניף נוסף למינה טומיי החיפאית. למסעדה החדשה קוראים מינה טומיי מרקט. קיר אחד מכוסה כרזות צבעוניות וקיר שלם נוסף צבוע ירוק ועליו משורטטים בגיר ציורים הודיים כמו במרכז ללימודי דהארמה. האוכל מוקפץ, מטוגן, מאודה וצלוי, ומוגש כמבחר של מנות שרינג: ביריאני קבב כבש הודי, פניר עם גבינה, פפר שרימפס וייטנאמי עם במיה, מרק אודון יפני ונתחי בקר בחלב קוקוס (39-66 ש"ח).

המקום מציע תפריט אמיץ יותר מזה של המסעדה החיפאית, כיוון שבדישי מאמין שהתל אביבים פתוחים להרפתקאות קולינריות. ב-2014 כשגם צפרה, טופולופומפו, האנוי וטאיזו שרירות וקיימות, הוא יצטרך להתאמץ לשכנע את הסועדים לצאת דווקא להרפתקה שלו.

למסעדת מינה טומיי מרקט