"מה שבאמת עושה את ההבדל במסיבה זה הקהל"

דודי ודיש, 40, רווק, איש חיי לילה ושותף בליין המיסשייפס, מספר איך נכנס לסצנת הלילה התל אביבית ולמה מה שנחשב אלטרנטיבי כבר מזמן לא כזה

דודי ודיש (צילום: איליה מלניקוב)
דודי ודיש (צילום: איליה מלניקוב)
15 בפברואר 2018

שם: דודי ודיש
סטטוס: רווק
גיל: 40
תעסוקה: איש חיי לילה, שותף בליין המיסשייפס

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"גדלתי בשכונת רמת אילן בגבעת שמואל והגעתי לתל אביב כשהייתי בן 22 וחצי. גרתי במשך שמונה חודשים במונטריאול שבקנדה, עבדתי שם בדברים לא מעניינים וחזרתי לארץ. לחיי הלילה נכנסתי ב־ 2011 כשפתחתי את הסודה בר – אחד על בגין ואחר כך בנחלת בנימין. הגעתי לעולם הזה במקרה, אהבתי את זה מאוד ומשם דברים פשוט התגלגלו".

הגעת לליין המיסשייפס לפני כשנה וחצי. מה הייחוד שלו?
"הכל התחיל ב־ 2009 . הרעיון בגדול היה לחבר בין אנרגיה של רוקנ'רול לאנרגיה של מועדונים וליצור שפה מסיבתית רלוונטית לקהל שלנו. מה שמייחד את הליין זה הקהל. תמיד מדברים על הדי.ג'יי כדבר החשוב, אבל מה שבאמת עושה את ההבדל במסיבה זה הקהל, והקהל שלנו ידוע כחמוד בעולם".

הפסקתם לפעול לתקופה מסוימת. איך היו התגובות כשחזרתם?
"הייתה הפסקה של שלוש שנים וחזרנו לפני כשנה וחצי. מדי פעם היו רייבים חיצוניים, אבל לא התבייתנו במועדון ספציפי באותה תקופה. כרגע הבית שלנו הוא האלפאבית. כשחזרנו התגובות היו מעולות. החברים, הקהל, רק חיפשו לחזור אל המיסשייפס. יש בליין הזה משהו קסום, כנראה הרבה בגלל הקהל המגוון והמעניין".

יש תחושה שבחיי הלילה ה"אלטרנטיביים" נתקלים כל הזמן באותם אנשים.
"אני לא חושב שזה נכון. זו אמנם קהילה, אבל הקהילה תמיד שמחה לקבל אנשים חדשים. זו
סצנה מתחלפת ומשתנה בהתאם לזמנים. מה שנחשב אלטרנטיבי כבר מזמן לא כזה. העיר השתנתה כמו כל עיר בעולם ונהייתה ממותגת מתמיד, לכן גם הסצנה שהוגדרה בעבר מחוץ לזרם היא כרגע הזרם הקובע. הזרם הזה משתלב עם שאר הסצנות בעיר".

יש איזושהי מסיבה גדולה בעתיד הקרוב?
"בהחלט – בפורים. אנחנו הולכים לעשות מסיבת צהריים עם מיטב הרזידנטים שלנו בפאי. הולך להיות מאוד מיוחד".

מה הדבר הכי תל אביבי בעיניך?
"בפרפרזה על לואי סי.קיי, זאת עיר מדהימה שאף אחד לא מאושר בה".