הזוכה בפסטיבל דוקאביב: הסרט התיעודי שכל תל אביב תרוץ לראות

געגוע אינסופי. ענבל פרלמוטר ז"ל, "אם זה נגמר" (צילום: רונן ללנה)
געגוע אינסופי. ענבל פרלמוטר ז"ל, "אם זה נגמר" (צילום: רונן ללנה)

"ענבל פרלמוטר - אם זה נגמר", סרטן המונומנטלי של שרון לוזון ואביגיל שפרבר על הזמרת האיקונית, זכה בפרס לסרט הישראלי הטוב ביותר בפסטיבל דוקאביב ובהגשת מועמדות לאוסקר. הסרט ישודר בקרוב ב-yes דוקו

בטקס חגיגי שנערך אמש בסטודיו אנט של עמותת פליציה בלומנטל למוזיקה הוכרזו הסרטים הזוכים בפסטיבל דוקאביב שנפתח בשבוע שעבר ויינעל במוצ"ש. בפרס על שם פרנק לאוי לסרט הישראלי הטוב ביותר זכה "ענבל פרלמוטר: אם זה נגמר", סרטן עוצר הנשימה של שרון לוזון ואביגיל שפרבר על הזמרת המנוחה, מהאייקונים הגדולים של הרוק הישראלי, סמל של הניינטיז התל אביבי וטרגדיה אנושית שוברת לב.

הסרט חושף לראשונה את יומניה האישיים, קטעי ארכיון נדירים, ומפגשים אינטימיים עם האנשים שהיו הקרובים אליה ביותר. "אם זה נגמר" צולל אל נפשה של יוצרת פורצת דרך שצנחה לתהומות והותירה תוך כך חותם על המוזיקה והתרבות בישראל, והוא עושה את זה בעריכה מבריקה ושימוש מרהיב בקטעי ארכיון נדירים. הסרט צפוי להיות משודר בקרוב ב-yes דוקו. זכייתו של הסרט בדוקאביב כוללת מענק שיווק לאוסקר והגשת מועמדות אוטומטית בקטגוריית הדוקו.

>> 25 שנה לדוקאביב: 26 הסרטים הטובים ביותר בתולדות הפסטיבל
>> ב-2017 יצאנו לדבר עם החברים של ענבל פרלמוטר במלאת 20 למותה

סיפור אישי ואוניברסלי. מתוך "שקרים שסיפרתי לעצמי" (צילום: יפים גרבוי)
סיפור אישי ואוניברסלי. מתוך "שקרים שסיפרתי לעצמי" (צילום: יפים גרבוי)

בין הזוכים הנוספים בפסטיבל: סרטו המרתק והיפהפה של יפים גרבוי, "שקרים שסיפרתי לעצמי", זכה בפרס יוסי קאופמן לבימוי ובפרס העריכה והוא מיועד לשידור בכאן 11; "האסירה X", סרטה החשוב ומסמר השיער של לימור פנחסוב, זכה בפרס חבר השופטים בתחרות הישראלית וישודר בכאן 11 גם הוא; פרס הצילום הוענק לאיתי מרום על הסרט "יומן תצפית"; "נורה" של מתן בן מורה זכה בפרס ראש העיר ת"א-יפו לסרט ביכורים; "קוקומו סיטי", סרטה של ד' סמית, זכה בפרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר, הזכאי להגיש מועמדות אוטומטית לאוסקר גם הוא. ההקרנות בפסטיבל דוקאביב יימשכו גם היום, מחר ומחרתיים, אבל תשכחו מלהשיג כרטיס.