"גם אני הלכתי לאיבוד בסנטר כשהתחלתי לעבוד פה"

דורון ויינשטיין, 27, רווק, אחראי בקרת הביטחון בסנטר, הוא למעשה האיש שרואה כל מה שאתם עושים בסנטר. וכן, גם הוא הלך לאיבוד לא פעם

דורון ויינשטיין (צילום: איליה מלניקוב)
דורון ויינשטיין (צילום: איליה מלניקוב)
14 בדצמבר 2017

 

שם: דורון ויינשטיין

גיל: 27

סטטוס: רווק

תעסוקה: אחראי בקרת הביטחון בדיזנגוף סנטר

מה בעצם כולל התפקיד שלך?
"אני שולט בכל המערכות של הביטחון בבניין ואחראי על מצלמות הבקרה. אני עובד כל לילה, למעט סופי שבוע, מהשעה 23:00 עד 7:00 ".

איך נראה דיזנגוף סנטר בלילה?
"הכל חשוך וסגור, כמו שאפשר לדמיין. לפעמים יש אנשים – כאלה שגרים במגדל המגורים, אנשים שבאים להסתובב סתם או אנשים שבאים להתאמן ב חדר כושר או לשחות בבריכה שפתוחים 24/7 ".

אתה יושב כל היום מול המצלמות של הסנטר, ספר לנו על מקרים שבהם אתה נדרש להתערב.
"בשעות הלילה יש רק שער אחד שפתוח, השער שפונה לקינג ג'ורג', ואנשים לא ממש מודעים לכך. הם מנסים לצאת משערים אחרים ולעתים סתם משתמשים בכוח, אז אני צריך להגיע כדי שאנשים לא ישברו את הדלתות. חוץ מזה לאנשים אין מה לשוטט במקום בשתיים בלילה, ככה שאם אנחנו קולטים אדם שעושה את זה, אנחנו מתערבים ובודקים מה קורה שם".

הלכת לאיבוד בסנטר פעם?
"ברור. זה קרה בהתחלה, כשהתחלתי לעבוד. אחד הדברים החשובים שמלמדים אותך בתחילת התפקיד הוא איך להתמצא בסנטר. זה דורש ממך להסתובב שם הרבה, להכיר את המקומות האסטרטגיים ואת מעברי החירום. היום אני מתמצא בלי בעיה".

לא קשה לעבוד כל לילה, כל הלילה?
"בהתחלה זה היה קשה מאוד. הייתי רגיל לבקרים, לימים רגילים, אבל עם הזמן מתרגלים לזה. אני הולך לישון בדרך כלל בבוקר שאחרי המשמרת, או מקסימום בצהריים. השעון שלי פשוט הפוך. טוב לי בלילות, אני אוהב את העבודה שלי ואת האנשים שעובדים איתי. כשמגיעים סופי השבוע אני יכול לישון כמו שצריך מתי שאני רוצה".

מה הייחוד של הדיזנגוף סנטר בעיניך?
"אני אוהב במקום הזה הכל – את חנויות הבגדים, את שוק האוכל, את מגוון האוכלוסייה וההיצע שיש. אני חושב שהייחוד הוא שיש במקום הזה הכל – הסנטר מקבל הכל, לוקח הכל ומכיל. זה דבר שבמקומות אחרים אין".

אתה מבת ים, אבל עובד כל יום בתל אביב. לא היית רוצה לעבור לגור כאן?
"רוב היממה אני גם ככה נמצא פה. אני אוהב את זה שיש לי נסיעה לעבור עד שאני מגיע לעבודה. אני אוהב את זה שתל אביב פועלת אחרת מכל עיר בארץ. בבת ים למשל הכל כבוי משעות הערב, בתל אביב זה לא ככה. אם באמת יאחדו את הרשויות יום אחד, אולי אני אגור בתל אביב בלי לזוז מבת ים".

מה הדבר הכי תל אביבי בעיניך?
"דיזנגוף סנטר כמובן".