כשתגדלו תבינו

כך תסבירו מילים גדולות לילדים קטנים: דיכאון קיץ

בכל שבוע נבחר מילה ונצרף לה הסבר מאיר עיניים שיחסוך לכם רגעים מביכים עם הילדים

דיכאון קיץ (איור: Shutterstock)
דיכאון קיץ (איור: Shutterstock)
29 במאי 2019

היי ילדים, היום נגלה לכם סוד שאף אחד לא יטרח לגלות לכם עד שתהיו גדולים. לא, הכוונה היא לא למה ההבדל בין מע"מ למס הכנסה ואיך נראה חוזה סטנדרטי. היום נגלה לכם סוד על עונות השנה. מוכנים? הנה: קיץ לא תמיד כיף.

אוקיי, בואו לא נילחץ. בגילכם קיץ כיף כמעט תמיד: אפשר להיות עירומים, אפשר לעשות מלחמות מים, אפשר… אוקיי זה בעיקר הקטע של להיות עירומים ולהירטב, שני דברים נהדרים שאסור לעשות בתור מבוגרים מסיבות שכשתגדלו תבינו. יש גם המון מבוגרים שאוהבים קיץ, נכון? לא נכון! שיקרו לכם כל חייכם הקצרים. יש המון מבוגרים שטוענים שהם אוהבים קיץ, אבל רק מעט מהם באמת אוהבים קיץ. למעשה יש רק מבוגרת אחת שאוהבת קיץ, קוראים לה לינוי, היא בת 23, נולדה בקיבוץ בצפון וזו השנה הראשונה שלה בתל אביב. היא אוהבת את הים ומוזיקה ואוהבת שכיף ואת חבר שלה ואת הים ואוהבת כיף וגם את הקיץ. כל השאר פשוט משקרים.

למעשה יש אנשים שסובלים כל כך בקיץ עד שהם נכנסים לדיכאון קיץ, כלומר סובלים מרצון להישאר בבית במזגן במקום לצאת לתופת הגיהנומית (נסביר מה זה גיהנום בקרוב) מוקפים באנשים שסובלים בדיוק כמוהם אבל משקרים שקיץ זה כיף גם כמבוגר שלא יכול ללכת עירום ולעשות מלחמות מים. איזו חבורה משונה של אנשים.