דמוקרט.TV: קמפיין גיוס להקמת מיזם עיתונאי בהובלת לוסי אהריש

תנועת "דרכנו" יוצאת בקמפיין גיוס המונים למימון פיילוט להקמת ערוץ מדיה בהובלתה ובכיכובה. אהריש: "מאמינה ומקווה שזו תחילתה של דרך חדשה ואמיצה לייצר את התקשורת ואת העיתונות שאזרחי ישראל זקוקים לה"

"אדם שותק הוא אזרח שותק ומפוחד". לוסי אהריש במחאה הדיגיטלית
"אדם שותק הוא אזרח שותק ומפוחד". לוסי אהריש במחאה הדיגיטלית

התנועה הפוליטית-חברתית "דרכנו" יוצאת בקמפיין מימון המונים ל"מיזם פורץ דרך של שידור חופשי" בהובלתה של לוסי אהריש. בתחילת השבוע, כזכור, פוטרה אהריש מתפקידה כמגישת מגזין התרבות היומי של כאן 11 יחד עם קובי מידן (שבוע בלבד מאז הצטרפותה לתוכנית), לאחר שהנחתה את עצרת המחאה הדיגיטלית של תנועת "דרכנו" למען הדמוקרטיה.

אהריש: "בשבועות הקרובים נחשוף יותר פרטים על המיזם. אני יכולה רק להבטיח שנפתח אותו מתוך תחושת אחריות למדינה ושותפות גורל של כל מי שחי כאן, מימין, משמאל ומהמרכז, יהודים וערבים"

המיזם, לפי פרטים ראשוניים, אמור להיקרא "דמוקרט.TV" ולכלול בשלב ראשון פיילוט לתוכנית חדשות בהובלתה של אהריש, אך הכוונה היא לבנות סביבה מערך תוכן רחב יותר. ב"דרכנו" מבקשים מהציבור שותפות חודשית קבועה בסכום של 20 שקלים ומעלה, ומסבירים ש"לוסי השמיעה את קולה הצלול והחד נגד הגזענות, נגד הפילוג, נגד ההסתה ובעד הדמוקרטיה, המתינות והיכולת שלנו כחברה לכבד איש את רעהו ולחיות כאן יחד, למרות השוני וחילוקי הדעות. בערב המרגש בו השתתפו למעלה מחצי מיליון צופים, לוסי השמיעה את הקול של רבים מאיתנו, ולא ניתן לאיש להשתיק אותנו".

אהריש עצמה סירבה לפרט בשלב זה אך אמרה ש"אני מאמינה ומקווה שזו תחילתה של דרך חדשה ואמיצה, עם שותפים רבים, לייצר את התקשורת ואת העיתונות שאזרחי ישראל זקוקים לה, באמת ללא מורא ובאמת ללא משוא פנים". והוסיפה כי "בשבועות הקרובים נחשוף יותר פרטים על המיזם. אני יכולה רק להבטיח שנפתח אותו מתוך תחושת אחריות למדינה ושותפות גורל של כל מי שחי כאן, מימין, משמאל ומהמרכז, יהודים וערבים. זו הרפתקה שמתחילה עכשיו ואני לא יודעת איך תסתיים, אבל לא נוכל להסתכל לילדים שלנו בעיניים אם נדע שלא ניסינו".

בעקבות פיטוריה של אהריש והסיקור התקשורתי הרפה של הניסיונות לשתק את הרשות השופטת והמחוקקת, קראו רבים להקמת ערוצי אקטואליה חדשים ובלתי תלויים. "חשוב לנו שבישראל תהיה עיתונות חופשית, אמיצה, בועטת ובלתי מתפשרת", נמסר בהודעה של "דרכנו", "עיתונות שלא תחשוש לעסוק בבעיות האמתיות של אזרחי ישראל. עיתונות שתביא את המורכבות והעומק שבסוגיות שמעסיקות את כולנו".