קרינג', חמידות ונקניקיות: 10 רגעי השיא והשפל של "האח הגדול"

טיים אאוט גאים להציג: טקס פרסי "האח הגדול" לרגעים שלעולם לא נצליח לשכוח (כי הגמר כבר בשבת ואין לנו מושג איך נמשיך לחיות אחרי זה)

"האח הגדול"
"האח הגדול"
31 במרץ 2020

עם מספר ימים זעום שנותר לגמר (שבת, 4.4), כל מה שנשאר הוא לסכם, לראות מי המנצח ולזכור לשטוף ידיים 30 שניות לפחות. למרות שהעונה הזו, ממגוון רחב של סיבות, היא לא מהמוצלחות של "האח הגדול", היו לא מעט רגעי שיא ושפל שראויים לציון. לכן אנחנו בטיים אאוט עד הבית גאים להציג: טקס פרסי האח הגדול לרגעים יוצאי דופן בריאליטי על בית מרושת מצלמות עם הדחות ומשימות וכל זה – או בקצרה, פרסי האחי. ויתרנו על מנחה כי למדנו מגיא ולירון שמנחים לא באמת תורמים משהו.

השינוי של העונה: גדי שוטף כלים

הקווקזי טוב הלב והכל כך תמים הכריז כבר בתעודת הזהות שלו שהוא לא מתכוון להרים אף צלחת מהשולחן, בטח ובטח שלא לשטוף. אבל אט אט, שבוע אחר שבוע והרבה בהשפעתו החיובית של אבא יוסי, גדי הצליח למתוח את ידיו לעבר צלחת, לאחוז בה באצבעותיו, לקפל את מרפקיו כדי להרימה ואפילו, רחמנא ליצלן, ללכת עד הכיור. אחר כך, בעזרת דחיפה קלה מהאח והרבה עידוד מהחברים, הוא כבר הרים את הסקוץ' והתחיל לקרצף, וגם אם הוא עדיין לא משווה את משקלו בעבודות הבית, נוי עומדת לקבל בעל אחר לגמרי אחרי הגמר.

הפרס:
אספקת סבון כלים לשנה, ניתן להשתמש בו גם כסבון לידיים בתקופת הקורונה.
במקום השני: ניר משתנה לנגד עיננו המשתאות למתנחל. זה אולי שינוי זמני, אבל היה מרהיב ויסודי.

גדי שוטף כלים. ימות המשיח (מתוך "האח הגדול")
גדי שוטף כלים. ימות המשיח (מתוך "האח הגדול")

הדיסוננס של העונה: רות מדברת על אבא כשהיא מחופשת לטחינה

כשרות פתחה את הסיפור שלה על הריחוק מאביה, לא ציפינו שזה יהיה בלבוש אריזת טחינה קומפלט. באחד הרגעים הציניים יותר של העונה, האח נתן לנו להתרסק רגשית מול מסך שנראה כמו חלום בלהות של אבו חסן המקורי. אחר כך קיבלנו את חגית בתלבושת נקניקיה מספרת על תקיפה מינית מילדותה, מה שלגמרי עבר את גבול הטעם הטוב. לקחים לעתיד – לא לערבב בין משימות צחוקים שטותיות לווידויים קורעי לב.

הפרס:
סט תואם של אריזת טחינה גדולה ואריזת טחינה קטנה.
במקום השני: רונן פוגש את הבת הבכורה שלו אחרי שנים בנפרד, אחרי הפרסומות.

"אני רק רוצה שהוא יחזיק לי את היד ויגיד לי שהוא גאה בי": הסיפור המרגש של רות על אביה לא השאיר אף עין יבשהלצפייה בפרק המלא מאמש >> https://bit.ly/2N5ShQk

פורסם על ידי ‏האח הגדול‏ ב- יום חמישי, 9 בינואר 2020

הרגע החמוד של העונה: קרב כריות בין ניר לגדי

עזבו אתכם מג'ק ורוז, כי הנה סיפור האהבה הגדול בהיסטוריה. מצד אחד שמאלן קיצוני כובש לבבות, מצד שני קווקזי שונא שמאלנים עם זוג עיניים כמו שתי צלחות, וביניהם רק אהבה טהורה. הקפיצה בין ה"יש" שגדי צעק עם העמדתו להדחה של ניר בראשית הדרך לבכי קורע הלב שהגיע עם ההדחה לבסוף היא פרסומת מושלמת לממשלת אחדות, וקרבות הכריות ביניהם היו כל כך יפים עד שהם כמעט ולא היו הומו אירוטיים. כמעט.

הפרס: אריזת כריות
מקום שני: תקווה קוראת לליאור לחדר האח להקדיש לו שיר רומנטי, הוא מעצבן אותה והיא בורחת לחדר העישון רק כדי שהאח ישים להם שם את השיר.

ניר וגדי, הזוג המתוק של העונה (מתוך "האח הגדול")
ניר וגדי, הזוג המתוק של העונה (מתוך "האח הגדול")

קרינג' העונה: ליאור מתחבא מתחת לשמיכה

די ברור מי המבוגר האחראי במערכת היחסים של תקוור (אני אתגעגע לכינוי הזה), אבל השיחה בה תקוה ניסתה לדבר איתו על "הפיל בחדר" כדבריה הציגה זאת באופן נחרץ. בעוד שתקוה מנסה לדבר איתו בבגרות על זה שהוא לא נמשך אליה – שיחה מורכבת שקשה לנהל גם בלי אלף מצלמות עליך – ועוד צולחת אותה באופן מעורר השתאות, ליאור בחר להתחבא מתחת לשמיכה כאילו היה ילד שפוחד שמתחת למיטת הענק מסתתר אורן חזן. טוב, זה כנראה מה שקורה למי שגדל אצל דודידו.

הפרס: מספריים, כדי שיוכל לגזור חור לעיניים.
מקום שני: מסוק הצעת הנישואין, שלא ברור אם השפיל יותר את אמלי או את חגית.

זה באמת מביך להיות אדיוט
זה באמת מביך להיות אדיוט

פרס הגיז'דור: אמלי שומעת את המילה אמא

הרבה דמעות נשפכו ברחבי הבית, בין אם בסודי סודות בחדר האח או מרוב זעם במהלך ויכוח במטבח, אבל הדמעות הרבות, הגדולות והרועמות מכולם היו ללא ספק אלו של אמלי בכל פעם ששמעה זכר מהבית. אמלי זכתה בתואר הכבוד במיוחד אחרי משימת הקמת המדינה, אז הייתה צריכה להמשיך לחייך ויהי מה, רק כדי לשמוע מחרוזת שירי אמא שפירקו לה את המייקאפ. תבכי אמלי, זה אנושי.

הפרס: אייליינר עמיד במים.
מקום שני: כל שאר הדיירים בכל פעם שהם ראו בן משפחה.

אמלי. תבכי נשמה (מתוך "האח הגדול")
אמלי. תבכי נשמה (מתוך "האח הגדול")

פרס האוזניים המדממות: אודליה המזמרת

לפעמים אני מרגיש שיש ד"ר אודליה וגברת סוויסה – מצד אחד דמות האם החמימה שמגוננת על דיירי הבית וממטירה עליהם מזון, מצד שני מפלצת סדיסטית שמתעללת בכולם, מיוסי ועד אסיף, באמצעות גלי קול שאני די בטוח שאסורים תחת אמנת ז'נבה. אלו לא רק עוצמת הקול או בחירת השירים, כפרה, את מזייפת יותר מחתולים על גג פח לוהט עם טינטון.

הפרס: שיעור פיתוח קול. או הפחתת קול.
מקום שני: תקוה מאבדת את הקול ומקבלת מגאפון.

מזון העונה: נקניקיות

אתם לא רוצים לדעת איך עושים אותן, חגית לא מוכנה לחיות בלעדיהן. מה שהתחיל כווידוי מוזר בתעודת הזהות, המשיך בתחפושת הזכורה ונגמר באינספור ריבים על התקציב, היה ונשאר המאפיין הגדול של חגית, וכן, אני כולל גם את הלחץ למצוא חתן. האמת שבשלב מסוים אפילו התחלתי להעריך את חגית על שדבקה באמונה שלה, גם אם האמונה שלה היא לשמור על חך של ילד בן 4. העובדה שהיא הצליחה לשרוד את הריבים עם אדם על נושא מטופש כל כך כמו נקניקיות זיכתה אותה בתואר הראוי להערכה – אדם שנלחם על האוכל שלו.

הפרס: חבילת לחמניות.
מקום שני: הקובה שהכינה אמא של אדם שהפך לנגד עיניו למילקשייק קובה. קובהלישס.

מתי מגיע הקמפיין מזוגלובק? (מתוך "האח הגדול")
מתי מגיע הקמפיין מזוגלובק? (מתוך "האח הגדול")

פרס השכחנו ממך: נו, מה שמו. מתחיל עם א'

נו, עורך הדין הגמד שהכניסו כדי לעצבן את ניר וכנראה לגנוב לכולם את הזהב. נו, זה שעף יותר מהר משאסיף ילמד להגיד אקספוננציאלי. נו, ההוא שחשב שיש לו סיכוי עם חגית ונדחה על ידה באופן כל כך בוטה עד שיאיר לפיד שוקל לבקש ממנו עצות איך להתמודד עם פרידה מגנץ. נו, זה שלא הצליח לסתום את הפה שלו ואמר לדיירים כל כך הרבה דברים שקורים בחוץ עד שהאח העיף אותו. נו, זה שמעריץ את הצל ואורן חזן ובטח גם את גרגמל. מתחיל באות א'. איתי? אביהו? אה! אלון! וואי אוקי, זה היה משגע אותי לפחות עוד 30 שניות. ו… הנה כבר שכחתי את השם שוב.

הפרס: תג שם.
מקום שני: מישל, שהייתה יפה ושותקת, עפה ראשונה והשאירה לנו רק את הקאצ'פרייז "אין לי כוח".

בטוח שזה הוא?
בטוח שזה הוא?

רגע השפל של העונה: אורן "לא יעברו 90 שניות לפני שאדבר על נפיחות" חזן

חבר הכנסת לשעבר הגיע לבית האח לשבוע סוער בראשית הדרך במטרה ברורה להתחיל את קמפיין הבחירות הבא שלו, ועל הדרך עשה מה שהוא עושה הכי טוב וזרע הרס. אפשר (וממש צריך) לבקר את הפקת האח על שהחליטה להביא אותו, אבל לפחות הם לא עשו לו חיים קלים. הדיירים שנאו אותו, הקהל שנא אותו, השיער שלו בבירור שנא אותו ואורן לא שכח להשאיר מעט רעל ושנאה ועל הדרך גם גזענות לפני שעזב את הבית עם הביצת הקינדר בין הרגליים.

הפרס: המון חומר מצולם שיצוץ מחדש בפעם הבאה שהוא ירוץ לכנסת.
מקום שני: עדיין אורן חזן. הוא כל כך שפל שזה מספיק לשני מקומות.

הערב – משפט אחד של אורן הבעיר את כל הביתהאח הגדול – מיד אחרי החדשות ברשת 13!

פורסם על ידי ‏האח הגדול‏ ב- יום חמישי, 9 בינואר 2020

רגע הניצחון של העונה: כוס השמפניה המסריחה

בין אם נקרעתם מצחוק (כמוני) ובין אם חשבתם שתקוה ירדה נמוך מדי, אתם חייבים להסכים שהרגע הזה היה שחמט מבריק במתיחות המתמשכת בין תקוה ואדם. האחד גדל עם כפית מיהלומים בפה, השנייה מרוויחה את לחמה מגיל צעיר והמתח המעמדי שנבנה בסבלנות כל העונה הגיע לקרשנדו עם המגאפין האולטימטיבי – כוס השמפניה שאדם גנב מהאח. אדם התנשא עליה בעזרת הכוס, וזכה לבסוף ללגימה ממרק הרגליים שהוא בישל לעצמו. היריקה שלו ברגע ששמע איפה הוחבאה הכוס הייתה רגע ששווה להפוך לגיף וזיכה את תקוה במקום בהיכל התהילה של המתיחות בבית האח.

הפרס: כוס שמפניה, מוגשת בגרבי גוצ'י נקיות.
מקום שני: אורן חזן חוזר לבית האח רק כדי לגלות שאפילו ממושבו על כסא האח המחליף, אף אחד לא סופר אותו.

התרגיל המסריח (מתוך "האח הגדול")
התרגיל המסריח (מתוך "האח הגדול")