"האח הגדול" פרק 23: התקרית המזעזעת שההפקה הייתה חייבת לעצור

מסע ההתעללות של סימה באביבית הוא חציית גבול מבהילה שחייבת לשלוח אותה הביתה. ואם לא היה ברור שמה שקרה שם חריג ביותר, שימו לב לתגובה של אביבית. "האח הגדול" פרק 23

אביבית נשברת (מתוך "האח הגדול")
אביבית נשברת (מתוך "האח הגדול")
19 ביולי 2018

הפרק הקשה ששודר אמש (רביעי) עורר תחושה חריפה, כאילו היה צריך להישאר בחדר העריכה של רשת ולא לעשות את דרכו אל הצופים. מסע ההתעללות של סימה באביבית הפך את הבטן וחצה כמה גבולות – גם ביחס לתכנית ריאליטי.

מתחילת הפרק, שזכה לכינוי "ליל הריבים הגדול", האווירה בבית הייתה של טרור – בחסות הגנגסטרית הראשית מירב, שירתה לכל עבר. אבל ברשותכם נדלג מיד לשיא, שהגיע בעקבות משימת הגן. הדיירים שיחקו במשחק החבילה עוברת, במהלכו אביבית העניקה לסימה את החבילה עם התיוג של "הכי פחות אמיתית".

המשחק שהצית את האש (מתוך "האח הגדול")
המשחק שהצית את האש (מתוך "האח הגדול")

בפרקים הקודמים של "האח הגדול":
מתברר שאביבית היא הליהוק הכי שפוי
דיירי הבית נכנסים לפרק של "מראה שחורה"
המצב בבית מתדרדר במהירות

בהתפרצות של צרחות אימים אלימות ומשפילות הטיחה בה סימה שהיא מדרדרת דור שלם שמחקה אותה, שהיא סכסכנית, שאין לה כלום להציע, שהיא לא תגיע לרמה שלה ולקלאס ולהעצמה הנשית שלה, שאף גבר לא ייתן לה את מה שנותנים לה, שהיא רווקה ללא ילדים, שהיא מספרת שביטלה חמש חתונות אבל בכלל ביטלו לה אותן, שהיא מטורפת, שווה שקל וחצי, שלא תגיע לקרסוליים שלה, שהיא משיגה הכל באמצעות טיזינג ושבגדול – היא לא יותר מגורו פיקטיבית שרואים ערומה באינטרנט. וזאת רשימה חלקית בלבד.

סימה ואביבית (מתוך "האח הגדול")
סימה ואביבית (מתוך "האח הגדול")
אביבית סופגת (מתוך "האח הגדול")
אביבית סופגת (מתוך "האח הגדול")

אם לא היה ברור שמה שקורה על המסך הוא חריג ביותר, הרי שאביבית לא הגיבה לסימה. בהתחלה זה נראה כמו בחירה עניינית ומרוסנת, אבל די מהר היה ברור שאביבית פשוט מפוחדת. וכמו שאתם יכולים לנחש, עדר הכבשים המפורסם שוב בחר לשתוק (למעט דניאל, שבחרה להלהיט את האווירה). כבר אמרנו: העונה הזו חושפת אגואיזם מסוג חדש. אף אחד לא נחלץ לעזרתה של אביבית – אישה בעלת נוכחות בולטת בבית, יש להזכיר – שברגע הפכה לחסרת אונים מול סימה הכוחנית. ויש בזה משהו מזעזע נורא.

נכון, אין סיבה לנהל דיון תמים סביב האח הגדול. כולם שם במטרה לשרוד, והחזק ינצח. אבל אם סימה הייתה גבר, היא הייתה עפה מזמן מהתכנית. גם אם ניזכר רגע שמדובר בריאליטי, ולכן יש סיכוי שהיה עידוד מבחוץ, האלימות שהיא הפגינה הייתה הרבה יותר מניסיון לניפוח רייטינג. מצליחים לדמיין את אחד הדיירים תוקף במשך דקות ארוכות את אביבית המבוהלת להחריד, מבלי שהאח הגדול מתערב?

אז כן, בסוף הביזיון הזה מסרו מנחי "האח הגדול" כי האח קרא לדיירים וביקש מהם לנהוג אחד לשני בכבוד. אין מהלך ציני מזה: בעונה שהתיימרה להציג פחות עישון ולהתמקד במזון בריא, השפלה והתעללות דווקא עוברות את הסף. "הגענו לשיא", הכריז עופר שכטר בשידור והמשיך לזרוק הלצות בנוהל. אנחנו עדיין אמורים להאמין שמדובר במיקרוקוסמוס של החברה האנושית?

אביבית נשברת (מתוך "האח הגדול")
אביבית נשברת (מתוך "האח הגדול")

השבוע מועמדים להדחה אביבית, אלי, מושיקו, מירב וסימה. יש לקוות שקהל הצופים יעשה חסד – ויעיף מהבית את סימה ומיד אחר כך את מירב. אם לשפוט לפי התגובות הסוערות ברשת, זה בדיוק מה שהולך לקרות.

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד