"האח הגדול" פרק 4: רגע טלוויזיוני שפל אפילו ביחס לז'אנר

מנהלי התוכנית אולי לא ציפו למה שקרה בפרק, אבל זה היה פשוט נבזי. וגם: אורן חזן יצא גזען שפל ויש מועמדים להדחה

"האח הגדול"
"האח הגדול"
10 בינואר 2020

משימת הסופר הגדול הייתה אמורה להיות משימה חמודה בסך הכל. אורן חזן בחליפת ביצת הפתעה, אישה מבוגרת בלבוש נקניקיה וכמה שיותר משחקי מילים שקשורים לאוכל. אבל האח החליט ללחוץ על כפתור הרגש, ועשה זאת בעדינות של אורן חזן במחנה פליטים. כך נוצר מצב שהפרק של אתמול (חמישי) נפתח על 120 קמ"ש של דמעות. תוך עשר דקות דחוסות ומעוררות אי נוחות שמענו את ליאור מספר על ההיסטוריה שלו עם הימורים, את תקוה חולקת שהיא מרגישה אשמה על שנטשה חבר בצרה ואת אמלי שסיפרה על הרגע בו לקחה את חייה בידיים. כבר אז זה היה אוברקיל עבור לב של כל צופה טלוויזיה, אבל אז עלתה חגית לבמה, בלבוש נקניקיה, וזה כבר בכלל לא היה מצחיק.

לראות אישה שמספרת בדמעות על התעללות שעברה בילדותה, התעללות קשה שעיצבה את חייה והובילה אותה להתמכרויות, ועוד בלבוש משפיל שכזה, היה רגע טלוויזיוני שפל אפילו ביחס להיסטוריה המפוקפקת של האח. אין לי ספק שמנהלי התוכנית לא ציפו לחשיפה כזו כואבת ואישית, אבל כשמשחקים באש עשויים להבעיר איזה נפש. והמשימה המטופשת הזו, שבאמת הייתה אמורה להיות מבדרת, הפכה לנבזית באותו הרגע שבו חגית ראתה את הבכי של ירדן. "ירדן בוכה", היא אמרה, רגע לפני שנזכרה שהיא במשימה מטופשת, ותיקנה את עצמה. "אה… אגוז בוכה".

האח הגדול, עונה 2, פרק 4 – צפו בפרק המלא

כיצד פילגה משימת "הסופר הגדול" את הבית? מה אמר אורן לתקוה שעורר סערה? מי הדיירים שנכנסו לרשימת המועמדים להדחה ולמה כל גורלם נמצא עכשיו בידיים של אורן?צפו בפרק המלא ששודר אתמול>> https://bit.ly/35EzHFl

פורסם על ידי ‏האח הגדול‏ ב- יום חמישי, 9 בינואר 2020

>> כל מה שקרה בפרקים הקודמים

אם זה לא היה מספיק, האח מיד הטיל על האגוז הבוכייה את המשימה הבאמת בלתי אפשרית של דירוג הסיפורים הכואבים, וקשר את ההחלטה גם בהוצאת המוצרים הנבחרים מהתפריט הביתי ובהעמדתם של האנשים מאחורי המוצר להדחה. חגית ותקוה (סליחה, נקניקיה וחמוצים) נבחרו והלכו להתבוסס במיצים של עצמן (מים וחומץ, בהתאמה) בכלוב המוצרים פגי התוקף. המשחקון הבא היה דוחה פיזית – אם היו צריכים מישהו שיעביר ריח פה, נראה לי שחזן אשף בגרעפסים – אבל לפחות הוגן יחסית. ניר וגדי, שנשלחו גם הם לגולאג פגי התוקף, קיבלו את הבשורה בשלוות נפש הגיונית עבור אנשים שלא נשפטו הרגע על בסיס הסיפור הכי כואב של חייהם.

עם רדת החשיכה קיבלנו סוף סוף הפוגה קומית קלה (כי בואו, לראות אנשים מריחים ריח רע זה מצחיק רק אם אורן חזן מעורב) כשהמועמדים להדחה קיבלו הזדמנות להעביר את העול אל חבריהם הישנים בנינוחות. המבצע הצבאי אליו יצאו ניר, תקוה וחגית (בלי גדי, כי הוא בצל עצלן ועייף) הוכתרה כהצלחה לאחר שענדו את צמידי הפג תוקף לחזן (חחחח), ירדן (ששילמה את המחיר על תפקיד אגוז המלך) ורונן (שאתרע מזלו לישון עם יד שלוחה ומזמינה לצמיד הנכון). כשהדיירים התעוררו הם גילו שבמהלך הלילה התרחשה הפיכה שלטונית, וכתר המלכה הנכסף נחת על ראשה של חגית. כן, הפרק הזה הרגיש כמו סיוט של מושיק רוט על 42 מעלות חום שנרדם מול בינג' משחקי הכס.

"האח הגדול"
"האח הגדול"

חילופי האסירים בגולאג היה יכול לעבור באופן חלק, אילולא אורן חזן היה זבל עופות. סליחה, זבל ביצת הפתעה. נכון, השמחה לאיד של תקוה בהחלט הדיפה ריח שהזכיר את הצלחת שירדן אכלה, אבל התגובה המקטינה, המבזה והגזענית שלו הייתה רוויה ברפש, ומסתבר שההפתעה שבביצה התגלתה כלא מפתיעה בכלל – הבריון הגזען הקטן יצא מאורן חזן, שחשף בפעם המי יודע כמה את פרצופו האמיתי. כשהוא יסתלק מהבית בבושת פנים ביום שבת, גם הצופים ינשמו לרווחה. אולי הדייר הבא באמת חייב להיות, כמו שירדן הציעה, שאמאן שיטהר את האוויר. או לפחות תרסיס מטהר אוויר. משהו חייב להעביר את ריח הביוב שנשאר לנו באף, וזה לא קשור להבל הפה של ירדן.

הערב – משפט אחד של אורן הבעיר את כל הביתהאח הגדול – מיד אחרי החדשות ברשת 13!

פורסם על ידי ‏האח הגדול‏ ב- יום חמישי, 9 בינואר 2020

עם חלוף הזעם והטינופת, נשארנו עם רשימה די הגיונית של מועמדים להדחה – ירדן, אדם, גדי, רונן וגם ליאור ורות, שרק בשבת נגלה למה בכלל הועמדו להדחה. אורן חזן יכול לעצור את ההדחה אם יעמוד במשימות עלומות שהאח עוד יטיל עליו, אבל ספק אם גוש הרפש השוקולדי הזה יכול לעשות משהו טוב. עכשיו זה בידי הקהל, וההימור שלי הוא שאדם, שזכה לזמן מסך מועט עד לא קיים והתעורר רק בריבים, צפוי לעשות את דרכו הביתה לצד ההוא שבאמת אין סיבה לתת לו עוד במה.