להקת הפוסט־פאנק הבריטית Eagulls תופיע בישראל

הלהקה מלידס, שהחלה כהרכב פאנק כאוטי ועשתה שינוי אמנותי מרשים לכיוון מופנם יותר, תגיע לראשונה לישראל. ולא, זאת לא הלהקה ששרה את "הוטל קליפורניה"

Eagulls. צילום: יח"צ
Eagulls. צילום: יח"צ
27 בנובמבר 2016

להקת Eagulls מלידס שבאנגליה תופיע בבארבי בתל אביב ב־13 בפברואר. על הגעתה אחראית ZUZZ Agency שהביאה לישראל גם את LowCigarettes After Sex ו-Real Estate. מחיר כרטיס יעלה 129 ש"ח במכירה מוקדמת.

Eagulls הוקמה בלידס שבאנגליה ותוך זמן קצר צברה לעצמה קהל מעריצים אדוק בזכות הופעותיה החיות שאופיינו בגיטרות כאוטיות ואנרגיות גבוהות. בהתאם, היא הוזמנה לפתוח הופעות של להקות כגון Iceage הדנית, Fucked Up והוט סנייקס – כולן מזוהות אף הן עם גיטרות שעומדות על סף איבוד שליטה. אלבום הבכורה שלה יצא ב־2014 והוביל את הלהקה לאירוחים אצל דיוויד לטרמן וג'ולס הולנד ולהופעות בפסטיבלים גדולים דוגמת ובהן קוצ'לה ורידינג.

הסינגל "Nerve Endings" מאלבום הבכורה לווה בקליפ שזכה בפרס מגזין ה־NME לקליפ הטוב ביותר של השנה. כמו כן, בגרסת הסינגל הכפול השיר שוחרר יחד עם קאבר ל־"Requiem" של להקת Killing Joke.

אלבומה השני של הלהקה ראה אור במאי 2016 והיווה שינוי כיוון אמנותי. אם האלבום הראשון אופיין ברוק גיטרות משולח רסן, אז "Ullages", שהוקלט בכנסייה, שם דגש דווקא על המלודיות ומרגיש מופנם יותר. הוא פחות פאנקי ונוטה יותר לפוסט־פאנק בהשראת הסימפל מיינדס ולהקת הקיור של ימי האלבום "Pornography". האלבום השני נחשב לאלבום שהוכיח כי Eagulls מסוגלים להרבה יותר מהטירוף החייתי (והמבורך, אם תשאלו אותי) שהציגו בגלגולם הראשון.