הורים, שימו לב: בנצי ארבל פותח קיוסק מפנק בגינת רות

האיש שהביא לכם את מפגש אושר פותח את הקפה המושלם להורים לפעוטות, שחייבים אספרסו טוב בזמן שהילד מבלה במגלשה. בתפריט: כריכים, קרואסון נוטלה ואווירה נוסטלגית

בנצי ארבל בבסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)
בנצי ארבל בבסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)
15 בינואר 2019

השף בנצי ארבל מזוהה עם פלאפל אושר שלו וזכור היטב מהימים שבהם שהקים את סורה מארה. אולי גם נחשפתם אל תכנית הטלוויזיה שבה הופיע לצד טל פרידמן, אבל מעבר לקריירה הוא גם אבא. "פתאום אתה מתפלא לגלות שהפכת בבת אחת לבנאדם מבוגר, ממש כמו בסרט ביג", הוא מסביר. זאת הסיבה שבחר לקרוא לקיוסק, שיתחיל להפעיל בתחילת השבוע הקרוב, ע"ש הדמות הראשית בסרט ביג – בסקין. יש פה גם אלמנט של פיקסאר, אבל קודם כל השתלשלות העלילה.

ביום קיץ לוהט פסע לו ארבל בגינת רות כשחנה אבני, הבעלים של הקיוסק, קראה לו וביקשה את עזרתו להזמין לה חוטי זהב לעבודת קווילט שהיא יוצרת. חוטי הזהב הפכו להיכרות אישית ולבקשה של אבני שארבל ייקח על עצמו את ניהול הקיוסק. הוא הבין מיד את הפוטנציאל שבמבנה הבאהאוס היחודי והגדול יחסית של הקיוסק, החולש על גינת משחקים. הוא החליט לבנות פה אימפריית פיקסאר בזעיר אנפין, כשמצד אחד קיוסק קפה קלאסי בישיבה על סטולים גבוהים ולגימת אספרסו איכותי לעילא ומהעורף ישיבה על ספסלים עם מגשי עץ פורמייקה מיוחדים שיכילו המון כיבוד, ומשחק חופשי בגינה להורים ופעוטותיהם.

בסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)
בסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)
בסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)
בסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)
בסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)
בסקין (צילום: אנטולי מיכאלו)

ארבל הביא קפה פרמיום אורגני מחמישה סוגי פולים בהזמנה מיוחדת, שלושה חד זניים ושניים מתערובות, כדי שיהיה שווה להגיע לכאן בשביל ספל של הפוך ארומטי ומשובח (12 ש"ח). במקביל הוא יציע המון מאפים שיעבדו לכם שעות נוספות על בלוטות הנוסטלגיה עם זכרונות ילדות אמייתיים ומפוברקים כמו שושני שמרים, פלורנטינים, מרציפן של אגוזי לוז, קרואסון נוטלה, מאפינס, מיני קרואסון שום שמיר לזכר תקופות גבינות השום שמיר בכל כריך בחייכם. בנוסף  מגוון כריכים בלחמי פרצעל או דגנים כמו האם אנד צ'יז, ירוקי טבעוני עם ממרח אפונה ירוקה ואגוזים, מקושקשת ועוד (16 ש"ח ומעלה לכריך).

אנחנו כבר רואים את החזון של בסקין קורם גבינה מוקרמת בטוסט, כשהורים מעורפלים מחסכי שינה מתדלקים את עצמם בקופאין והפעוטות שלהם מתקוטטים על מקום בנדנדות. לא לריב, נעשה תורות. עכשיו תורכם להחליף לתינוק טיטול.

קיוסק בסקין, גינת רות, שולמית 10, תל אביב, להרצה פתוח כל יום 6:30 ועד שהולכים הביתה