החתול שנצבע בכחול ומזעזע את תושבי פלורנטין

תמונותיו של החתול שתועד ברחובות השכונה כשהוא צבוע כולו הסעירו את תושבי פלורנטין בסוף השבוע, שהצליחו ללכוד אותו בזמן ולהציל אותו. כעת, מחפשים לו בית חם

בימים פחות טובים. החתול הכחול במהלך הטיפול במרפאה. צילום: Cats of Israel
בימים פחות טובים. החתול הכחול במהלך הטיפול במרפאה. צילום: Cats of Israel
11 במרץ 2018

מראה מטריד במיוחד הסעיר את שכונת פלורנטין בסוף השבוע האחרון, לאחר ששני חתולים שכל גופם צבוע בכחול תועדו כשהם מסתובבים ברחוב קורדוברו שבלב השכונה. לאחר שתמונתו של אחד מהם פורסמה בקבוצת התושבים, אלו, כמובן, לא נשארו אדישים. אלפי אנשים שיתפו את התמונה וקבוצת פעילי בעלי חיים הגיעה למקום בתוך זמן קצר על מנת ללכוד את החתולים המסכנים ולהביאם לטיפול רפואי. "ניסינו ללכוד את שני החתולים, שניהם היו צבועים בכחול. אחד מהם היה פחות צבוע והצליח להימלט ואת החתול השני העברנו למרפאה של ד"ר יובל סמואל", מספרת סתיו נחמיאס, פעילת בעלי חיים מטעם Cats of Israel שנכחה במקום.

מדריך: חתולי הברים של תל אביב
פלורנטין: כל מה שצריך לדעת על השכונה
הפוסטים הכי מדהימים בקבוצת תושבי פלורנטין

לדבריה, "הוא היה צבוע בצורה מאוד יסודית בחלק הלבן של הפרווה שלו, אפילו בתוך האוזניים. זה היה מאוד ברור שמישהו עשה לו את זה, יכול להיות שהוא סומם או הוחזק בכלוב, לא הייתה לו נקודה אחת לבנה, בוודאות מדובר בהתעללות". גם הרופאה שטיפלה בחתול, ד"ר סיוון מצליח, מבהירה כי אין ספק שמדובר במעשה אדם. "זה לא משהו שקורה באקראי כי החתול התיישב בתוך צבע, נצבעו חלקים כמו בתי השחי והמפשעות, אך את הפרווה השחורה לא צבעו", היא מספרת.

"חששנו להרעלה, אבל לשמחתנו הרבה זה לא קרה". צילום: Cats of Israel
"חששנו להרעלה, אבל לשמחתנו הרבה זה לא קרה". צילום: Cats of Israel

לאור עדויות של תושבים שטענו שראו את החתולים במצבם הרגיל לפני שלושה ימים, במרפאה מעריכים כי החתולים נצבעו ביומיים האחרונים, ובמזל לא הורעלו מהצבע. "החתול כרגע בסדר בסך הכל, הוא נשאר לאשפוז לאחר שעבר עקירת שיניים וקרצוף. בדיקות הדם שלו היו תקינות יחסית", מרגיעה מצליח. "החשש המרכזי שלנו היה הרעלה, כי הצבע יכול לחדור דרך העור לתוך מחזור הדם. לשמחתנו הרבה זה לא היה המקרה".

זהות האדם שהתעלל כך בחתולים אינה ידועה, כמו גם הנסיבות' וכעת, מתמקדים הפעילים במציאת בית חם לחתול. "קיבלנו הרבה פניות לאומנה, אבל כיוון שהוא קצת בטראומה אני מעדיפה למצוא לו בית קבוע, ורק אם לא תהיה ברירה נשלח אותו לאומנה", מספרת נחמיאס. "החתול השני שנצבע עדיין מסתובב ברחוב, אבל אנחנו מנסים ללכוד אותו ולהביא גם אותו לטיפול".