"הישרדות" פרק 21: סמיון לא באמת מכר את משימת החסינות השבטית

סמיון שקרן גרוע, אבל הקרב מול ביטי הוכיח איך הוא נראה כשהוא באמת מוכר משחק. השקיפות שלו דווקא הייתה חכמה, ועכשיו אפשר להכריז: המשחק סוף סוף התחיל

מכר או לא מכר? (מתוך "הישרדות")
מכר או לא מכר? (מתוך "הישרדות")
23 ביוני 2020

הלו, מה קרה? יום-יומיים נעדרתי ופתאום גיא זוארץ טורף את כל השבטים? התגור אלה איילון עם ירדן ג'רבי? הישכון קוז'י עם בוזגלו? מה הדבר הבא, בני אשכרה יצליח להצחיק אותי עם בדיחה? ערבוב הכוחות החדש פירק בריתות, שרף מהלכים אסטרטגיים והציל את השפיות של ליטל, לפחות נכון לעכשיו. האמת? המהלך הגיע בזמן, כפי שהיה אפשר לראות מהביקור האחרון של חביב ובוזגלו בבקתה. הבריתות הגדולות הכתיבו את הטון ובלי מהלך שכזה היינו רואים את שיטת הבחירות האמריקאית על האי – הדמוקרטים מול הרפובליקנים, ואף מתמודד עצמאי לא שורד באקלים שכזה. הערבוב, אם כך, הופך את מצב השבטים לפוליטיקה הישראלית – הרבה חבורות, כולם נלחמים בכולם ואין רגע אחד שקט. אני כבר לא יודע מה עדיף.

גם במהלך הזה, כמו בכל מהלך ב"הישרדות", יש מנצחים ויש מפסידים: ליטל כמובן זוכה מן ההפקר והולכת לחורר את המוח של השבט השני; חביב וג'רבי אמנם מאבדים את קוז'י וסמיון, אבל מרוויחים בתמורה את רגב טוב הלב, שאולי סוף סוף ייצא מצלו של אסי, את דוד הנאמן למי שנאמן לו ואת אלה שדובקת בזוג הכתפיים הרחבות הקרובות לביתה. אסי וישראל, לעומת זאת, זוכים רק בצרות. קוז'י וסמיון הם צמד מתחרים דעתנים שכבר הספיקו לפתוח מולם חזית, וליטל בשלב הזה של מד העצבים שלה היא בעיקר משא כבד. הנה, קחו את הריבים של קוז'י וליטל, בהצלחה עם זה. עם כל כך הרבה זכרי אלפא, אין מה להתפלא שהמונח השולט עכשיו בשבט אנטין אנטין (ותודה לסמיון על הכינוי השבועי) הוא "אל תקרא לי כלב".

אלוהים, איזה כאב ראש (מתוך "הישרדות")
אלוהים, איזה כאב ראש (מתוך "הישרדות")

הכלבים, בכל אופן, נובחים, ושבט אנטין אנטין ממשיכים להפסיד במשימות. שמתם לב שמאז שישראל הצטרף אליהם הם ניצחו רק במשימה אחת? מעבר לתצוגת הכוח המטורפת של דוד דביר, בקפרה הצליחו אפילו לגרום לבני לנצח את המשימה. אני חוזר – בני, מנצח, את, המשימה. אלוהים אדירים, כשהוא אמר על דוד דביר "כשאני אהיה בן 70 אני גם ארים כמוהו", אפילו צחקתי. אחרית הימים.

אבל עם כל הכבוד לרגע ההירואי של בני, המשימה הזו הייתה יותר הפסד של סמיון. בניגוד לאסי וישראל, שמיהרו לקפוץ בראש בהתאם לפתגם הנודע, אני לא חושב שסמיון מכר את המשימה. סמיון הוא מסוג השחקנים שצריכים להתחבר לאיזה דרייב מחייב כדי לשלוף את הכוח הפיזי שלהם, אותו מנגנון הישרדותי שמאפשר לאמהות להרים מכונית כדי להציל את הילד שלהם, והפעם הוא כנראה לא הרגיש שהוא צריך הצלה. כלומר, על אף שזה הדבר הראשון המתבקש כשחושבים על סמיון, הוא לא ויתר מתוך תכנון אסטרטגי קר, אלא כי זה לא היה מספיק חשוב לו. אם המשימה הזו הייתה קובעת את עתידו במשחק, הוא היה יכול לנצח אפילו את לוחם שקי החול המיתולוגי עידן חביב.

סמיון בקרב מול ביטי (מתוך "הישרדות")
סמיון בקרב מול ביטי (מתוך "הישרדות")

ואולי הדרך הכי טובה לראות שסמיון לא מכר את משימת החסינות השבטית היא לראות אותו מוכר את הקרב על הקול שלו מול עדי ביטי. סמיון, אם אתה רוצה להיות פוליטיקאי אתה חייב ללמוד לשקר יותר טוב. תצוגת המשחק הגרועה שלו הייתה חכמה ביותר דווקא כי היא כל כך שקופה. הוא לא היה צריך להסתיר שהוא מעוניין בקול של ביטי, במיוחד אחרי שחישב את התרחישים והבין שעם הקולות שנלקחו מאלינה וליטל, והקול הנוסף שקיבל קוז'י, הוא יכול ליצר סדר עולמי חדש בשבט אנטין אנטין. עכשיו זה הרגע שלו להוכיח שהוא יותר מוצלח כאסטרטג מאשר כשחקן, ואסי יכול לצעוק "זאב זאב" כמה שהוא רוצה. כל עוד הוא במיעוט, השייח' יאלץ לענות לגחמותיו של פוטין.