הישרדות VIP: בואו שוב נוציא את השד העדתי. כן, בדוק, זה יתפוס

רוסיות או לא להיות
רוסיות או לא להיות

המחזורית עבדה חזק על הפרק הראשון אמש פלוס הומאז' מגושם למתחרה מערוץ 12 עם "השורד במסיכה". אבל אנחנו מודים, יש לנו חיבה לגישת השכונה הזו - רק בבקשה סיימו זריז עם ענייני העדתיות זה מוצה ואין עניין

17 באוקטובר 2021

א-מאייה א-באייה, חזרנו אל האי. הייתי שמח להגיד שעונת ה-VIP הרביעית של הישרדות (והאחת עשרה בכללותה) נפתחה בסערה, אבל האמת היא שהסערה טרם הגיעה (אם כי לפי הפרומואים הסערה הממשית בדרך). העונה בכלל נפתחה עם מונטאז' הצגת מתמודדים באווירת משימה בלתי אפשרית, שזה רפרנס מאוד עדכני, יפה מאוד, כל הכבוד על המקוריות. אהבתי במיוחד את צילומי הגרין-סקרין שנתנו להכל אווירת יוטיובר שלמד עריכה אונליין והציבו את הרף הצפוי לעונה – שכונה. פייר, אני אוהב שכונה.

השורד במסיכה, המקוריות נותרה בבית
השורד במסיכה, המקוריות נותרה בבית

אפרופו שכונה, איזה צחוקים שהדרך של רשת להילחם בזמר במסיכה היא לגנוב להם את הגימיק של המסיכה, גם אם באופן עצלני למדי. השורד במסיכה, שזהותו תיחשף הערב (א'), הוא תרגיל חמוד שלא הצליח באמת לעורר את הבאז שרצו ברשת, בין היתר כי זרקו אותו לצד במהלך המשימה הראשונה. עצם החשיפה המוקדמת קצת מוציא את העוקץ מהתרגיל, וגם אם מדובר בהפתעה לאחד מהמתמודדים, היה הרבה יותר מעניין לראות אותו מנסה לשמור על זהותו הסודית לאורך זמן, אולי אפילו לזכות בחסינות כל עוד ישמור על סודו. בכל אופן, הרשת כבר מלאה בדיווחים על זהות השורד, ומבלי להרוס, אם הם נכונים – לאוהד בוזגלו מצפה הפתעה לא נעימה.

בזמן שהשורד במסיכה מתבשל בצד, משימת הפתיחה (שהגיעה אחרי התוכן השיווקי המחייב) דווקא היתה מוצלחת ככלי להיכרות מהירה עם 18 השורדים האחרים. החלוקה לתתי משימות העמידו את השורדים בקרבות אחד על אחד שנתנו קצת זמן לגלות שפאני בוזגלו (סליחה, בר מוחה) לא בנויה לדבר הזה, ששירה פרבר היא עיזה פזיזה (מילים שלה), שאוהד בוזגלו מתח שריר בריצה לעבר המשימה ושהאלופה האולימפית ורד בוסקילה היא לא ירדן ג'רבי, בלשון המעטה. פליטת הפה המדהימה שלה במהלך בחירת השבט, וההליכה העצובה לעבר השבט שלא רצתה להיות בו, ייזכר כאחד מרגעי הקרינג' היפים של הסדרה, בקטע טוב.

ורד בוסקילה. התקווה האולימפית
ורד בוסקילה. התקווה האולימפית

גם הבחירה לתת לשורדים עצמם לבחור את השבט שלהם היתה מבחן פסיכולוגי מעניין שהוכיח שיותר משמעניין את השורדים להיצמד למתמודדים חזקים (שהם כמובן מייקל לואיס ודנדן בולוטין), אכפת להם להיצמד למתמודדים שהם מרגישים שיתחברו אליהם ברמה האישית. שבט אפולאקי (שם פגז, לעזאזל) האודם של דודו אוואט ריכז את השחקנים הכוחניים יותר, דוגמת אוהד בוזגלו שהספיק ללכלך על השבט השני עוד לפני שרשימת השחקנים נסגרה, בעוד ששבט ליבולן (חחח זה כמו משחת טוסיק של תינוק) של ליה גיל ריכז את השחקנים השקטים ושאריות כמו יובל המבולבל. אגב, הימור שלי – יובל המבולבל יהיה הבני ברוכים של העונה הזו.

אחרי שהשורד במסיכה בחר להצטרף לשבט החזק יותר, הגיעה ההפתעה הראשונה, והיא באמת מעניינת – למועצת השבט יגיעו שני השבטים, וגם השבט המנצח יזכה להשתתף בהצבעת ההדחה של האויב. המשמעות של התרגיל הזה היא שיש לבני שבט אפולאקי הזדמנות לתקוף את אחד המתמודדים החזקים של ליבולן, בעוד שחברי השבט החלש יאלצו להתאחד כנגד פאני בר מוחה כדי להתנגד למהלך, וגם אז על פי כל המתמטיקה יהיה רק תיקו. לא שגדי ושירה פרבר יצליחו לחשב את זה.

שיטת השקשוקה
שיטת השקשוקה

אז אם כן, כפי שמסתמן, מועצת השבת תטרוף את הקלפים. ולמרבה הצער, נראה שהיא תטרוף את הקלפים לעבר פינה מוכרת מדי של הריאליטי, תמה שנסחטה עד יזע ודמעות גם בעונה הקודמת, הנושא שאף פעם לא ציניים מכדי לנצל – השד העדתי. הפעם על המוקד יעמוד הנרי דוד, וכולי תקווה שמי שלא מתעסק בזה יודח כמה שיותר מהר כדי שנוכל כולנו להמשיך הלאה לדברים יותר מעניינים כמו תזונת החרקים של דנדן והשריר המתוח של אוהד בוזגלו. אולי זו בכלל המשימה הבלתי אפשרית שדיברו עליה בהתחלה?