חבק אותנו קולנוע: סינמטק תל אביב חוזר לפעילות הערב

לא ידענו כמה התגעגענו. סינמטק תל אביב (צילום: שאטרסטוק)
לא ידענו כמה התגעגענו. סינמטק תל אביב (צילום: שאטרסטוק)

אפשר לנשום קצת: אחרי 47 ימים שבהם היה סגור, סינמטק תל אביב יפתח הערב את האולמות התת-קרקעיים שלו לציבור ויחזיר קצת קולנוע איכותי ויופי לחיים שלנו. השבת השחורה תפסה את הסינמטק בעיצומן של חגיגות ה-50 להיווסדו וטרם הוחלט מה יעלה בגורל האירועים המתוכננים

22 בנובמבר 2023

לא ידענו כמה אנחנו מתגעגעים, אבל הנה אחרי 47 יום שבהם היה סגור ומסוגר, סינמטק תל אביב חוזר הערב לפעילות, ואולמות 3 ו-4 התת קרקעיים, המשמשים גם כמרחב מוגן, כך שבמקרה של אזעקה כל מה שתצטרכו לעשות זה להמשיך לשבת בכיסא, ייפתחו לקהל הרחב עם שלל סרטים איכותיים שיתנו לכם שעתיים לנשום.

צמד אולמות הסינמטק (לא כולל האולם הגדול) נפתחים כמובן על פי הנחיות פיקוד העורף, והכניסה אל המבנה המשונה-אך-אהוב תהיה מרחוב הארבעה בלבד (ולא מהכניסה הראשית על הכיכר ברחוב קרליבך), כשהערב כבר יוקרנו בו הסרטים "צ'או רומא" ו"מאסטר שפית", ויתקיים מפגש "קולנוע מספר שואה" שיכלול הרצאה ואת הקרנת הסרט "מבוך השקרים".

הנורמליזציה תמשיך גם בשבת, בהקרנת שלושה סרטים קלאסיים לכל המשפחה שיחזירו קצת צבע ללחיים של הילדים (ושל המבוגרים, לא פחות מכך), כולל "פו הדב: ההרפתקה הגדולה ביותר", "אנקאנטו", וסרט הפיל-גוד המושלם "הנסיכה הקסומה" (כרטיסים בהזמנה מראש כאן). אירועי הסימנטק המתוכננים בזום ימשיכו להתקיים בשלב זה.

כל המשפחה חוזרת לסינמטק!✨מתרגשים סוף סוף להזמין אתכם ואתכן לצפות בסרטים לכל המשפחה באולמות הסינמטק ~ ובשבת הקרובה: פו…

Posted by ‎סינמטק תל אביב‎ on Tuesday, November 21, 2023

המלחמה תפסה את הסינמטק בשיאן של חגיגות 50 השנים לקיומו, תוך כדי עבודה על המהדורה השנייה של פסטיבל "סאונדטראק" הנהדר למוזיקה בקולנוע שאמור היה להתרחש בקרוב. ממש בטרם פרצה המלחמה הוקרנו בסינמטק לכבוד חגיגות היובל 10 הסרטים הכי אהובים על מנהלו במשך 40 שנים, אלון גרבוז, כשהקרנתו של הסרט האחרון בסדרה בוטלה בשבת השחורה. הנה שגרה שנשמח לחזור אליה.