המקום בו תל אביבים שופטים תל אביבים אחרים. העיר של איתי בלאיש

איתי בלאיש. צילום: גבריאל ביינץ
איתי בלאיש. צילום: גבריאל ביינץ

"העיר שלי" - מדור שבו בוחרות דמויות עירוניות את המקומות האהובים עליהן. והפעם: איתי בלאיש, מעצב ואוצר, המקים של לה קולטור, על החניון אליו הוא לוקח אורחים מחו"ל וגם על בית הקפה שמשמש יותר כמו מסלול דוגמנות (עם הרבה ביקורת)

1. מזנון שירז

כשהיינו עושים את תערוכות לה-קולטור במזא"ה 9, גילינו את מרסל ובנה נדב, עם האוכליה הכי שווה וסודית בעיר. הפיתה חביתת ירק שלהם צריכה לקבל כוכב מישלן לדעתי. אין ביקור שאני לא שם כמה פעמים בבוקר/צהריים לקבל אוכל טעים ואהבה של בית.
מאז"ה 6

2. מרכז עמיעד

גלריית החלומות, 800 מ"ר רבוע של רצפת בטון, עמודים ענקיים וקירות לבנים. כל פעם שאני נכנס לשם לאצור תערוכה אני לא רוצה לצאת (למרות שאין שם ויי-פיי. אהמ אהמ, עיריית תל אביב). שם הבנתי את הפוטנציאל האדיר של לה-קולטור ולאן היא יכולה לגדול. ובלי קשר, אבי ונח שמנהלים את המקום הם עובדי העירייה הכי חמודים ומפרגנים שיש.
עמיעד 12

3. קפה POC

מקום מצויין לקפה ופגישות קז'ואל. בכללי, מקום שאפשר לראות בו איך תל אביבים מתלבשים ומתנהגים. בזמן הנכון אפשר לחוות שם ממש סוג של מסלול דוגמנות על הרחוב בו היושבים מסתכלים על מי שעובר ונותנים ביקורת סמויה עם עיניהם.
כפר גלעדי 48

 

4. חניון גרוזנברג

אחת מנקודות התצפית הסודיות של תל אביב וגם המקום הזה להשוויץ לחברים מחו"ל. כל ביקור כשאני עובר על נחלת בנימין או גרוזנברג אני נכנס, עולה לקומה העליונה ומסתכל על הכל העיר מדופן מעקות החניון.
גרוזנברג 16

5. ביצ'יקלטה

ארוחת הערב התל אביבית שלי, בכל ביקור, עם קבוצת חברים. תמיד קליל, תמיד טעים ובניגוד לרוב המקומות הטעימים בעיר, המלצריםיות מהממים.
נחלת בנימין 29

ביצ'יקלטה. צילום: עדי פועה וענבל קורמן
ביצ'יקלטה. צילום: עדי פועה וענבל קורמן

6. סטודיו ג'לאדה

חנות/סטודיו המתמחה באיור ועיצוב אבל הרבה יותר מזה. ירון (הבעלים) מארגן שם ערבי מוזיקה מעולים, ירידים קטנים, ותערוכות יחיד מינימליות של מאיירות ומאיירים מקומיים. מקום שהוא תמצית של תל אביב בעיני.
סמטת בית הבד 3

איתי בלאיש, מעצב ואוצר תל-אביבי, כיום חי על הקו בין תל-אביב בציריך, שוויץ. האוצר והמקים של יוזמת לה-קולטור, המעצב של המכביה 2025. לה קולטור 2023 באזאר יתקיים בין הימים חמישי-שבת (30.3-1.4) במרכז עמיעד בשוק הפשפשים

נדב מצ'טה, לה קולטור באזאר
נדב מצ'טה, לה קולטור באזאר