מלכת הדרום: בריכות, לוינסקי וחומוס – המקומות של אלה שיק בלום

אלה שיק בלום בקאנטרי גורן גולדשטיין. מתוך האוסף הפרטי
אלה שיק בלום בקאנטרי גורן גולדשטיין. מתוך האוסף הפרטי

"העיר שלי" - מדור שבו בוחרות דמויות עירוניות מוכרות את המקומות האהובים עליהן. והפעם: המוזיקאית שמוציאה בימים אלה סינגל חדש מתוך אלבומה השני. היא לוקחת אותנו למועדון ההופעות שבה פגשה אהבה ולאנדרטה שעליה נהגה לטפס

1. קאנטרי גורן גולדשטיין בקרית שלום

התחלתי ללמוד לשחות בגיל 4. ירמי, אח שלי, היה הולך לשיעורי שחייה בבריכה של הקאנטרי ואני התלוויתי אליו. ההורים שלי פרודים מאז שאני בת שנה ואבא שלי היה זה שלוקח אותי לבריכה. אחרי השיעורים בחורף הוא היה קונה לי שוקו חם מהמכונה. בגיל 24 חזרתי לשחות שם. הייתי מגיעה כל יום ב-6 בבוקר לבריכה, כל הזקנות של הקאנטרי היו חברות שלי וניסו לשדך לי נכדים שלהן. אחרי שנה התחלתי ללמד שחייה באותה בריכה שלמדתי לשחות בה ועד היום אני שוחה שם כל שבת.
עמיקם 7

2. האנדרטה בכיכר רבין

האנדרטה בכיכר רבין היתה מקום המפגש הקבוע שלי ושל חברים שלי בתיכון בגילאי 14-16. היינו נפגשים שם אחרי בית ספר או בערבים ומטפסים על הפסל ומצלמים את עצמנו עושים שטויות. תמיד פחדתי לטפס עד למעלה אז הייתי מטפסת רק עד החצי ומתיישבת באמצע. היינו חבורה גדולה של ילדי מגמת תאטרון ואני הייתי המוזיקאית היחידה. שם מתחת לאנדרטה/פסל הייתה גם הנשיקה הראשונה שלי.

אלה שיק בלום בכיכר רבין. מתוך האוסף הפרטי
אלה שיק בלום בכיכר רבין. מתוך האוסף הפרטי

3. חומוס בית לחם בפלורנטין

נולדתי וגדלתי בשכונת פלורנטין לפני שהיא הייתה מה שהיא היום. מגיל צעיר הייתי מסתובבת עצמאית בשכונה ועד היום יש לי קשר טוב עם הרבה מבעלי העסקים הוותיקים באזור שוק לוינסקי. בגיל 17 נכנסתי חזק לגלישה וכל פעם שהיו גלים אחרי הלימודים הייתי מבלה במים כמה שעות טובות, וכמובן שהייתי יוצאת ממש רעבה. בדרך הביתה הייתי עוברת עם האופניים ליד החומוס השכונתי ומנהל המקום היה מביא לי קבוע קילו חומוס חינם לקחת הביתה.
פלורנטין 5

גרפיטי ברחוב קורדוברו בפלורנטין (צילום: נדב נוימן)
גרפיטי ברחוב קורדוברו בפלורנטין (צילום: נדב נוימן)

4. P.O.C CAFÉ

הקפה הקבוע שלי בפלורנטין. הקפה הכי טעים בשכונה. כשאני באה לשם אני יודעת שאני לא ארגיש לבד כי גם העובדים הם הכי חמודים וגם תמיד אראה מישהו שאני מכירה. משם ישבתי ותכננתי יחד עם המוזיקאית עדי שחם את תהליך הוצאת האלבום השני שלי, ואפילו עבדתי שם משמרת או שתיים.
ידידיה פרנקל 37

פהקפה בכפר גלעדי. צילום: פהקפה
פהקפה בכפר גלעדי. צילום: פהקפה

5. צוזאמן

הכרתי את הבת זוג הראשונה שלי בצוזאמן הישן שהיה ברחוב לילנבלום. היא הזמינה אותי להופעה שלה באותו יום דרך הפייסבוק. לא ידעתי עדיין שאני נמשכת גם לבנות אבל משהו בה סיקרן אותי ופשוט הלכתי. כשקשרתי את האופניים בכניסה היא ניגשה אליי והסתכלה לי בעיניים ובאותו רגע הרגשתי שהתאהבתי. לא הרבה אחרי התחלנו לעשות מוזיקה ביחד וההופעות הראשונות שלנו קרו שם. היינו ביחד שלוש שנים והיא ניגנה גיטרות באלבום הראשון שלי. כתבתי את השיר החדש שלי "לוינסקי" על חוויית הפרידה ממנה.
רענן 3

אלה שיק בלום בצוזאמן. מתוך האוסף הפרטי
אלה שיק בלום בצוזאמן. מתוך האוסף הפרטי

הסינגל "לוינסקי", הראשון מתוך אלבומה השני שנקרא גם הוא "לוינסקי", יצא ב-20.8. האלבום צפוי לצאת ב-5.11 והופעת ההשקה תיערך ב-25.1. לאינסטגרם