כדור לוהט: הפלאפליות הכי טובות בתל אביב

מדהים כמה שפיתה עם כדורים פריכים, סלט וטחינה יכולה להיות טעימה. קבלו את הפלאפליות הטובות בתל אביב 

פלאפל הקוסם (צילום: אנטולי מיכאלו)
פלאפל הקוסם (צילום: אנטולי מיכאלו)
7 ביוני 2017
הפלאפל הוא ככל הנראה אחד מעמודי התווך של אוכל הרחוב הישראלי, אלא שהפעם אנחנו נותנים לכדור את מלוא תשומת הלב ולא מערבבים אותו עם מאכלי רחוב אחרים, מושחתים, נוזלים, מלכלכים וטעימים ככל שיהיו. תעשו הרבה רעש לכדורים הכי פריכים בעיר, ושים לנו הרבה עמבה:

פלאפל איציק

דוכן קטן שמציע מנה גדולה וקלאסית שגורמת לכל מי שנחשף אליה להתגלות רוחנית. טרם הבנו מה בכדורי הפלאפל הזהובים והרכים בשיתוף החמוצים בפיתה מייצר כזאת סינרגיה מעולה ( 17 ש"ח למנה).

פלאפל איציק

פלאפל אלעד שוק הכרמל

אלעד קורא לתיירים שיבואו לטעום כדור ומפיל אותם במלכודת התשוקה; אין כמו פלאפל שיוצא לוהט מהשמן. וכך, למרות שזהו דוכן קטן ובסיסי שמוסיף למנה רק סלט, כרוב כבוש, חריף וטחינה, הוא מוכר פלאפל ללא הפסקה (7 ש"ח למנה).

פלאפל אלעד

פלאפל ארבעה טעמים

חריף, נקי, עם שומשום או עשיר בעשבים ובעל גוון ירוק מובחן. כדורים אלו, יחד עם הצ'יפס שמטוגן בבלילה, הופכים את פלאפל ארבעה טעמים לקונצנזוס בקרב תלמידי גימנסיה הרצליה ותושבי השכונה (17 ש"ח למנה).

פלאפל ארבעה טעמים

פלאפל ג'וני בנין

דוכן הפלאפל הוותיק בטשרניחובסקי־אלנבי מתבסס על גרעין קשה של לקוחות קבועים המכורים לכדורי הפלאפל הזהובים הקשים מבחוץ ורכים מבפנים, ולצ'יפס המטוגן בבלילה. הפלאפלייה הזאת גם מציעה גרסה נטולת גלוטן מותאמת צליאקים ועל כך הם ראויים לקבל את פרס יקירי העיר (17 ש"ח למנה).

ג'וני בנין

ד"ר סעדיה

אחת הפלאפליות הוותיקות בעיר שומרת על המוניטין שלה לאורך שנים בזכות מומחיות אחת מנצחת. כדורי פלאפל ירוקים – פציחים מבחוץ, נימוחים מבפנים, בפיתה עם סלט, סחוג וטחינה – שהם הדבר הכי טוב שקרה לכם (14 ש"ח למנה).

ד"ר סעדיה

ד"ר סעדיה. יש כדורים חמים. צילום: יח"צ
ד"ר סעדיה. יש כדורים חמים. צילום: יח"צ

הקוסם

מוסיקת צ'יל אאוט תמשוך אתכם לתוך היכל האוכל הקסום הזה לזלילה של כדורי פלאפל המכילים קצח ושומשום ובלילה ללא קמח. לפיתה מוסיפים מבחר שכלולים דוגמת חציל מטוגן, משיחת רוטב שום ורוטב עגבניות. תוספת של טחינה וחמוצים והקסם פועל (19 ש"ח למנה).

הקוסם

פלאפל הקוסם. צילום: אנטולי מיכאלו
פלאפל הקוסם. צילום: אנטולי מיכאלו

פלאפל יד אליהו

מזנון צנוע למראה המשמש כמקום מפגש לתושבי השכונה מחביא סוד קולינרי נפלא. לא להאמין כמה טעים יכול להיות הצירוף של כדורי פלאפל, ירקות כבושים, סלט וטחינה שנוזלת באופן חסר שליטה (17 ש"ח למנה).

פלאפל יד אליהו

מפגש אושר

הסטארט אפ של מפגש אושר הוא ערבוב של כדורי פלאפל חמים עם כל התוספות שבחרתם בקערית לפני הכניסה לפיתה, כולל עמבה. מי שתמיד פנטז שהטחינה תעטוף לו את הכדורים מכל הכיוונים יגיע כאן לאורגזמה (16 ש"ח למנה).

מפגש אושר

חברים, נמצא האושר. צילום: אנטולי מיכאלו
חברים, נמצא האושר. צילום: אנטולי מיכאלו

סופר פלאפל

אנשי הסיטי של שדרות רוטשילד עומדים בסבלנות בתור יחד עם פועלים מהאזור, תחת השלט "כל כדור חם, פיתות תימניות עבודת יד" וברור שגם מחיר המנה הגבוה יחסית לא יעצור אף אחד. הטעם של פעם כולל פלאפל, סלט ירקות וכרוב כבוש. הגימיק: חצאי מנות במיני פיתות (18 ש"ח למנה).

סופר פלאפל

פלאפל עם ת'סביח

שתי נשים הקימו בקצה שוק הכרמל אימפרייה המשלבת בין שני עולמות תוכן: פלאפל וסביח. מלבד האפשרות להוסיף חציל לפיתה תוכלו להעשיר אותה גם ברוטב כוסברה / סלק/ דלעת, ברוטב שום/לימון כבוש וכמובן פרוסות תפוח האדמה המטוגנות בבלילה (15 ש"ח למנה).

פלאפל עם ת'סביח

פלאפל רצון

תור בלתי נגמר משתרך בחוץ בכל שעה שבה המקום פועל וחומרי הגלם הטריים נקצצים מידי יום. אין פה יותר מידי תוספות, רק הבייסיק של הכדורים והירקות עם החריף והטחינה – ולאור המחיר (6 ש"ח למנה) זאת ללא ספק העסקה הכי משתלמת בעיר.

פלאפל רצון

פלאפל שלמה ובניו

בקיוסק הגדול בנורדאו מטגנים פלאפל צהוב קלאסי מתובל בזרעי כוסברה טחונים וכמון כבר למעלה מארבעים שנה לטובת דמויות מוכרות מעולם הפוליטיקה והמשחק. בפיתה תמצאו לצד הכדורים, סלט ירקות, כרוב כבוש ,מלפפון חמוץ וחריף (16 ₪).

פלאפל שלמה ובניו