פרויקט "הרמת מסך" חוזר בפעם ה־30 עם יצירות מחול מהעתיד

"הרמת מסך" מהווה במה משמעותית לאמני המחול בישראל ומצמיח כשרונות חדשים בכל שנה. הוא יתקיים בנובמבר בתל אביב, ירושלים, געתון ובאר שבע

פסטיבל "הרמת מסך" (צילום: רן יחזקאל)
פסטיבל "הרמת מסך" (צילום: רן יחזקאל)
28 באוקטובר 2019

פרויקט "הרמת מסך", המטפח יוצרות ויוצרים במחול הישראלי, יוצא לדרך בפעם ה־30 וינסה להנגיש את האמנות הגופנית לקהל גדול יותר. הפסטיבל, אותו מוביל משרד התרבות והספורט, יתקיים בנובמבר (1.11־23.11) במתכונת מורחבת – בתל אביב, ירושלים, געתון ובאר שבע.

"הרמת מסך" על שלל אירועיו מהווה במה משמעותית לאמני מחול בישראל ומצמיח כשרונות חדשים מדי שנה. השנה ינהלו אמנותית את האירועים איציק גלילי ומאטה מוראי, שבחרו 14 מתוך 62 יוצרים שהציגו את עבודתם. אלה יקבלו הזדמנות להעלות את עבודותיהם במופעי בכורה.

סצנת המחול בישראל רכשה לה קהל מעריצים מכובד, ולדברי מוראי יש סיכוי שהאירוע יוכל אף להגדיל אותו. "'הרמת מסך' מביא לבמה את הדברים הכי חדשים בעולם המחול. המופעים האלה לפעמים כל כך מקדימים את זמנם, שהקהל לא תמיד יודע מה הוא הולך לקבל. אם אתם מוכנים לצאת להרפתקה – בהחלט תוכלו ליהנות מזה".

מוראי מוסיף כי הפסטיבל הצליח לחזות לעיתים את היצירות שיהפכו לקלאסיקות בעוד עשר שנים. "משתתפים בו גדולי הכוריאוגרפים בארץ, שגם הם גדלו על הרמת מסך ונולדו ממנו – עמנואל גת, רועי אסף, רננה רז. זה פרויקט חשוב שמביא עושר לעולם המחול הישראלי כבר 30 שנה".

← הרמת מסך, 1.11־23.11. פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק