זקס בר: מקום הבילוי הכי לא פלורינטינאי בפלורנטין

הבר החדש שהתמקם ברחוב השוקק ביותר בפלורנטין מנתק עצמו מהסטריאוטיפ השכונתי ומשאיר את אווירת הבאנגים במקומה הראוי (שנות ה-90). האם מדובר בתחילתה של מגמה?

זקס בר. צילום: אריאל עפרון
זקס בר. צילום: אריאל עפרון
20 בפברואר 2017

הברים בפלורנטין חולקים ווייב משותף. בין אם זה בר רוקנ'רול, היפ הופ או מיינסטרים מתקבלת התחושה כי הם חולקים DNA, ומאחוריהם עומד אותו ראש מלא בראסטות המסיים כל משפט באמרת "בום עלייך אחויה".

עוד כתבות שיוציאו אותך מהבית:
הג'וב החדש והנוצץ בסצנת חיי הלילה
10 מקומות שבהם עדיין לגיטימי להיות היפסטר
בית הפסנתר הוא מקום שבו כולם יוצאים מרוצים 

לכן מפתיע כי על חורבות בר המוקיז (שנסגר בחודש האחרון והותיר אחריו מורשת מפוארת של לילות שבורים בימיה היפים של השכונה) קם בר כמו הזקס.

זקס בר. צילום: אריאל עפרון
זקס בר. צילום: אריאל עפרון

הבר אשר בבעלותם של ליעד דוק מהקולקטיב הדי.ג'ייז אן פקטוריאל ולינק שאנון מבעלי הגילדה והמשרד המיתולוגיים ז"ל החליטו להביא את לב העיר דרומה. "הקו המוזיקלי שונה מהסטנדרט של פלורנטין", אומר דוק. "אני מאמין שהווייב הזה נכון לאזור כרגע. אין פה יותר אווירת באנגים. יש פה אווירה יותר משפחתית וסחבקית ממרכז העיר אך יש רצון להביא סצנה גם לפלורנטין".

בתוכנייה החודשית שנבנתה בקפידה נבחרו די.ג'ייז מכל גווני הקשת המוזיקלית. בין השמות הבולטים ניתן למצוא את אמיר אגוזי, גלן הולמס, ולדה קוקס ועוד רבים וטובים. אחד הגימיקים המעניינים של המקום הוא תחנת רדיו אינטרנטית, דבר שעד היום יוחס רק לתדר. אם תרצו לשמוע סטים בלייב, לשחזר את ליל אמש או להבין מה פספסתם תוכלו להיכנס לאתר ולהאזין למיטב התוכנייה של הבר.

זקס בר. צילום: אריאל עפרון
זקס בר. צילום: אריאל עפרון

בגזרת האוכל אין חדש תחת השמש: בוטנים קלויים, אפונה קלויה, מאנצ'יז ופוקאצ'ת הבית הן המנות המרכיבות את התפריט השומר על קו "ברי" ומינימלי. בחודשיים הקרובים צפוי הזקס להשיק קוקטיילים ייחודים למקום.

זקס בר. צילום: אריאל עפרון
זקס בר. צילום: אריאל עפרון

פתיחתו של הזקס יכולה להוות יריית פתיחה לתחילתה של מגמה. מבול הג'נטריפיקציה ששוטף את אזור דרום העיר הביא לכך כי מיקס התושבים בשכונה אינו מורכב יותר רק משבי הודו. הגיוני כי תהליכים אלו ישפיעו על חיי הלילה של האזור ויישרו קו עדכני עם פלורנטין הנוכחית.

זקס, ויטל 6 תל אביב, כל יום: 19:00-אחרון הלקוחות. לאתר הבר

לזקס