20 המבורגרים ב-20 יום: ההמבורגר עם הדוריטוס ששלח אותנו למקסיקו

בלקינד. צילום: מתן שרון
בלקינד. צילום: מתן שרון

לכבוד חודש ההמבורגרים 2021 של קוקה-קולה יצא מבקר אוכל הרחוב שלנו אל רחבי הארץ כולה כדי לאכול 20 ספיישלים במשך 20 יום. הגענו בדיוק למחצית הדרך (היום ה-10) וזה זמן טוב לקפיצה קטנה לחו"ל. כלומר, לרחובות. כלומר, להמבורגר המקסיקני הזה שגרם לנו לרצות לשים עליו סומבררו ושפם

26 באוקטובר 2021

אני חייב להודות שקצת מפתיע אותי שלמרות שהגעתי כבר לחצי הדרך, טרם טעמתי המבורגר אחד שלא מכאן. אתם יודעים על מה אני מדבר, ההרגל הקלישאתי-אך-חמוד של המבורגריות לקרוא לבורגר שלהם על שם ארצות שמייצגות את התוספות במנה. המבורגר צרפתי עם ריבת בצל, המבורגר מרוקאי עם סחוג, המבורגר פולני עם געפילטע פיש, משהו! אני אמנם מטייל ברחבי הארץ, אבל זה לא אומר שאני לא רוצה איזו קפיצה קטנה לחו"ל. ומי היה מאמין שאמצא את מבוקשי מכל המקומות בעולם דווקא ליד מכון ויצמן ברחובות.

>> כל המסעדות והספיישלים בחודש ההמבורגרים של קוקה-קולה
>> אתמול אכלנו המבורגר עם צ'יטוס. מה ששמעתם

אני לא חושב שב-"בלקינד בר" יודו בזה, אבל ההמבורגר שלהם מארץ אחרת. אמנם לא קוראים לו כך, אבל זה המבורגר ששלח אותי הישר לחופים של מקסיקו, ועוד כזה שעשוי כהלכה – צמד קציצות במשקל 110 גרם כל אחת, בצל מטוגן, שפע של ממרח גוואקמולי, איולי צ'יפוטלה שמספק חריפות קלה ואם זה לא מספיק מקסיקני עבורכם, יש גם חתיכות דוריטוס חריף שבורות שמפוזרות על הגוואקמולי. אם זה היה יותר מקסיקני מזה היו צריכים לשים על הבורגר שפם וסומבררו.

האווירה בבלקינד מאוד נינוחה. המקום יושב על הציר המרכזי של העיר, ולמרות שפונה לרחוב מרגיש כבועה מנותקת קצת מהסביבה, כמו מסבאה ישנה ששוגרה ל-2021. גם ההמבורגר שלהם מגיע מזמן (וכאמור, מקום) אחר, בו נדיבות בתוספות היא יתרון והפוטטו תמיד מטוגן היטב. זה המבורגר מושחת, אבל בחוכמה רבה – החלוקה לשתי קציצות במקום אחת גדולה עוזרת להוריד את 220 הגרם הבשריים בקלות, והתוספות (בעיקר הגוואקמולי) פזורות על כל אחת מהקציצות, מה שנותן לה אפקט של שכבות על שכבות של טעמים שמתערבבים עם כל נגיסה.

בלקינד. צילום: מתן שרון
בלקינד. צילום: מתן שרון

כמה טוב שהם מתערבבים, כי הטעמים עובדים נפלא יחדיו. הגווקאמולי (שימו לב, גווקאמולי, לא רק אבוקדו) נוטף מהלחמניה כל כך הרבה עד שהוא הפך לרוטב נפלא עבור הפוטטו שלי, מה שהוכיח שמדובר בגוואקמולי מוצלח למדי. רוטב הצ'יפוטלה נותן חריפות מתבקשת (יש מי שקורא לזה פיקנטי, אני קורא לזה בול), הבצל המטוגן מספק רצועות אומאמי דקיקות שנמתחות מהבורגר וחתיכות הדוריטוס אחראיות על הקראנץ' הקטן שבכל ביס. אם לא הייתי רואה את מכון ויצמן מהפינה של העין, באמת הייתי יכול לחשוב שאני על חופי קאנקון, מינוס החול, החום, המרגריטות והמקסיקנים.
בלקינד בר, הרצל 215 רחובות, א'-ד' 11:00-02:00, ה'-ש' – 11:00-03:00, 08-6250383