20 המבורגרים ב-20 יום: הסוד הגדול של ההמבורגר בפיתה נחשף

פיתה בסטה. צילום: יח"צ
פיתה בסטה. צילום: יח"צ

לכבוד חודש ההמבורגרים 2021 של קוקה-קולה יצא מבקר אוכל הרחוב שלנו אל רחבי הארץ כולה כדי לאכול 20 ספיישלים במשך 20 יום. רגע לפני סוף המסע, חזרנו לקלאסיקה ההו כה ישראלית רק כדי לגלות שיש בה משהו שאין אצל האחרות

8 בנובמבר 2021

רק אתמול פיללתי לקצת שינוי וקיבלתי רענון בתפריט האתגר שלי, ונהניתי מעוף מטוגן בלחמנית המבורגר. והנה, יום לפני סיומו, שוב אני זוכה להפתעה נוספת עבור הקיבה העייפה שלי. הפעם ההפתעה הגיע מהכיוון ההפוך, שכן אתמול היא היתה מצד הבשר, והיום היא מגיעה בדמות המעטפת שלו. אוקי, כנראה הייתי אמור לנחש את זה על פי שם המקום בה היא מוגשת, אבל מנת ההמבורגרים של פיתה בסטה היא המבורגר בתוך – פאוזה קטנה לצורכי מתח דרמטי – פיתה! טה-דה!

>> כל המסעדות והספיישלים בחודש ההמבורגרים של קוקה-קולה
>> בפעם הקודמת אכלנו המבורגר שהוא בעצם ציפור. אמיתי 

תכלס גם ככה הייתי צריך לנחש שזה יגיע. הרי אנחנו הישראלים דוחפים הכל לפיתה, מבוריק ועד ספגטי, ואז דוחפים את כל הפיתה לתוך הפרצוף שלנו. בואו, זו לא הפעם הראשונה שאני אוכל המבורגר בפיתה, פשוט בדרך כלל זה המבורגר שרוף בעל האש ופיתה שהצליחה להתפרק עוד בשלב הסלטים. במקרה של פיתה בסטה, שהיא כבר לא בדיוק בסטה אבל כן מתמחה בפיתות, זה הרבה יותר מוצלח מהפיתות המלוכלכות בחול כי אחד מהחבר'ה נפנף בכיוון הלא נכון.

פיתה פלאס המבורגר מינוס חול. צילום: מתן שרון
פיתה פלאס המבורגר מינוס חול. צילום: מתן שרון

סניף הפיתה בסטה ברמת גן ממוקם בחלקו התחתון של בניין משרדים עצום, לא בדיוק המקום בו באסטות צומחות אבל בהחלט סביבה בה פיתות עפות, במיוחד בשעות הצהריים. סוג של הכלאה בין פינה עממית למפעל פיתות, מקום שבו המוכר כורז "אח שלי היקר, האסאדו מוכן", ואז מגיש פיתה נאה עם חיוך. הפיתה שהגיעה לידי, זו שמוגשת במסגרת חודש ההמבורגרים של קוקה-קולה, היתה אפילו יותר מנאה. היא היתה שמנמנה. אני אוהב פיתה שמנמנה.

מראשה הציצה קציצת המבורגר נוטפת איולי שום שמיר, ארוזה פנימה עם חסה, בצל, עגבניה ופרוסות מלפפון חמוץ. זה היה כל כך חמוד, לראות אותה מביטה בי כך מהפתח בתמימות כאילו לא אכלתי כבר 18 מאחיותיה. גם היא נטרפה במהרה, והפיתה הצליחה להחזיק באופן מושלם עד הסוף, וכך גיליתי את היתרון העיקרי בפיתה על פני לחמניית המבורגר – הסוף. אם בהמבורגר רגיל הנוזלים מסיימים על הצלחת, כאן הם נאספים בתחתית הפיתה ומספקים סיומת חלומית לטוויסט ישראלי קלאסי.
פיתה בסטה, דוד בן גוריון 2, רמת גן. א'-ה' 11:30-22:00, 1-700-552-152. מוגש גם בשאר סניפי הרשת