חלאטלאקו, וואחקה – השכונה הכי ציורית ופואטית

רחובות מרוצפים תחומים בבתים צבעוניים ואמנות רחוב, גלריות, חנויות העיצוב ומסעדות מלבלבות בשכונה שנטועה עמוק במסורת המקסיקנית

חלאטלאקו, וואחקה. (צילום: William Wood)
חלאטלאקו, וואחקה. (צילום: William Wood)
24 בספטמבר 2019

כשכונה הנטועה עמוק במסורת, חלאטלקו החלה למשוך את תשומת הלב של הקהל המעודכן רק לאחרונה. פשוט דלגו וקפצו מהמרכז העמוס של וואחקה אל הרחובות המרוצפים שתחומים בידי בתים צבעוניים ואמנות רחוב, וקבלו טעימה מהגלריות, חנויות העיצוב והמסעדות שמלבלבות בשכונה. הזמן הטוב ביותר לבקר כאן הוא ביום המתים המקיסקני, כשהרחובות מתפקעים מאנשים שמצטרפים לפייסטה השכונתית. מסביב לשנה אתם יכולים לטייל ברחוב מיגל הידלגו הציורי באופן כמעט מוגזם שדגלי מקסיקו מתופפים מעליו, להיתקל באמנים מקומיים (ובתיירים מזדמנים מעטים מאוד) או להדס במורד רחוב אלדאמה ולגלות בו אמנות אורבנית והמוני בתי קפה קטנים וחמודים שמאפיינים את השכונה.

להזמנת טיסה זולה לוואחקה עם טיים אאוט טיסות >>

לאכול: החצר בעלת השיק המטונף של מרכז האמנויות בעיר מכילה בתוכה את מסעדת אל ארמדילו נגרו, מקום מעולה לנשנש בו קסדייה טרייה עם תועפות סלסה. רק להיזהר עם החריף.

לשתות: התענגו על מרגריטה של שעת ערב מוקדמת בבר של מלון לוס פילארס, לפני שתפשטו על ברי המזקל הרבים שפזורים במרכז העיר.

לעשות: הצטרפו אל הקהל המקומי בפתיחת תערוכה של Córdoba Galería + Lab, הממוקמת במבנה האנגרי-תעשייתי ובה תוכלו ללגום עוד מזקל ולדגום את האמנות הכי עכשווית וקאטינג-אדג' בוואחאקה.

לישון: הקירות המקסיקנים הוורודים האופייניים ב-City Centro Oaxaca Hotel משתלבים היטב בכחול של בריכת הגג במלון ובירוק של קקטוסי סן-פדרו המקיפים את הטרסה. עוד רגע לאינסטגרם. להזמנת חדר במלון