המסעדות a וטאיזו קיבלו כשרות זמנית מצהר כדי לספק אוכל לחיילים

יובל בן נריה מקבל כשרות. צילום: מתוך האינסטגרם niritwiss
יובל בן נריה מקבל כשרות. צילום: מתוך האינסטגרם niritwiss

הנה משהו שלא חשבנו שאי פעם נכריז עליו: מסעדות a וטאיזו הפכו לכשרות. אל דאגה, זו לא הדתה - רק מאמץ של יובל בן נריה להביא את האוכל שלו לכלל חיילי צהל, ולמזלו רבני צהר מיהרו להבין את החשיבות, והזדרזו להכשיר את המטבחים הזמניים של המסעדות שלרוב מגישות שרצים

10 באוקטובר 2023

במהלך הימים האחרונים ראינו אינספור אירועי הירתמות והתגייסות לטובת סיוע לדרום ולמאמץ המלחמתי, והזירה הקולינרית לא שונה – מסעדות רבות הסבו את המטבחים שלהם למפעל הכנת ארוחות חמות ומהירות עבור האנשים שבשטח. וכך גם השף יובל בן נריה מפעיל מאז יום ראשון במסעדותיו (טאיזו ו-a) חמ"ל של טבחים ומתנדבים שמבשלים מדי יום אלפי מנות לחיילי צה"ל ותושבי הדרום. המטבח שלו פועל בשיתוף עם "אחים לנשק" ו"סולידריות ישראלית", ועוד מתנדבים עצמאיים שמגיעים לעזור לבשל, לארגן לוגיסטית ולשנע את כל הארוחות. רק שאז נוצר מכשול קטן.

תוך כדי העבודה החלו להתקבל שיחות מחיילים וחיילות בשטח, בהן נמסר כי חשוב שהאוכל שמגיע לבסיס יהיה כשר. והנה, עובדה – רק אתמול דווח כי 2000 המנות שבושלו בעמל רב על ידי מסעדת האחים ושונעו על ידיהם לחיילים בשטח, לא הורשו להיכנס לבסיס משום שאין להם תעודת כשרות (אל דאגה, מאז הספיקו להשיג כשרות. עדכון למטה) בן נריה הבין במהרה שלא די בכשרות הפרודוקטים, וכי יש צורך להכשיר את המטבח עצמו, אחרת יתקל גם הוא בקשיחות הלב של הרבנות. על כן פנה לצהר, שגיעו בזריזות והכשירו את המטבח, וכך מטבחי a וטאיזו קיבלו תעודת כשרות זמנים מצוהר, וחיילי צה"ל קיבלו מעט נחמה בדבר אוכל של טאיזו.

הנה משהו שלא תראו הרבה. תעודת הכשרות של טאיזו
הנה משהו שלא תראו הרבה. תעודת הכשרות של טאיזו

מארגון צוהר נמסר כי ״בימים הלא פשוטים בהם אנו נמצאים ישנן לא מעט נקודות אור של התארגנויות, בראשן לא מעט מסעדות ברחבי הארץ שגייסו שפים וטבחים רבים מכל התחומים לטובת הכנה בלתי פוסקת של מנות שהועברו ויועברו בצורה שוטפת ללוחמים הפזורים ברחבי המדינה, ולמשפחות שנאלצו לברוח מבתיהן. בכשרות צהר נרתמו לשיתוף פעולה עם המסעדות, בהן A וטאיזו בתל אביב, שבמהלך פעילותן השוטפת והיומיומית מגישות אוכל לא כשר – והתנדבו לעשייה על מנת לוודא שהאוכל שנשלח למשפחות ולמתנדבים יהיה בכשרות ראויה, כך שניתן יהיה להנגישן עבור כלל לוחמינו בשטח. מטבחי המסעדות עברו הכשרה מלאה על ידי צוותי הכשרה של כשרות צהר, ומפוקחים ע"י המשגיחים, ובכך אפשרה לאלפי מנות כשרות להגיע לשטח. צהר קוראים למסעדנים ושפים נוספים שאמונים על מיזמים קולינריים התנדבותיים ברחבי הארץ ללא תעודות כשרות, לפנות אליהם על מנת לסייע בהתנדבות מלאה ולהעניק כשרות".

לתרומות עבור חומרי גלם לפעילות ההתנדבות של טאיזו, דרך "החצר הנשית"

עדכון 15:30: גם החמ"ל של מסעדת האחים השיגה כשרות זמנית מטעם צהר, אז אפשר להרגע, לפחות עד הטרלול הבא של הרבנות.