קינג ג'ורג' פינת מומבאי: מצאנו לכם מקום חדש להתארגן על טאלי

זיכרונות מפושקר. טאלי לאמה (צילום רועי יוספי)
זיכרונות מפושקר. טאלי לאמה (צילום רועי יוספי)

"טאלי לאמה" היא דאבה קטנטנה שנפתחה במקום שהכי מזכיר את הודו פה בעיר, לפחות לפי הבעלים. מכיוון שזה רק עורר אצלנו את הרעב הוספנו עוד 5 מקומות לאכול בהם הודי בתל אביב. בום עליכם

13 בפברואר 2022

"עם הרעש והאנשים והאוטובוסים, קינג ג'ורג' מזכיר את הודו. לכן כשמצאנו כאן נכס לא חשבנו פעמיים", אומרים אביב ודניאל מייזלר בעלי טאלי לאמה, מזללה הודית טבעונית שנפתחה סמוך לכיכר מגן דוד. אם השם נשמע מוכר הרי שזה מפני שטאלי לאמה פועלת בהצלחה במשלוחים מאזור התחנה המרכזית הישנה. הספוט החדש מביא את הסמוסות והתבשילים לטייק אוויי במרכז העיר.

דניאל ואביב מייזלר. טאלי לאמה (צילום יונה קפלן)
דניאל ואביב מייזלר. טאלי לאמה (צילום יונה קפלן)

הדאבה הקטנטונת נפתחה רשמית ביום חמישי. ניחוחות צ'אי מתובל מושכים עוברי אורח שמתכבדים בטעימות שונות מההיצע הרגיל ברחוב. "הבנו שיש מקום לפאסט פוד הודי. לא רק פלאפל, שווארמה ופיצה. ובגלל מגבלות הקורונה החלטנו ללכת רק על טייק אוויי. אמנם אנשים כל הזמן שואלים אותנו אם אפשר להזמין מקום, אבל בגלל הקורונה והמגבלות אנו מתקדמים בצעדים קטנים. אפשר לאסוף אצלנו אוכל טעים ובריא ולשבת על ספסל במתחם בצלאל הסמוך".

תפריט הפתיחה כולל 2-4 תבשילים, מתוך סך כול 14 סוגים מתחלפים, המוגשים על אורז בסמטי עם מטבלים מתוצרת בית (צ'טני כוסברה נענע, פיקלס – עמבה הודית חמוצה חריפה), כוסברה ובוטנים (35 ש"ח). לדוגמה: דאל נרנגי קלאסי מעדשים כתומות וצ'אנה מסאלה – גרגרי חומוס מבושלים ברוטב. לפתיחה מומלץ להזמין סמוסה פריכה וחמה במילוי תפוחי אדמה ואפונה (10 ש"ח ליחידה/2 ב־18 ש"ח/3 ב־24 ש"ח), ולקינוח מלאביס ובאגסוביס – מלבי למון גראס וצ'ילי עם ריבת פטל ובאגסו קייק בגרסאות מוקטנות (6 ש"ח).

טאלי לאמה (צילום רועי יוספי)
טאלי לאמה (צילום רועי יוספי)

בני הזוג מייזלר הגיעו לבישול מכיוונים שונים: דניאל היה שחקן תיאטרון בבית לסין ואביב עסקה בשיווק ומכירות. "כמה חודשים לפני הקורונה דניאל קיבל הצעה למכור אוכל מהבית. ביום שילדתי הוא בא אלי ואמר שהוא רוצה לפתוח מסעדה", מספרת אביב. "את חופשת הלידה בילינו עם מסעדה הודית בבית, ריח תבשילים באמצע הלילה וארגזי ירקות בסלון".

הם עברו לנתניה לגור ולעבוד במשך כשנה, "וכשראינו שאנחנו מתפקדים טוב ועומדים בעומסים עברנו באפריל לתל אביב". סניף קינג ג'ורג' מעבה את נוכחות טאלי לאמה בעיר והוא פועל בנוסף למשלוחים. בשלב זה כאמור המכירה רק בטייק אוויי, אך ממילא בזכות הקורונה אנחנו יודעים איפה נמצא כל ספסל אסטרטגי בעיר.
טאלי לאמה, קינג ג'ורג' 4, תל אביב, ראשון-חמישי 11:00-18:00, שישי עד 15:00

עוד 5 מקומות לאוכל הודי

מונאר
ספוט של אוכל הודי אמיתי בסגנון הדאבות מדרום הודו. עושר תבלינים, ירקות טריים ואווירה הודית עליזה מגובים בעיצוב צבעוני ואווירת שאנטי לא מתיימרת. 

סון רון
מה קורה כשמחברים נאן הודי וברבוניה ישראלית? נאן ברבוניה – פילה ברבוניה במרינדת יוגורט ותבלינים בתוך לאפה הודית. הפיוז'ן ההודי-ישראלי מעולם לא היה מנומק יותר.

דוסה
עוד דאבה הודית חמודה, הפעם מבית היוצר של מסעדת אלגריה הטבעונית. ממרחים, סלטים, תבשילים וקינוחים עזי טעם  מעוררים געגוע למטבח ההודי, בגרסה ששמה דגש על ערכים תזונתיים.

טנדורי
מעבר להיותה מסעדנית מעוררת השראה, רינה פושקרנה היא לפני הכול גשר תרבותי בין הודו וישראל, שמשתקף בתפריט של מסעדת טנדורי.

אינדירה
עוד מסעדה הודית ותיקה ששרדה את תהפוכות הזמן. על רקע תפאורה אוריינטלית אותנטית מוגש תפריט רחב, ממנות דגל ועד לתבשילים מחבל קשמיר.