אפילו הצטרפתי לכת. 9 דברים שקרו לטוטמו בעבודה על האי.פי החדש

טוטמו. צילום: אלי כהן
טוטמו. צילום: אלי כהן

טוטמו (רותם אור) בטור אישי על עשייה בתקופה לא פשוטה: מהסשן שהוקלט בליווי סקולנטים בימי הקורונה ועד לקליפים שנוצרו בשלט רחוק מדרום קוריאה.

1. התחלתי לעבוד על עוד שני פרויקטים מוזיקליים במקביל

יצירתיות נוטה להיות מדבקת מעצמה, והופכת להיות רקורסיבית – ממפגש חברי שהוא בקושי ג׳ימג׳ום פתאום נולד שיר. והמפגש הזה מעורר השראה גם לחזור הביתה ולכתוב עוד שיר, הפעם לבד. ככה מצאתי את עצמי עם האי.פי החדש – Keep Burning – שייצא עוד שניה, וגם עם עוד שני פרויקטים שאני עובדת עליהם במקביל עם נועם הלפר ורועי אביטל. הצפי שלהם עוד לא ברור, אבל יש למה לצפות (שיר אחד בעברית! :O).

2. השתתפתי ב-Succulent Sessions 

באמצע בצורת ההופעות של 2021, הפרויקט הזה הבליח כמו האור הראשון של הבוקר:) ממש מודה ושמחה על ההזדמנות הזאת לנגן 5 שירים מוקפת בסקולנטים, אווירה טובה, ואנשים חמודים שרק רוצים לקיים את הסצנה המוזיקלית שיש לנו כאן ולהצעיד אותה קדימה.

3. הקלטתי חברים טובים וחשובים לתוך האי.פי

שאלתי מכשיר ״זום״ קטן מרועי אביטל הגאון והלכתי לבקר את האנשים שהכי ליוו אותי בשנה וחצי של הקלטת האי.פי החדש, אנשים שאני אוהבת ועזרו לי להתגבר על הפרידה הלא נעימה שהולידה את האי.פי הזה. כשהוא ייצא, תוכלו לשמוע את רן יעקובוביץ, דן קרפמן, עדי קשת כהן, רותם פרימר, סתיו ליפיץ ושחר צור תומכים בי, ליטרלי, עם המקהלה הקטנה שעשינו.

4. צילמתי קליפ בדרום קוריאה בשלט רחוק

הכרתי את הבמאי הדרום קוריאני יונג ווק פאייק כשהופענו בסיאול בפסטיבל מוזיקה – התחברנו ושמרנו על קשר. במהלך הקורונה, כשעבדתי על האי.פי ותכננתי קליפים שלו, הרגשתי שלמרחק פתאום יש פחות משמעות ועניין. אפשר לעשות הכל מכל מקום. למה לא קליפ? עבדנו עליו ביחד, וככה נולד Keep Burning בכיכובה של היואן-סואה וו.

5. הצטרפתי לכת 

סתם. חצי סתם. אני מכירה את גון בן ארי כבר יותר מעשור (ג׳יזס), ובזמן העבודה על האי.פי הלכתי ללמוד ממנו קצת על ״ספר יצירה״, ועכשיו אני מרגישה חלק ממשפחה. לכו תבינו. ממליצה!

6. התחלתי גם להופיע לבד

בעקבות אירוח בהופעה של רותם פרימר בירושלים, בו כל הכלים היו אנאלוגיים, לא היה מחשב נוכח, הכל פשוט פלאג אנד פליי, נזכרתי בקסם שבפשטות הזאת. זה משהו אחר. זה משהו חשוב. אז למה או-או? למה לא גם וגם? התחלתי להופיע כיחידה, וכדואו (עם ניקי הנהדרת על הכינור, ולעתים גם עם קרן טננבאום המהממת כל כך על הכינור והויולה).

7. צילמתי קליפ וואן שוט במעגן מיכאל 

מאור אלטרס ורועי קייזרמן הסופר מוכשרים יצרו את הקליפ הזה באהבה ורגישות ואני כל כך אוהבת את מה שיצא:

8. חיממתי את דניס לויד בהיכל מנורה

ותודה לחבורת החמודים מאינדינגב שעזרה לזה לקרות. מדהים ממש לראות כל כך הרבה אנשים (חדשים!) מוכוונים להקשבה. היה טירוף. תודה.

9. התאהבתי

הרבה זמן הייתי במקום נמוך בהקשר הזה. אני חושבת שכבר ויתרתי רגע לפני שזה קרה. אני חושבת שבאיזשהו מקום הייתי צריכה לוותר, להרפות, כדי שזה יקרה. אני כל כך שמחה שזה קרה, ואני כותבת את זה כאן כדי להזכיר, ששום דבר לא קבוע, ושום דבר לא נשאר נמוך לנצח, הכל אפשרי, וכל הקלישאות נכונות, ובלי ציניות עכשיו 🙂

טוטמו תשיק את הסינגל החדש בשבת הקרובה (16.4) בהופעה באוזן. לפרטים נוספים