הזקן הכי מטופח בעיר: הטיפים שכדאי שמזוקנים יתחילו לאמץ

החלטתם לגדל זקן? אחלה, רק כדאי שתדאגו לו כמו שצריך. איך לגדל זקן ולא להיראות כאילו אתם מבקשים צדקה? הטיפים שכדאי שתתחילו לאמץ בדרך לזקן המושלם

גם זקן צריך לטפח (ויפה שעה אחת קודם). צילום: שאטרסטוק
גם זקן צריך לטפח (ויפה שעה אחת קודם). צילום: שאטרסטוק
9 באוגוסט 2018

גברים רבים חשבו לעצמם שגידול זקן יפטור אותם ממלאכת הגילוח המעיקה ויוריד להם מטלה משמעותית משגרת הטיפוח. ביג מיסטייק. יוג'. לטפח את הזקן זה מאסט, ומדובר בשרשרת פעולות הכרחיות וסיזיפיות שאם תתעלמו מהן, אל תתפלאו אם מישהו יושיט לכם יד עם כמה מטבעות ברחוב. הנה כמה טיפים בסיסיים שממש מומלץ לאמץ.

תנו לגדול בשקט

זקן מלא ויפה הוא תוצאה של סבלנות. אם זו הפעם הראשונה שהחלטתם לגדל זקן – בתור התחלה, תצטרכו לאפשר לו לצמוח לפחות חודשיים־שלושה (קצב הצמיחה משתנה מאדם לאדם) בלי לגעת בו. רק כך יוכלו השערות לצמוח באופן שווה מכל הכיוונים, וכשתגיעו ליום העיצוב בברבריה הקרובה לביתכם תוכלו לבחור מתוך מגוון רחב יותר של סגנונות, לפי אורך ועובי השיער שלכם.

ניקיון וזקן – זה לא הולך ביחד?

היה כבר מי שאמר שכמות החיידקים שחיים בתוך הזקן דומה לזו שמאכלסים תאי שירותים. אבל אל ייאוש, אם רק תקפידו על הגיינה יומיומית – הכל טוב. התייחסו אל הזקן כמו אל ילד קטן. אחרי כל ארוחה יש לנקות אותו היטב משאריות האוכל, ובמהלך הרחצה היומיומית יש לתת לו תמיד תשומת לב מיוחדת, עם שמפו ייעודי לזקנים, ייבוש עדין במגבת, חום ואהבה.

מתחת לשפם

לשפם השפעה קריטית על מראה הפנים בכלל והזקן בפרט. אל תתעלמו ממנו ושמרו עליו מסודר ומעוצב. חשוב לגזור את האזור סביב הנחיריים וגם את השטח מתחת לאף בעדינות, באמצעות מספריים מתאימים, תוך שאתם מוודאים שהוא לא גולש לשפתיים שלכם ומשאיר לכם מקום להתבטא.

>> הברברים שעושים את תל אביב 
>> ברבר-שופס מומלצות מחוץ לתל אביב
>> ליין מכונות עיצוב הזקן החדש שעושה את זה נכון
>> 11 דברים שלא ידעתם על הזקן שלכם

התאמה אישית

לכל מבנה פנים מתאים סגנון עיצוב שונה של זקן. לבעלי לסת מרובעת מומלץ לקצץ בצדדים ולגדל זקן מלא יותר באזור הסנטר; לבעלי מבנה פנים עגול יחמיא זקן ארוך בחלק התחתון של הסנטר וקצר יותר בצדדים; ופנים מלאות וארוכות ייראו טוב יותר עם זקן שחלקו התחתון קצר יותר מאשר הצדדים.

להתראות מכונת תספורת, שלום מקצוענות

כן, אנחנו יודעים שרובכם פשוט עשיתם למכונת התספורת הביתית הסבה למכשיר לקיצוץ הזקן, אבל זה לא זה, ועולים עליכם בקלות. אם אין לכם אפשרות להגיע לעתים מספיק קרובות לברבריה, מומלץ להשקיע במכונה ייעודית איכותית, למשל זאת של רמינגטון, שהיא עמידה, חדה ובעיקר נוחה לשימוש, ותכלס הופכת את את כל הסיפור הזה להרבה יותר פשוט ומהיר, עם תוצאה סופית מקצועית למדי.

זקן לכל גבר? לא ממש

חייבים להודות באמת – לא כל אחד מסוגל לגדל זקן. כמו בכל עניין מבאס, גם כאן מדובר בעיקר בגנטיקה. לחלק מהגברים אין יכולת פיזית להצמיח זקן עבה ומרשים. איך תדעו אם אתם והזקן נועדתם זה לזה? נסו לגדל את הזקן במשך כשלושה חודשים ברצף. אם שיער הפנים נותר דליל ועדיין לא התאגד לזקן מוגדר – כדאי לוותר.

בלעדי לקוראי טיים אאוט 20% הנחה על מכונה לעיצוב זקן של רמינגטון, קוד קופון 0908