חשבון משותף: האפליקציה החדשה שתמצא לכם פרטנר למונית

שני צעירים ירושלמים פיתחו את אפליקציית Taxi Partner שתעזור לכם למלא מונית למחוז חפצכם

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)
14 ביוני 2015

כמה פעמים נהג המונית שלכם הציע לצרף נוסע נוסף לאותו הכיוון, וקרנתם מאושר מהמחשבה שמחיר הנסיעה יפחת בכמה שקלים? האפליקציה Taxi Partner נולדה במיוחד כדי להוזיל לכם את הנסיעה במונית גם אם נוסע נוסף לא יופיע פתאום.

לפני כחצי שנה רצו ינון חדד (18) ודניאל כהן (18), צעירים ירושלמים בני 18, לצאת לבילוי בעיר, אך לא ששו לשלם על מונית לשניהם כתחליף לתחבורה הציבורית שלא פועלת בשבת. לחדד וכהן נדלקה נורה. לו יכלו לחבור לשני נוסעים אחרים שרוצים להגיע לאותו מקום בילוי, היו יכולים לעמוד בעלויות הנסיעה. תוך זמן קצר מצאו עצמם בהאקתון תל אביבי לסטארטאפיסטים, שם קיבלו 24 שעות להעמיד את החזון על הרגליים.

צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock

הרעיון שלהם אמנם לא זכה בהאקתון, אבל שם הם הכירו את נדב רביב (40). איתו ועם אלירן גושן (29), מתכנת אנדרואיד, הם הפכו את הרעיון לאפליקציה שהושקה בשבוע שעבר. "הייתי שותף בפרויקט אחר בהאקתון שבו ינון ודניאל השתתפו", מספר רביב, מנהל הפרויקט. "דניאל ביקש ממני מטען, וכשבאתי לקחת אותו בחזרה הם סיפרו לי על הפרויקט שלהם ומאוד התלהבתי".

האפליקציה כבר זמינה במכשירי אנדרואיד, והגרסה לאייפון נמצאת בשלבי סיום. ברחבי העולם האפליקציה מאפשרת להזמין מונית משותפת בעזרת Uber, אך בישראל, נכון לעכשיו, אתם והפרטנר תצטרכו להיעזר באפליקציה אחרת או לתפוס בעצמכם מונית ברחוב. רביב מסביר: "אתה יכול לפרסם הודעה, לדוגמה: 'שלום, אני רוצה לצאת מפה לשוק הכרמל עוד חמש דקות'. דרך הצ'אט אפשר לתאם נסיעה עם הפרטנר שלך: 'אני הגבוה עם המשקפיים והחולצה הסגולה שמחכה בפינה'". אפשר גם לשתף את פרטי הנסיעה בפייסבוק ולבדוק אם אחד מחבריכם מעוניין להצטרף לנסיעה לאותו כיוון.

בשבועיים שבהם האפליקציה באוויר, הבחינו המפתחים שכמעט אין נשים ברשימת המשתמשים שהורידו אותה. לפיכך בקרוב יוסיפו לה פיצ'ר שיאפשר לנשים לצרף אך ורק נשים. "זה רעיון ירושלמי שנולד בתל אביב, ונמצא עכשיו בדרך לברלין ולהודו", מעיד רביב. "Start-up Nation זה אאוט. Start-up all Nation זה העתיד".

Taxi Partner זמינה בחנות האפליקציות Google Play

taxipartner.us