בגדים, ירידים וגלריות: 7 המלצות לסוף השבוע הזה

מתלבשות על זה של מרכז הסיוע
מתלבשות על זה של מרכז הסיוע

יריד עיצוב עם ערך מוסף, אירוע החלפת בגדים בקריית שלום ועוד כמה וכמה תערוכות שכדאי לכם לבדוק. אספנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת לקראת הסופ"ש החורפי הזה

16 בדצמבר 2021

מתלבשות על זה // אקספו תל אביב

הבזאר השנתי של המרכז לסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית הולך וצומח משנה לשנה ומגיע הפעם אל אקספו תל אביב עם יותר מ-700 מעצבות ומעצבים (!) שנרתמים למאמץ ותורמים פריטים בעיצובם, ביניהם פרטי לבוש, הנעלה, תכשיטים, ספרים, כלי בית, מוצרי נייר, אקססוריז ואוכל במחירים אטרקטיביים במיוחד. כל ההכנסות קודש למרכזי הסיוע. שישי 18:00-10:00, שבת 20:00-10:00, כל הפרטים כאן.

May be an image of footwear and text

יגאל תומרקין // גלריה חזי כהן

תומרקין הלך לעולמו לפני חצי שנה ועושה רושם שמאז מוצגות תערוכות שלו בכל מקום. לפני חודש הסתיימה אחת בגלריה גבעון, בגלריה הר-אל מוצגת תערוכה שלו ממש בימים אלה, ועוד אחת נפתחת השבוע בגלריה חזי כהן. בתערוכה החדשה יוצגו יצירות המורכבות מחומרים שונים, החל מגרוטאות מאניית מעפילים שהופצצה ועד כלי נשק ססגוניים המנושלים מתפקידם המעשי וטעונים במבט מחודש וביקורתי. פתיחה בשישי ב-10:00, גלריה חזי כהן, לילינבלום 33. עוד פרטים כאן.

מסיבת החלפת בגדים // קריית שלום

למה לרכוש אונליין בעוד חג מומצא (ע"ע יום הרווקים הסינים או סייבר מאנדיי) כשאפשר להחליף בגדים עם זרים מוחלטים ולשים את קריית שלום על מפת הג'נטריפיקציה? מביאים עד 30 פריטי לבוש ואקססוריז (נקיים ובמצב טוב, כן?), מפזרים בין הדוכנים ובוחרים עם מה לחזור הביתה. שישי, הקשת 49 תל אביב, 11:30-14:00, הכניסה חופשית. לפרטים נוספים

May be an image of 1 person and text

"פעמוני רוח" // פרטר

תערוכת יחיד לאמן הלל רומן בה יצר סביבה של סאונד ורישום שמורכבת מחמישה פעמוני רוח גדולים וארוכים, שנחים כל אחד במסגרת עץ בצורת פירמידה. מקשים קטנים מנגנים בפעמונים בהתאם לשבשבת-רוח הנמצאת בגינה מחוץ לחלל, הרוח מבחוץ נושבת פנימה ומייצרת לחן אקראי שמשתנה באופן תדיר. פתיחה בשישי ב-11:00, פרטר, פרישמן 37. עוד פרטים בעמוד הגלריה 

" T21*" // גלריה המקרר

תערוכת יחיד של האמנית רונית מירסקי בה היא מציגה, לראשונה, פרויקט שנוצר בעקבות החוויה שלה כאם לילד עם תסמונת דאון. מירסקי יצרה 21 תחריטים, דיוקנאות של א.נשים עם תסמונת דאון שמצאה בחיפושי גוגל, כי בנוף הציבורי שלנו היא לא הצליחה למצוא אותם. פתיחה בחמישי ב-20:00 בגלריה המקרר, החשמונאים 90. עוד פרטים כאן.

"סינתרופיה" // גלריה אורבן

תערוכת יחיד לנועה אלון, שכבר כמה שנים חוקרת את הטבע העירוני בתל אביב. בתערוכה הנוכחית מציגה אלון עבודות בטכניקות שונות (דיו, אקריליק, צבעי מים וספריי) שממשיכות את ההתייחסות לטבע העירוני – אבל דווקא בתקופת הסגרים, כשאי אפשר היה באמת לצאת ולהנות ממנו. פתיחה בחמישי ב-20:00, גלריה אורבן, רוטשילד 51. פרטים? כאן.

"הזמן העגול. פעימה" // גלריה שתיים

תערוכה קבוצתית שמשיקה גלריה חדשה בעין הוד – גלריה שתיים לאמנות עכשווית. הגלריה, שהיא תוספת מבורכת לכפר האמנים הצפוני, תציג 4 תערוכות של אמנות עכשווית מדי שנה כשעל האוצרות שלה מופקד ניר הרמט. בתערוכה הראשונה מציגים.ות 9 אמנים.ות עבודות שעוסקות בפולחנים וירטואליים, מיתולוגיות ומחזורי חיים ומוות. פתיחה בשבת ב-12:00, בכיכר המרכזית בעין הוד. עוד פרטים בפוסט המצ"ב.