ככה זה כשיש שניים: אמרו לנו איך אתם ישנים ונאמר לכם מי אתם

רגע לפני שתבחרו את הרווק או הרווקה הלוהטים שלכם, כדאי שתתכוננו לומר ביי ביי לאלכסון ושלום לכפיות. אז מה זה אומר לישון יחד? מה הקשר בין שינה וזוגיות, למה ישנים פחות טוב בתחילת קשר, מתי כדאי להתחיל לישון יחד ומה הצורה שבה אנחנו ישנים יחד אומרת על הקשר שלנו? אמרו לנו איך אתם ישנים ונאמר לכם מי אתם

אמרו לנו מה התנוחה שלכם ונאמר לכם מי אתם. צילום: שאטרסטוק
אמרו לנו מה התנוחה שלכם ונאמר לכם מי אתם. צילום: שאטרסטוק
7 בפברואר 2018

תוכן שיווקי | גוד נייט

כולנו היינו בשלב הזה: דפיקות הלב מואצות, התיאבון יורד, אנחנו במעין אופוריה וכן, קשה לנו יותר להירדם. נו, כבר זיהיתם? מחקרים לא מעטים מתארים "התאהבות" כמעין השפעה על הגוף ממש כאילו היינו משתמשים בסמים. כשאנחנו מאוהבים הגוף מפריש חומרים שגורמים לעוררות יתר ובאזורי העונג במוחנו קיימת פעילות מוגברת. מכיוון שכאשר אנחנו מאוהבים המוח משחרר הורמונים כגון דופמין, אדרנלין וזופרסין, אנו מרגישים קושי בהירדמות, עודף אנרגיה ותחושות כמו אופוריה ואקסטזה. וזה מה שנקרא, חברים, הסם החוקי האולטימטיבי.

אין אחד שלא "חטא" בלשכב במיטה ולחשוב על אהובו או על אהובתו הטריים במקום, ובכן, לישון. למעשה לא מעט מהמאוהבים הטריים מקווים בסתר לבם שיחלוף כבר שלב ההתאהבות כדי שיוכלו פשוט לישון. רק אל תגלו לפרטנר, זה עוד לא הזמן לריבים. במחקר שנערך בשווייץ בשנת 2007 התגלה כי זוגות טריים ישנים בלילה שעה אחת פחות מאשר זוגות שכבר עברו את שלב "ירח הדבש" והרגלי השינה שלהם חזרו לנורמה. אז נכון שלהיות מאוהבים זו כנראה אחת מהנאות החיים הגדולות ביותר, אבל דעו לכם שמחסור בשעות שינה לאורך זמן יכול לגרום לנזק ממשי לגוף ולנפש מפני שאנחנו זקוקים לשעות השינה הללו כדי לתפקד במשך היום ולהיות מרוכזים וממוקדים. לכל המאוהבים הטריים והמודאגים – בדרך כלל תקופת ההתאהבות אינה ארוכה ומסתיימת לאחר כמה שבועות, ואם אתם בני מזל, תלוי איך אתם מסתכלים על זה, גם עד שנה.

אתם בטח מכירים את זה. צילום: שאטרסטוק
אתם בטח מכירים את זה. צילום: שאטרסטוק

אז מתי בעצם כדאי להתחיל לישון יחד? זו שאלה מצוינת. בדרך כלל נקודת הציון מגיעה אחרי שמערכת היחסים הופכת להיות די אינטימית, משמע סקס. שינה יחד חשובה מאוד כדי לטפח את האינטימיות ולבנות קשר משמעותי ועמוק בין בני הזוג, כי ברור שהסיטואציה שבה פרטנר שהולך הביתה רגע אחרי יחסים אינטימיים לא מאוד נעימה רגשית וגם לא משדרת אהבה ורומנטיקה. סיבה נוספת לכך שהשינה יחד מקרבת מאוד ביניכם לבין בן הזוג היא שכך אנחנו נותנים לו לראות אותנו שלא במיטבנו בבוקר שאחרי. עם זאת, אנחנו גם בטוחים שיש כאן לא מעט קוראים שעברה במוחם המחשבה לקום בסתר רבע שעה לפני בן הזוג וללכת להתרענן בשירותים, ושום מילה על תכשירים קוסמטיים או צחצוח שיניים.

אז בקיצור, כמו שכבר הבנתם, אין חוקים למתי הכי טוב להתחיל לישון יחד, הכל תלוי בדינמיקה ביניכם לבין בן הזוג ובתחושת הנוחות יחד. מה שכן, יש צורך לשים לב למינון, לפחות בהתחלה, מכיוון שיש כאלה שזקוקים לזמן לבד וחשוב לא להעמיס יותר מדי ומהר מדי. אם הנושא לא ברור, דברו עליו ועשו מעין תיאום ציפיות, כדי ששניכם תרגישו בנוח עם סידורי השינה החדשים. אגב, יש יתרון מובהק ב"הפרדת כוחות" מדי פעם, והוא פשוט מאוד: שגרה וביטחון יכולים גם לפגוע בתשוקה, ואם הביטחון והוודאות יתערערו קצת בשינה נפרדת, התשוקה תעלה. זכרו את זה בפעם הבאה שבן הזוג שלכם יוצא למילואים או טס לחו"ל לכמה ימים.

ועכשיו אולי לדבר החשוב ביותר- מה תנוחת השינה שלכם אומרת עליכם? לקחנו את היסודות של גבריאל רעם, מומחה לתקשורת לא מילולית, הוספנו קצת מהטאצ׳ שלנו, ועשינו לכם סדר:

כפיות

הו, כפיות, אולי התנוחה המפורסמת ביותר, אשר מבטאת תחושת ביטחון ואינטימיות, וכן, אופיינית בעיקר לזוגות בתחילת הדרך. שכיבה על הצד, פנים אל גב, כאשר ביחסים הטרוססקואליים הגבר הוא זה שצמוד לאישה מאחור אבל בואו, זה ממש לא צריך להיות ככה, ואנחנו קוראים לכל הנשים באשר הן לתת לבן הזוג להרגיש מה זה להיות מקדימה.

רופף אך עוטף. צילום: שאטרסטוק
רופף אך עוטף. צילום: שאטרסטוק

החיבוק הרופף

מדובר כאן בעצם בתנוחת הכפיות, הדור הבא. שכיבה פנים אל גב עם מרווח מסוים בין בני הזוג. כך מתקיים מגע שובב מדי פעם ביד או ברגל, מה שמעיד על אינטימיות, על קשר בוגר יותר, על רגשות מבוססים שמאפשרים לכם לקחת קצת ספייס מבלי לערער את הפרטנר שלכם. שווה.

חיבוק ירח הדבש

שינה פנים אל פנים, חזה אל חזה. תנוחה אינטימית מאוד, מעין "חיבוק שוכב", המאפיינת זוגות שרק התחילו. בינינו, עם כל הרומנטיקה שבעניין, מאוד קשה לישון ככה ולכן לרוב גם המאוהבים ביותר רק נרדמים ככה ולאחר מכן משתחררים לתנוחות פחות מאתגרות.

רומנטי אבל לא פרקטי. צילום: שאטרסטוק
רומנטי אבל לא פרקטי. צילום: שאטרסטוק

סגנון הזן

גרסת הגב של החיבוק הרופף, שניכם ישנים גב אל גב אך שומרים על נגיעות של ישבן בישבן מדי פעם וכך שומרים על החיבור האינטימי והקרבה. בקיצור, נשיקה אסקימואית בטוסיק.

בדרך החוצה

כשאחד מכם או שניכם ישנים כשחלק מגופכם גולש מחוץ למיטה, או כשהראש מול רגליו של בן הזוג, מדובר בסימן מדאיג, וייתכן שאחד מכם או שניכם עומדים לברוח ממערכת היחסים. אין צורך להיכנס ללחץ מיד כי לא תמיד ברור שהבעיה נובעת מהקשר הזוגי, אבל אם אכפת לכם מהקשר, אל תהיו שאננים.

אל תהיו שאננים. צילום: שאטרסטוק
אל תהיו שאננים. צילום: שאטרסטוק

סוגיית השמיכה המשותפת

למעשה במצב תקין אתם לחלוטין אמורים לחלוק שמיכה אחת שמעידה על איחוד ושותפות. במצבים אחרים יכולה השמיכה לשמש בסיס למאבקי כוח ושליטה. אם בן הזוג משתלט במהלך הלילה על השמיכה המשותפת ומשאיר אתכם חשופים וקפואים, מדובר במשהו שצריך לבדוק. אחרי הכל, חבל שתישארו גם לבד וגם עם שפעת.

שפת המצוק

כאשר בן הזוג מפנה את גבו ומתרחק לעבר קצה המיטה, יש אפשרות שהוא פשוט צריך קצת ספייס, אך ייתכן שהדבר מצביע על בעייה או שתיים ביחסים.יש לשים לב לתנוחה מסוג כזה ולנסות לחדש מגע. אם המתרחק ייענה בהצמדה של יד או רגל חזרה המצב טוב, אבל אם לא, יש סיכוי שהמצב באמת לא משהו ודרושה התייחסות רצינית.

לפעמים צריך קצת ספייס. צילום: שאטרסטוק
לפעמים צריך קצת ספייס. צילום: שאטרסטוק