בכבוד: הסדרה הישראלית שכבשה את פסגת מצעד הסטרימינג בארה"ב

הצלחה אחרי המוות. "כבודו"/Your Honor (צילום: יחסי ציבור/שואוטיים)
הצלחה אחרי המוות. "כבודו"/Your Honor (צילום: יחסי ציבור/שואוטיים)

הפתעה נעימה לרוני ניניו ושלמה משיח: הגרסה האמריקאית של "כבודו" בכיכובו של בריאן קרנסטון הפכה לסדרה הנצפית ביות בארה"ב כמעט שנתיים אחרי שירדה מהאוויר, לאחר שעלתה לשרתי נטפליקס ארה"ב וזכתה למיליארדי דקות צפייה בחודש יוני. ההצלחה כבר הציתה דיבורים על עונה שלישית

מדי שבוע מפרסם מדד נילסן – המכון המוביל בארצות הברית למדידת צפייה – את מצעד התוכניות והסרטים הנצפים ביותר בסטרימינג בארצות הברית, על פי דאטה ומידע שנאסף לאורך החודש. אתמול פורסמו הנתונים לשבוע שבין ה-3 ל-9 ביוני והם לא פחות ממדהימים: את המקום הראשון כבשה, עם לא פחות מ-1.5 מיליארד דקות צפייה, סדרה מוכרת מאוד לצופה הישראלי. נאמר זאת כך: שלמה משיח ורוני ניניו יכולים להיות מאוד מרוצים.

>> מה ראינו בלילה: 5 סדרות שוות (וסרט) שהחזיקות אותנו ערות השבוע
>> יולי רותח בסטרימינג: 28 סדרות חדשות שהולכות להכות בכם החודש

הסדרה הישראלית המעולה "כבודו" (שתי עונות ב-yes) – אותה כתב ניניו וביים משיח, בכיכובם של יורם חטב, לוסי אהריש, הישאם סולימאן ואלמה דישי – נמכרה בשעתה לרשת שואוטיים האמריקאית שהעלתה 2020 גרסה משלה בכיכובו של בריאן קרנסטון, וגם היא לא צלחה את מחסום העונה השנייה. אבל בסוף חודש מאי עלו כל 20 הפרקים של צמד עונותיה לנטפליקס, ו"Your Honor", עם קאסט נהדר שכולל את מייקל שטולברג, מורה טירניי, רוזי פרז, טוני קיוראן ועוד – היא הפכה בבת אחת לסדרה הנצפית ביותר בארצות הברית, בפער של מאות מיליוני דקות צפייה מהמקום השני ("בלואי" בדיסני+ עם 1.1 מיליארד דקות צפייה).

על פי נתוני נטפליקס, הסדרה שהסתיימה בתחילת 2023 הייתה בטופ 10 של הסדרות הנצפות ביותר לאורך יוני כולו, וניתן להעריך שלכל הפחות הכפילה את מספר דקות הצפייה שלה. בריאן קרנסטון עצמו פרסם פוסט באינסטגרם כדי להודות לצופי נטפליקס ולהבטיח למי שטרם צפה ב"כבודו" האמריקאית מסע מלא פיתולים וטוויסטים. בישראל, מן הסתם, משודרת גם הגרסה האמריקאית ב-yes ואינה זמינה למנויי נטפליקס המקומיים בשלב זה.

למי שהחמיץ, "כבודו" עסקה בשופט באר שבעי שבנו מסתבך בתאונה שבה הוא הורג רוכב אופנוע, שהוא במקרה בנו של ראש משפחת פשע בדואית-מקומית. העונה הראשונה של "Your Honor" מתרגמת את העלילה בקפידה לאמריקאית, ולמרות שלא זכתה לביקורות אוהדות במיוחד וגם לא לרייטינג משמעותי בזמן שידורה המקורי בפורמט שבועי – מתברר שצופי נטפליקס בארצות הברית מצאו בה אוצר של בינג', וההצלחה כבר הציתה תקווה לעונה שלישית. קרנסטון עצמו כבר התייחס לאפשרות ואמר שישמח לחזור ולהפיק את הסדרה, כך שלא מופרך להניח שבנטפליקס הולכים לשקול את זה ברצינות.