שינקין שוב מתחדש, והפעם: כנאפה עם בונוס של רכב אספנות

לסצינת האוכל המבעבעת בשינקין היה חסר משהו אחד: כנאפה! ובכן, לא עוד: כנאפה נבלוסי נפתח במבנה לשימור עם עיצוב שכולל רכב אספנות והמון, המון מן המתוק הזה

כנאפה נבלוסי. צילום: בר כהן
כנאפה נבלוסי. צילום: בר כהן
18 בפברואר 2021

אם יש משהו אחד שאולי היה חסר לסצינת האוכל המבעבעת בשינקין הוא כנאפה. ובכן, לא עוד, וטוב שכך. כבר ראינו אותו מגיע בפיתה, עם גלידה או סתם בצלחת כפי שמקובל, כך או אחרת הכנאפה כבר מזמן לא משהו שאוכלים בדרך חזרה מטיול בצפון. מה יכול להיות רע בעוגה מתוקה המבוססת על גבינת ג׳יבנה עיזים, עטופה ומטוגנת בשערות קדאיף צפופות ודחוסות, משוחה במי סוכר מתוק, כשעליה מפוזרים פניני פיסטוק חלבי. איך, איך אין שלום במזרח התיכון עדיין?

שחקן הכנאפה החדש שעליו נספר לכם הוא הכנאפה הנבלוסי שנפתח ממש היום, כאמור – ברחוב שינקין שמתהדר לאחרונה בעוד ועוד חידושים קולינריים כגון מעדניות וחנויות דגים ובשר. מנת הכנאפה החדשה, נעשית בעבודת יד על גריל מול עינכם הרואות, והיא מבוססת על מתכון של משפחה ותיקה משכם. מתכון הכנאפה עבר בסודיות יתרה מדור לדור, עוד מימי השלטון העותמני, לפחות ככה מספרים, וכעת הגיע לשמחתנו לתל אביב.

קשה לסרב. כנאפה נבלוסי. צילום: בר כהן
קשה לסרב. כנאפה נבלוסי. צילום: בר כהן

גולת הכותרת היא רכב האספנות האדום הניצב בחזית החנות (ראו תמונה) ובתוכו גריל המשמש להכנת הכנאפה המתקתקה שניחנת בטעמים משגעים וניחוחות חד פעמיים. המקום מוצב בבניין מרשים לשימור וריחות הטיגון והבישול מגיעים עד לגג ועושים חשק לבוא ולראות במה מדובר.

את המקום פתחו האחים התאומים יואב ועדי גלאס יחד עם שאדי עודא שאחראי גם על העיצוב האדג׳י והחדשני במקום. יואב הוא סטודנט לפסיכולוגיה, עדי מנהל פרויקט איסוף רהיטים לנזקקים בבת ים, ושאדי משפץ מבנים שניחן ביד אמנותית.

כנופיית הכנאפה משינקין, והמכונית. צילום: בר כהן
כנופיית הכנאפה משינקין, והמכונית. צילום: בר כהן

התאומים, שמאז ומתמיד אהבו מאוד כנאפה, פגשו את שאדי וביחד החליטו השלושה לתרגם את אהבתם המשותפת למתוקים ערביים, ולפתוח מקום שמעלה על נס את העוגה המתוקה והאהובה של כל הזמנים. קורונה או לא קורונה, העם רוצה כנאפה! ובכל זאת, נציין שמלבד כנאפה במקום מוצעות גם כן בקלאוות שמגיעות משכם ומצטיינות בטריות ושוות לא פחות מהכנאפה וגם קפה איטלקי מר ונהדר כדי לאזן מעט את המתיקות.

כנאפה נבלוסי, שינקין 4, כנאפה 25 ש"ח, כנאפה עם גלידה 30 ש"ח, מגש משפחתי 80 ש"ח