שובן של הכרטיסיות המזהמות: 2 חיילים חשודים בפיזורן

תושבים התלוננו על פיזורן של כרטיסיות המציעות וויד במוקדים שונים ברחבי העיר. החיילים החשודים הועברו לטיפול מצ"ח

כרטיסיות וויד. צילום: טיים אאוט
כרטיסיות וויד. צילום: טיים אאוט
12 בנובמבר 2020

בתקופה האחרונה קשה שלא להיתקל בכרטיסיות קטנות מפוזרות במוקדים שונים ברחבי העיר. על הכרטיסיות, שמזכירות את אלה שבעבר פרסמו שירותי מין, מחירון לוויד במשקלים שונים לצד הבטחה לקבל ריזלה או מבחנה בכל קנייה. לאחר שהוגשו תלונות פתחה המשטרה בחקירה ובינתיים נעצרו שני חיילים בחשד למעורבות בחלוקת הכרטיסיות.

לא מזמן פשוט פיזרו לנו וויד מהאוויר 

מעבר לכך שהכרטיסיות מזהמות את המרחב העירוני, התעורר בקרב תושבים גם החשש כי יחולקו לקטינים. בקבוצות השכונתיות בפייסבוק פורסמו בימים האחרונים תמונות של הפתקים המדוברים ולצדם קריאה לחברות עירייה לטפל בנושא, בדומה למאמצים שהובילה לפני כשלוש שנים חברת העירייה דאז עו"ד גבי לסקי למיגור תופעת כרטיסיות הזנות. הכרטיסיות אגב מפנות לווטסאפ ולטלגרם – האחרונה ידועה כזירה עתירת דילרים המתחרים ביניהם, מה שיכול להסביר את מאמצי השיווק החדשים/ישנים.

"הורים יקרים, לאחרונה מפוזרים בכל השכונה כרטיסים אלה", נכתב בדף של קהילת גן קריית ספר השבוע, "שימו לב מי מחלק אותם, שימו לב לילדים. צלמו את המחלק, תתקשרו לעירייה ולמשטרה ודווחו". בתגובה לקריאה נענו סגנית ראש העיר ציפי ברנד וחברת העירייה סיגל ויצמן והודיעו כי יטפלו בנושא. ויצמן כתבה באחת התגובות כי "הנושא בטיפול משטרת ישראל וסל״ע, לצערנו פזרו כמויות בכל העיר".

סגנית ראש העיר ברנד מסרה לנו בהקשר לתופעה כי "בשבועות האחרונים אני מקבלת מיותר ויותר תושבים והורים ברחבי העיר תמונות של פלאיירים וכרטיסים כאלה. אחרי שהצלחנו לחסל את תופעת פתקי הזנות, לא נאפשר "יורשים חדשים" וזיהום המרחב הציבורי בפרסומים לפעילויות לא חוקיות. הגורמים העירוניים והמשטרה מודעים לנושא ואנו נפעל בנחישות שהם ימוגרו במהירות מהנוף העירוני שלנו, לא כל שכן השירותים הנלווים אליהם".

ואכן, במענה לפנייתנו נמסר ממשטרת ישראל כי "ככל שמתקבל במשטרת ישראל דיווח או מידע בדבר חשד לקיומה של עבירה, פותחת המשטרה בחקירה במטרה להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם מבצעי העבירה וכך גם בוצע במקרה האמור, במסגרתו עצרה המשטרה 2 חיילים תושבי המרכז בחשד למעורבות, שהועברו להמשך טיפול מצ"ח".