גבר מכה מגיע להופיע בתל אביב. מגיע לו להיכנס לאולם ריק

ניק אוליברי, הגיטריסט לשעבר של קווינז אוף דה סטון אייג', תקף את בת הזוג שלו, כלא אותה ופוטר בשל זה מכמה להקות. התעלמות היא כבר לא אופציה, תישארו בבית. דעה

ניק אוליברי (צילום: אלס רוזה)
ניק אוליברי (צילום: אלס רוזה)
24 באפריל 2019

חבל תלייה הוא האימג' שנבחר לקידום ההופעה של ניק אוליברי, הגיטריסט לשעבר של קווינז אוף דה סטון אייג', שיופיע בלבונטין 7 בחמישי הקרוב (25.4). זה יכול היה להיות סתם מכוער אם זה לא היה מצמרר: אוליברי ידוע לשמצה כמי שהועף משתי הלהקות המצליחות והאהובות של ג'וש הומי (ואחת נוספת בתחילת דרכו) בעקבות תקיפה אלימה של החברה שלו. הומי נאלץ לפטר את אוליברי שוב ושוב, והודה בסופו של דבר שלא היה מדובר רק בשימוש בסמים ובאלכוהול שיצא משליטה.

בהתחלה היו אלה רק שמועות על אלימות, עד שב־2004 אוליברי נעצר על ידי צוות SWAT, כמו זה שרואים בסרטים, אחרי שחברה שלו דיווחה שהוא מחזיק אותה כבת ערובה בביתו. היא סיפרה שיום לפני כן הוא היכה אותה, וכשהיא הגיעה לבית לאסוף את הדברים שלה, הוא נעל אותה בפנים ולא נתן לה לצאת. לצוות לקח חמש שעות להיכנס לבית, שם נמצאו גם רובים טעונים וסמים. הוא שוחרר בערבות של מאה אלף דולר. "זה חרא שזה קרה, אין לי תירוץ", אמר אוליברי בראיון עשור לאחר המקרה, אבל הכחיש שהחזיק את החברה שלו בת ערובה בבית, והתעקש שאת הרובה קיבל בירושה מאביו.

פוסטר קידום ההופעה של ניק אוליברי בלבונטין 7
פוסטר קידום ההופעה של ניק אוליברי בלבונטין 7

עוד כתבות מעניינות:
"מנהלה האישי של בריטני ספירס אישפז אותה בכפייה"
עולם הפופ סינן את המסר הטראומתי של טירז פור פירז
קורט קוביין השאיר מאחוריו משהו הרבה יותר חשוב ממוזיקה טובה

הקריירה שלו פחות או יותר נגמרה אחרי זה, עם מעט מאד התייחסות תקשורתית למוזיקה שלו, אבל הנוכחות שלו בשתי להקות אהובות ומוערכות כמו קווינז וקאיוס הופכת אותו לשם שעדיין מעניין מטאליסטים ואוהבי מוזיקה כבדה. נכון, לא מדובר בשם ענק כמו כריס בראון, שהגיע להופעה בארץ למרות שכולנו ראינו את התמונות המזעזעות של פניה החבולות של ריאהנה. אבל העובדה שמדובר בשם קטן יחסית, ובמועדון קטן יחסית, אין משמעותה שאין לנו אחריות לשלוח מסר חד משמעי: אלימות מגדרית לא עוברת את הסף.

לכאורה יש כאן דילמה: מה לעשות אם אנחנו אוהבים את המוזיקה אבל כועסים על המוזיקאי? האם אנחנו חייבים למנוע מעצמנו לילה כיפי במדבר התל אביבי, שבו להקות נמנעות מלהופיע בגלל לחצי ה־BDS? אבל אי אפשר להתעלם מהמציאות: מדובר בגבר אלים שלא ריצה זמן מאסר כנראה רק בגלל שהוא מאד עשיר. בעידן שבו אנחנו מנסים ליישם את הלקחים של תנועת Metoo, התעלמות היא כבר לא אופציה. תישארו בבית.