בר קוקטיילים להט"בי חדש ינסה להפוך לבית החדש של הקהילה

לה בוהם, אותו הקים איש היח"צ רותם ללוש, מתכוון לספק אלטרנטיבה אלגנטית לתרבות הקלאבים הפרועה של הקהילה. "אין בעיר ברים לגייז וזה עצוב בעיניי. יש פה קהל גדול שמחפש את זה"

לה בוהם (צילום: נוי ערקובי)
לה בוהם (צילום: נוי ערקובי)
7 במרץ 2019

תל אביב, הנחשבת בית מחבק לקהילה הגאה ומוכתרת תדיר כבירה הגאה של המזרח התיכון, דווקא לא מצטיינת בתחום הברים הלהט"ביים. חיי הלילה בעיר מציעים ליינים ומועדונים להט"ביים, אבל חוץ מבית אריאלה ושפגאט אין בעיר כיום ברים המכוונים בלעדית לקהילה. פתיחת בר בתל אביב היא גם כך צעד מסוכן מבחינה כלכלית, ואם הוא מכוון לקהל מסוים הסיכון עולה. למרות זאת החליט איש יחסי הציבור רותם ללוש (מי שהביא לקדמת הבמה את הזוג המלכותי שימי תבורי ויהודית באומן) שמה שהעיר צריכה, ערב האירוויזיון שמבטיח קיץ להט"בי קוסמופליטי במיוחד, זה בר קוקטיילים להט"בי.

La Bohème (או בשמו המעוברת, הבוהמה) הולך על הקו שבין בר קוקטיילים מהוקצע לבין מקום לקהילה: חלל פנימי המכיל בר רחב, עיצוב אורבני מודרני וחצר הפונה לכיוון כיכר גבעון. על תפריט הקוקטיילים אחראי המיקסולוג אבי אזיזוף, את המדים עיצב לא אחר מאשר מעצב האופנה מעוז דאהן (שאחראי על כמה מהלוקים האיקוניים של סטטיק ובן אל) ואנשי התוכן של המקום עובדים במרץ על סגירת ליינים, די.ג'ייז, הופעות ואירועים.

לה בוהם (צילום: אמיר מאירי)
לה בוהם (צילום: אמיר מאירי)

לגייז, אומר ללוש, אין בעיר מקומות לצאת אליהם שאינם קלאבים אפופי עשן מלאי סמים, סקס, מוזיקה קיצונית ודרמות. "הסצנה הגאה מתרחשת בסופי שבוע", הוא אומר. "אין בעיר ברים לגייז וזה עצוב בעיניי. יש פה קהל גדול שכן מחפש ברים פרופר וצמא למקומות מהסוג הזה, אבל במקום לצאת בתל אביב הוא ייסע לאירופה כדי לשבת בברים של הקהילה. זה אבסורד בעיניי". על הבחירה דווקא בקונספט הקוקטייל בר הוא אומר: "אני חושב שיש מקום לעוד בר קוקטיילים בעיר ובפרט לקהילה הגאה. הקהילה צריכה מקומות נוספים בסטנדרט גבוה, מקום שיהיה פיין אבל שירגישו בו בבית".

עיסוקו העיקרי של ללוש ביחסי ציבור מעניק לו לדבריו יתרון: "הייתי מנהל השיווק של האוויטה ומהיותי איש יח"צ וחובב גדול של הלילה בתל אביב, ידעתי שאני חייב לבוא הכי מוכן שיש: עשיתי תחקיר על כל דבר – הטעם האלכוהולי של הקהילה, אמנים חמים, די.ג'ייז שמדברים את השפה שלנו, ז'אנרים תרבותיים שמעניינים את הקהילה. אפילו המיקום היה בחירה מחושבת כדי למנוע הפרעות של הרשויות לאירועים שאני מתכנן. והכי חשוב – תיאמתי את הפתיחה מול העירייה". הפנייה של ללוש לעירייה הולידה הירתמות של העירייה לשיתופי פעולה באירועים בקיץ הקרוב.

קוקטיילים בלה בוהם (צילום: טל אלקון)
קוקטיילים בלה בוהם (צילום: טל אלקון)

ללוש מעיד על עצמו כאאוטסיידר בקהילה הלהט"בית של תל אביב, ואף מספר כי הופתע מהתמיכה שקיבל מחבריו לקהילה. "באוויטה ובאירועי הגאווה שעבדתי בהם נתקלתי בלא מעט דיבורים וריכולים לא נעימים – דברים סטריאוטיפיים על הקהילה. הייתי בכוננות ספיגה שזה יגיע גם אליי ופחדתי בטירוף. אני בא משום מקום, מעין אנדרדוג, ומבקש סיוע מקודקודים בקהילה. חשבתי שאקבל הרמת גבות, אבל בסופו של דבר אני בוכה מהתרגשות שלוש פעמים בשבוע בחודשים האחרונים בגלל התגובות המחבקות של אנשים".

כרגע הבוהמה סיימה את תקופת ההרצה שלה ולוח האירועים מתחיל להתמלא: הופעות דראג, תקלוטים ואירועי אמנות הם רק קצה המזלג על פי ללוש: "יש לכם הרבה למה לצפות בקיץ הקרוב שיהיה כולו של הקהילה הגאה, והבוהמה תיקח חלק מרכזי בכך".

← הבוהמה – La Bohème, הארבעה 14 תל אביב