איך הצלחתם להכניס את הנבל הנהדר הזה לסדרה משעממת?

לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)
לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)

"לוקי" לא אמורה להיות סתם עוד סדרה של מארוול. אבל היא כן. באתם לראות סדרה גדולה ומושקעת של מארוול עם שני כוכבי קולנוע? קיבלתם שיעורי בית על השלב הבא של מארוול ודו"ח עסקי במקום ביקורת טלוויזיה

11 ביוני 2021

אנחנו שוב פה עם סדרה חדשה של מארוול. אתם צריכים להתרגל לזה. אני צריך להתרגל לזה. אלה החיים שלנו עכשיו. היינו במצב של "עוד סרט של מארוול" ועכשיו ברוכים הבאים לעידן "עוד סדרה של מארוול". טוב, "לוקי" זו לא עוד סדרה של מארוול. זה "לוקי"! מצטער "וונדה ויז'ן", מצטער "חייל החורף", לוקי הוא הדמות הבאמת גדולה והבאמת אהובה הראשונה שמקבלת סדרה משלה. מה כל כך שונה פה? בואו נעשה ניסוי – במהלך הפרק הראשון של "לוקי" המפיקים נותנים לקהל בדיוק את מה שהוא רוצה ובאחת הסצינות רובוט פשוט מפשיט את טום הידלסטון. אתם מבינים את הכוח שיש ללוקי?

לפעמים לכתוב על מארוול מרגיש כמו פחות ביקורת טלוויזיה ויותר דו"ח עסקי מפורט על מצב החברה. בואו נזיז את זה מהדרך – מצב החברה של מארוול מצויין. "וונדה ויז'ן" היתה חמודה, אך הפכה לעוד סדרה של מארוול בפרק האחרון כי צריך לקדם את העלילה ולהכין את המולטיוורס ואת כל הדמויות לשלב הבא. אנחנו במצב תמידי של להתכונן לשלב הבא. אתם יודעים, החורף מגיע. מתי נקבל את הדבר עצמו? מתי כל ההכנות האלה יובילו למשהו שמרגיש שהוא אחלה גם לבד, שהוא לא צריך יקומים מקבילים ואינספור רמזים על מה לעזאזל קורה פה ומה עוד יקרה?

ובכן, "לוקי" זה לא זה. הייתם חושבים, נכון? יש לכם את טום הידלסטון בתפקיד הראשי. הוא חמוד, הוא מצחיק, הוא נבל נהדר אבל גם דמות שברירית, הוא היה נבל הרבה לפני כולם! והוא גם חתיך. טום הידלסטון הוא הכי כוכב קולנוע שהגיע לשחק בסדרה של מארוול. הוא כל כך כוכב קולנוע שהיה צריך להביא לו כוכב קולנוע נוסף שיחלוק איתו את המסך. אז הביאו את אוון ווילסון. נכון, בשיער קצר, פחות כיף, אבל זה עדיין אוון ווילסון! מארוול השקיעה פה ודי ברור שלוקי חשוב לה. אתם רואים? דו"ח עסקי. 

לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)
לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)

העלילה של לוקי מתחילה ב-2012. אבל לא בסרט הנוקמים הראשון, אלא בסרט האחרון, כשהם חוזרים בזמן בשביל לקחת את הטסרקט. זוכרים? האבן המרובעת הזאת שרבים עליה בסרט הראשון? הסתבכתם? זה אמור להיות מסובך. כל מארוול עכשיו אמורה להרגיש כאילו זה מסובך מדי, כאילו אתם טיפשים מדי, כאילו יש משהו חדש שאתם עוד לא למדתם ואתם צריכים ללמוד. יום אחד יקימו ישיבות שבהן ילמדו את הטקסטים של מארוול בניסיון לראות איך פרק כ"א של של "הנוקמים" חזה את פרק א' של "לוקי".

בכל מקרה, הנוקמים רצו לחטוף את אבני האינסוף של לוקי, אבל בזמן המבצע הנועז לוקי מצליח לחטוף את הטסרקט, לפתוח איתה פורטל ולקפוץ לזמן אחר. כשהוא עושה את זה, הוא בעצם יוצא מרצף הזמן הנכון, הוא הופך לווריאנט של לוקי. כשהוא עושה את זה, משטרת הזמן מגיעה ועוצרת אותו ומחזירה את הזמן לקדמותו. זאת אומרת שיש לוקי שחי בזמן הנכון (זה שעומד למות בסרט האחרון של "הנוקמים") וזה שהוא עכשיו הווריאנט של לוקי, שברח מהזמן ונתפס ע"י משטרת הזמן. אתם איתי? כי יש בחינה על כל זה.

לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)
לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)

בזמן שלוקי, עכשיו ללא הכוחות שלו בעולם שאין בו שום קסמים, מחכה לתורו למשפט על הפשע של לברוח מרצף הזמן הנכון, הוא רואה סרטון אנימציה חמוד שמסביר לצופים על הזמן, על שומרי הזמן, ועל המולטיוורס, הדבר הזה שהולך לעמוד עכשיו במרכז של השלב הבא של מארוול. אתם מבינים? אתם באתם לראות סדרה גדולה ומושקעת של מארוול עם שני כוכבי קולנוע, ובזמן הזה אתם מקבלים שיעורי בית על השלב הבא של מארוול.

שאר הפרק לא יותר טוב – הסוכן מוביאוס, הלוא הוא ווילסון, מציל את לוקי באמצע המשפט שלו כי הוא רוצה לנצל את הכוחות שלו לפתור את החקירה שהוא מנהל. זאת אומרת שתהיה כאן בסופו של דבר סדרה משטרתית בכלל, פשוט שהפשעים בה הם פשעים נגד הזמן. אבל אנחנו עדיין לא שם, כי צריך לשבת עם לוקי ולהסביר לו את הזמן, ואת המקום שהוא נמצא בו, וצריך להתעדכן עוד קצת במה עברנו עד עכשיו בסדרת הסרטים.

לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)
לוקי (צילום מסך: דיסני פלוס)

הפרק הראשון והמושקע של לוקי הוא ברברת אינסופית על לולאות זמן, עלילה מסרטי מארוול אחרים, והכנה לקראת הגירסה של מארוול ל"לילות משמר המפרץ", הסדרה הזאת שבה לקחו את הדמות הלא קשורה של דיוויד האסלהוף ונתנו לו להיות חוקר בלילות. הרפרנס הזה איזוטרי מדי? אני מצטער, פשוט באמת שהשתעממתי לגמרי מהפרק הראשון של "לוקי". בסדר, יש כמה רגעים משעשעים, לא דברים שלא ראינו, אבל אם "וונדה ויז'ן" היתה לא מוסברת ואניגמטית בפרקים הראשונים שלה, פה מסבירים לכם הכל. אבל ה-כ-ל. וזה הופך לברברת אינסופית חסרת אקשן וחסרת עניין, וכל ההכנה הזאת בשביל מה, בשביל סדרת משטרה? בשביל זה הבאתם אל נורדי?! וגם את לוקי?

השאלה היא האם ל"לוקי יש פוטנציאל". אין לי מושג. שודר רק פרק אחד. הם היו צריכים לשדר שני פרקים בשביל שלפחות נרגיש קצת את הסדרה ולא רק את האקספוזיציה המייגעת שלה. ושוב, אני נכנס לדו"ח עסקי של חברת מארוול. החברה במצב מצויין, עושים מלא כסף, מפיקים מלא סדרות ובקרוב יהיה סרט עם אנג'לינה ג'ולי בתפקיד הראשי, הכל טוב גם אם "לוקי", נכון לעכשיו, היא סדרה די משעממת.