מה הקשר בין הפופ אפ בר החדש של שלוותה והקלרה לשר ליצמן?

אנשי שלוותה וקלרה משיקים פופ אפ בר קיצי בנמל תל אביב, וקוראים לו ליצמן. כן, על שם השר שלא דופק חשבון. עוד בתפריט המהפכה: מיקסולוגית ושפית מדופלמות

השר ליצמן
השר ליצמן
16 במאי 2016

אם חשבתם שליצמן הוא שר הבריאות שלכם, שלאחרונה השיק תפריט בריא בקפטריות לילדי בית הספר, הרי יש מי שרואים בו דווקא את הכוהן הגדול של הלגליזציה של הקנאביס הרפואי. זה לפחות מה שהחליטו הבעלים של שלוותה וקלרה, שהקימו את הפופ אפ בר הקיצי ליצמן בנמל תל אביב. בקבוק האלכוהול הראשון נפתח השבוע והמקום יפעל למשך כשישה חדשים. אגב, בכל שנה אנשי הפופ אפ מתכוונים להעניק למקום שם חדש של דמות שהם מוקירים את פועלה כמחווה של הערכה.

השפית סבינה ולדמן בנתה תפריט חופים שמתכתב עם ריזורטים בעולם: פוקאצ'ה עם קרם פרש וסלסה עגבניות; זיתים מטוגנים; סלט קיסר; פרחי קולרבי וגבינת עזים; סלט כרובית, לבנה וריבת לימון; צ׳יפס זוקיני, עגבניות מעושנות וגבינת טולום; קרוקט תפוחי אדמה ומנצ׳יגו; שרימפס בורגר וסלסה תירס בבאן שחור; קוד בטמפורה עם איולי למון גראס; בננה לוטי שבטח תהפוך ללהיט (82 ־ 86 ש״ח).

המיקסולוגית ריי וייט בנתה את תפריט הקוקטיילים, העורך המוזיקלי הוא די.ג׳יי עמרי גואטה שמכוון לקו של פריסטייל והאוס ניו יורקי, והמקום שעיצב ג׳וש חפץ נראה כמו מסיבה שקפאה בזמן והבליינים הם אלה שמעוררים אותה לחיים.

ליצמן, מבנה 24. נמל תל אביב, 
כל יום 8:00־אחרון הלקוחות, 8122225־054