עפיפונים, תפילה ושירי ערש: דברים שאפשר לעשות למען החטופים

קיר עם תמונות החטופים במשכן האמנויות, אוקטובר 2023 (צילום: ColorMaker/שאטרסטוק)
קיר עם תמונות החטופים במשכן האמנויות, אוקטובר 2023 (צילום: ColorMaker/שאטרסטוק)

הכניסה לשגרת מלחמה הולכת ומרחיקה מהיומיום את הדאגה לחטופים, והדרך להיאבק באדישות ובייאוש היא לעשות משהו למען החזרתם. אפשר להעיף עפיפונים בצ'ארלס קלור, אפשר לשיר שירי ערש לשרי הממשלה, אפשר לחבק את המשפחות, להתפלל ולשיר איתן בכיכר החטופים. רק תעשו משהו

8 בנובמבר 2023

האם כבר שכחתם את החטופים? יש יותר מ-220 כאלה בשבי החמאס, ביניהם ילדים ותינוקות, נשים וקשישים, וככל ששגרת המלחמה מתמשכת ונמתחת אל תוך הקיום היומיומי, קיים החשש שנסתגל לחיות כך עם הידיעה המזוויעה שהם שם, מוחזקים במנהרות מתחת לאדמה, ואנחנו ממשיכים כאן בסוג של כרגיל. דרך טובה להימנע משקיעה לתוך אדישות וייאוש לגבי גורלם של החטופים, הוא לעשות כל יום לפחות משהו אחד למענם. לא חסרות אפשרויות, רק תבחרו איך להתחבר ותנו להם גב.

רביעי 17:00 // כיכר החטופים

כמו בכל יום, גם היום כדאי שתגיעו אל כיכר החטופים שברחבת מוזיאון תל אביב ובית אריאלה, שם מתבצרות מול שער הקריה משפחות החטופים והנעדרים וזקוקות תמיד לתמיכת הציבור. רק תבואו, תגידו מילה טובה של חיזוק, תפגינו נוכחות שתראה להם שאכפת לכולנו. היום (רביעי) ב-17:00 יתקיים שם גם מעגל תפילה ושירה להחזרת החטופים, ואחריו הופעה של אילנית, ואחריה (18:30) הופעה של הראפר איזי. בואו לתמוך ולחבק. שדרות שאול המלך 29

שולחן ארוחת שבת ממתין לחטופים. כיכר החטופים (צילום באדיבות מטה החטופים והנעדרים)
שולחן ארוחת שבת ממתין לחטופים. כיכר החטופים (צילום באדיבות מטה החטופים והנעדרים)

חמישי 15:00 // פארק צ'ארלס קלור

״הם מעיפים עלינו טילים – אנחנו נעיף עפיפונים״ (אביב קוץ ז"ל)
ביום שבת, 7.10, הייתה צריכה קהילת כפר עזה לקום לבוקר העפיפוניאדה המסורתי של הקיבוץ אשר מתקיים מדי שנה בשמחת תורה. באותו יום נרצחו אביב ולבנת קוץ ז"ל, הוגי המאורע, יחד עם ילדיהם רותם, יונתן ויפתח ז"ל. למען הנצחת הנרצחים באותה שבת, ולמען הזעקה להחזרת החטופים, קהילת כפר עזה תקיים את העפיפוניאדה המסורתית בחמישי (9.11, 15:00 בפארק צ’ארלס קלור. קהילת כפר עזה קוראת לכולם להצטרף למפגן הנצחת הנרצחים והגברת הזעקה לשחרור החטופים על מנת ליצור מפגן כלל ארצי כאשר כל קיבוץ יעיף עפיפונים מהמקום אליו פונה. גם אזרחי מדינת ישראל מוזמנים להצטרף: העפתם עפיפון בביתכם לאות הזדהות? מוזמנים לעקוב ולתייג באינסטגרם. את הסרטון המצורף עם הוראות להכנת עפיפון יצרה לבנת קוץ ז"ל.

חמישי 19:30 // מול בתי שרי הממשלה

הגיע הזמן גם להגביר את המחאה מול הממשלה, שעושה רושם כמי שמתעדפת את החזרת החטופים במקום כלשהו שאינו המקום הראשון. היום החל מ-19:30 יערכו מחאות שקטות מול בתי שרי הממשלה בכל הארץ, במסגרתן ישירו לשרים את שיר הערש האהוב על החטופה אמיליה אלוני, שנחטפה מקיבוץ ניר עוז ב-7.10 יחד עם רבים מבני משפחתה. בתל אביב יפגינו מול ביתה של גילה גמליאל (מגדל גינדי 3, רחוב גרציאני 8), גדעון סער (רחוב פנקס 76) ואמיר אוחנה (שדרות ההשכלה 17). נקווה שיצליחו לישון בלילה.

בתמונה: החטופה אמיליה אלוני, בת 5. כרזת האירוע
בתמונה: החטופה אמיליה אלוני, בת 5. כרזת האירוע